18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

"Kobiety wyzwolone" mogą się pusczać - pigułka po

Chędogi_Rzułf • 2015-01-15, 15:35
Wszystkie łatwe, "postępowe", "wyzwolone" kobiety (czyt. dz**ki) od dziś mogą puszczać szpary bez obaw!
Cytat:


Komisja Europejska zdecydowała na początku stycznia, że środek antykoncepcji awaryjnej o nazwie ellaOne może być dostępny w krajach Unii Europejskiej bez recepty. Zastrzegła jednocześnie, że ostateczna decyzja, czy zezwolić na sprzedawanie tego produktu bez recepty należy do władz poszczególnych krajów członkowskich.

Sprawa ta wzbudziła w Polsce gorący spór i początkowo nie było sygnałów, jakie stanowisko zajmie polski rząd.

W środę wiceminister zdrowia Sławomir Neumann poinformował jednak w rozmowie z dziennikarzem programu "Dzień Dobry TVN", że w Polsce leki te będą dostępne bez recepty.

- Dziś (pigułka -red.) jest w Polsce dostępna na receptę i nie widzieliśmy powodu, aby zmieniać tę zasadę, ale w tej nowej sytuacji prawnej ten temat przestał istnieć. Ona wchodzi jako leki OTC, czyli leki bez recepty na terenie całej Unii - powiedział.

Sam Neumann był przeciwnikiem sprzedaży antykoncepcji awaryjnej bez recepty, ale jak zauważa, pigułka została wprowadzona do obrotu legalnie na podstawie centralnego zezwolenia i żaden kraj "nie ma już nic do powiedzenia".

W środę również rzecznik Ministerstwa Zdrowia Krzysztof Bąk powiedział, że KE nie pozostawiła w tej sprawie krajom członkowskim wyboru - ellaOne sprzedawana ma być bez recepty. Dodał, że jest to decyzja administracyjna, centralna, i kraje członkowskie muszą się do niej dostosować.
KE: kraj podejmuje ostateczną decyzję

Rzecznik KE ds. zdrowia Enrico Brivio przekazał z kolei w środę stanowisko Komisji, zgodnie z którym to do władz krajów członkowskich UE należy ostateczna decyzja, czy zezwolić na sprzedawanie środków antykoncepcyjnych o nazwie ellaOne u siebie bez recepty.

"Zgodnie z interpretacją KE dotyczącą prawodawstwa farmaceutycznego UE oraz z uwagi na charakter produktu (antykoncepcja), państwa członkowskie są właściwe do ograniczenia sprzedaży poprzez wymaganie recepty, jeżeli uznają to za konieczne" - napisała Komisja w nocie przekazanej PAP.

W ubiegłym tygodniu Neumann mówił, że jeśli unijne przepisy pozostawią taką decyzję w gestii poszczególnych krajów, ellaOne będzie w Polsce dostępna jedynie na receptę. Zaznaczył, że nasz kraj głosował przeciwko dostępności tego środka bez recepty na posiedzeniu Europejskiej Agencji ds. Leków.

Kiedy leki będzie można kupić bez recepty? Wiceminister Neumann nie podał konkretnej daty. Zaznaczył, że polscy urzędnicy muszą zapoznać się jeszcze z unijnym stanowiskiem w tej sprawie. Dodał, że należy też sprawdzić czy partie leków, które już są na polskim rynku, powinny być sprzedawane jeszcze z recepcją czy już bez. - To jest kwestia kilku dni analiz, to jest świeża sprawa - powiedział.



Czekam na argumenty o tym, że teraz nie będziemy znajdowali dzieci w śmietnikach.
Jak dla mnie sprawa jest prosta: nie chcesz mieć dziecka to nie dawaj dupy. Przecież każdy wie, że takie są konsekwencje uprawiania seksu, jako że rozmnażamy się płciowo. Ale j***nie się non-stop to postęp, a wstrzemięźliwość to zacofanie i ciemnogród! Bo przecież człowiek to zwierzę, którym kierują instynkty, a seks służy do zabawy a nie do rozmnażania...

Tak, jestem przeciw j***niu się z kim popadnie, więc pewnie jestem prawiczkiem, pedałem, faszystą, cyklistą, masonem, katolem, pedofilem i ziemniakiem.

Pozdrawiam hipokrytów, którzy lubią zabawy z używanym towarem, ale jak szukają żony to księżniczki :amused: i "adminów", dla których farmakologia to "polityka i religia" :krejzi:

Horn88

2015-01-15, 16:52
Hmm, tym razem zgadzam sie z zalozycielem tematu, tu mam na mysli np. Swiadome uprawianie seksu.

Czyli dojrzale, swiadome, z glowa, nie byle gdzie, nie byle jak i nie byle z kim.

Seks to zawsze ryzyko, wiec czemu nie lepiej wybrac celibat, zamiast bzykac sie z kim popadnie?

Tylko wlasnie, smieszna panuje w tym kraju rzecz taka, ze predzej cie wysmieja, niz przyznaja racje.

Z drugiej strony, jestem tez za tym zeby aborcja jak i pigulka powinny byc dostepne, bo czlowiek powinien zawsze miec Wybor, i tylko od niego zalezy czy pojdzie ta droga czy inna.
I zadna religia (juz slysze ten bol dupy swietojeb... Katolikow, co zawsze robia to po slubie :-P ) nie powinna sie do tego wtryniac. I juz.

De...........37

2015-01-15, 17:15
Bo wiecie, jak się ma dziewczynę albo żonę to czasami działa inaczej niż Wam się wydaje.
znajdziecie sobie jedną to zobaczycie, że czasami hormonki biorą górę ;].
Nie chceta? Nie stosowajta i klepcie se do woli. Ja wolę jednak seks.

el...........wy

2015-01-15, 18:29
>nie r*chaj
>wpie**alaj się w to co robią inni
>wycieraj sobie świński ryj prawilnymi zasadami
>krytykuj innych
>dalej nie r*chaj

nawet mi cię nie żal autorze

Ja pie**olę, j***ne średniowiecze. Masz dziewczynę(nie masz oczywiście), to sobie czekaj x lat do ślubu, ale k***a nazywanie seksu pozamałżeńskiego dz**karstwem to sroga przesada.

PS(L): reprezentujesz typowy sposób myślenia lewaka :(

Ko...........on

2015-01-15, 18:32
Przez te 24/48h plemniki nawet nie dojdą do komórki jajowej więc w czym problem w tabletce?

Autorze masz ból dupy, bo masz 28lat i nie zar*chałeś, a teraz wszystkie dziewczyny przechodzone? Cóż, twój wybór.

małpaV8 napisał/a:

Pozdrawiam hipokrytów, którzy lubią zabawy z używanym towarem, ale jak szukają żony to księżniczki :amused: i "adminów", dla których farmakologia to "polityka i religia" :krejzi:


Jakoś mało farmakologii w tym wywodzie.

el...........wy

2015-01-15, 18:38
@UP
Spokojnie narazie to jest farmakologia w wersji lajt, bo autor ma to do siebie, że jedyny oldschool jaki pamięta to podstawówka- to tam wykształcił swój piękny umysł.

Ale nie martw się, zaraz przyjdzie OKR.FAJOWY :amused: i będzie cię nauczał jak być nadczłowiekiem

Ko...........on

2015-01-15, 18:43
elBiaauawy napisał/a:

Ale nie martw się, zaraz przyjdzie OKR.FAJOWY :amused: i będzie cię nauczał jak być nadczłowiekiem


Wytłumaczy nam dlaczego tabletka jest zła. Będzie przeciwko, bo wiadomo co by było gdyby ta tabletka była dostępna 9 miesięcy przed jego narodzinami :amused:

De...........37

2015-01-15, 18:48
Podaj mi na to 10 przykładów z literatury naukowej!

el...........wy

2015-01-15, 19:03
Zresztą j***ć tabsy.
Was się uczy, że przezorny zawsze ubezpieczony... TFU

a nie, czekaj... :amused:

De...........21

2015-01-15, 20:13
Szkoda że korwin krul nie miał pod ręką tabletek po,nie było by rozłamu u KaNaPowców ;-)