18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kim jest "profesor" Władysław Bartoszewski?

Sl...........nx • 2012-06-08, 03:09
Rozprawka o Władysławie Bartoszewskim:





Cytat:

Gdy wybuchła wojna Władysław Bartoszewski miał 17 lat. 19 września 1940 został zatrzymany na Żoliborzu w masowej obławie zorganizowanej przez hitlerowców. Przypadkowo dostał się do Oświęcimia, był w tym samym transporcie co Witold Pilecki. Od 22 września 1940 został więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (Auschwitz I, numer obozowy 4427).

Zwolniony z Oświęcimia po kilku miesiącach - 8 kwietnia 1941, co było wydarzeniem niespotykanym. Według Bartoszewskiego zwolnienie zawdzięcza przyjaciołom z Polskiego Czerwonego Krzyża, oficjalnym powodem był zły stan zdrowia. Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SSmana. Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika administracji białego domu, istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem. Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimu, znał m.in, szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego. Twierdził, że za sprawą Bartoszewskiego i 14 innych donosicieli, którzy opuścili Oświęcim (notabene pociągiem pierwszej klasy) zlikwidowano 21 wysokich rangą AKowców. Ów świadek jest przekonany, że Bartoszewski był konfidentem.






Cytat:

Nikogo nie zwalniano z Auschwitz, przynajmniej nie uczciwych ludzi, co innego kolaboranci... Tłumaczenie, że go zwolnili ze względów zdrowotnych wydaje się co najmniej podejrzane.

Bartoszewski niemal natychmiastowo po wyjściu z Oświęcimia został wzięty do struktur konspiracyjnych. Jest to sytuacja nie do pomyślenia, taki człowiek był zbyt podejrzany, tacy ludzi mogli być pod obserwacja, dla konspiracji to zbyt duże ryzyko... Bartoszewski prawdopodobnie albo zataił ten niewygodny fakt, albo został wciągnięty do konspiracji z pomocą niemieckiej agentury.


W tym czasie niemiecka agentura była niezwykle rozwiniętą. Dzisiaj milczy się o tej niechlubnej przeszłości hasło Grupa 13 nikomu nic nie mówi podobnie jak ŻGW! dla której pracowały tysiące żydowskich agentów. Żagiew czyli Żydowska Gwardia Wolności działała nie tylko w getcie warszawskim, a w całej Warszawie. Służyła do infiltrowania żydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom. Niemcy wyposażali swoich żydowskich agentów także w broń! Agenci mieli za zadanie udawać, że szukają pomocy, a gdy znaleźli Polaków, którzy im ją zaoferowali, po prostu donosili na nich skazując ich i tym samym często ich rodziny na śmierć.

ŻGW zajmowała się także szmalcownictwem tropiąc i wydając Niemcom Żydów ukrywających się w tzw. aryjskiej części Warszawy. Podobnych organizacji było wiele, w różnych miastach, jednak największe znaczenie miały Judenraty, bez nich holocaust nie udałby się, Judenraty wyjątkowo gorliwie pomagały Niemcom mordować własny naród.


Sl...........nx

2012-06-10, 11:41
pavel666 napisał/a:


a ja mam swiadka ktory twierdzi ze jestes pedalem podobno widzial cie z 2ma murzynami. Zapewne to prawda to wiarygodny swiadek okoliczny pedal

jak mnie bawia takie życiowe niedojeby ktore nie potrafia krytykowac za cos ale szukaja historyjek z dupy wzietych

zapewne dziadek kaczynskiego byl pie**olonym chinczykiem ale wysral sie i z gowna powstala familia kaczynskich tez tak mowia wiarygodni swiadkowie-

pie**oleni wyznawcy kultu kaczorow polaczenie historii z omamami i wyzyaniem od pacynek bo zadnej merytorycznej dyskusji


k***a zeby opluc platforme to sie tez trzeba wysilic


Zamknij pysk zasrany gimbusie, bo wychłostać każę.
Jak nie rozumiesz, o czym ludzie tutaj mówią, to nie wchodź, albo zapytaj w celu wyjaśnienia. W żadnym razie nie pisz, kiedy sam myśleć nie potrafisz.
Wkleiłem tekst, j***ny kretynie, który nie jest mój. Napisałem, że ten tekst nie stawia żadnych tez, tylko zadaje pytania.
Ale oto zjawia się wszystkowiedzący pan gimbus, który olał wszystkie komentarze i prawi swoje mądrości.
Won szmaciarzu.

Gienek2

2012-06-11, 14:38
o ile to prawdwa to usunąc h*ja ze scweny politycznej....

lexus933

2012-12-26, 10:13
Powodem wypuszczenia był zły stan zdrowia? :-D
Przez zły stan zdrowia to od razu do pieca wsadzali ;-)


ps.
Co robi bartoszewski na huśtawce?
Wku*wia snajpera :roll:

4rc

2013-06-12, 00:18
Korciło mnie aby założyć konto i odpowiedzieć.
Dlatego też witam wszystkich.

Widzę, też że temat z przed roku, ale pozwolę sobie dodać swoją cegiełkę.

Na wstępie:
Nie jest to dobre miejsce na dyskusje na tego typu śliskie tematy, patrząc na część gimbusiastych (śmiesznych???) wypowiedzi pokroju "o ja pier****" itd.

Nie trzeba być bystrym obserwatorem ani wybitnym intelektualistą aby zauważyć, że większość wypowiedzi Bartoszewskiego na temat jego własnej przeszłości są wyjątkowo mętne.

Stawia się go jako bohatera, między innymi przez udział w Powstaniu Warszawskim przypisując mu niewiadomo jakie zasługi. Prawda jest taka (i udokumentowana), że nie brał on udziału w walce bezpośredniej tylko był jakimś tam podrzędnym pomocnikiem jak tysiące osób. Jeśli jest inaczej znajdźcie znawcy dokumenty z informacjami, że Pan Bartoszewski (żaden profesor) brał czynny udział w regularnych walkach (życzę powodzenia, bo takich dokumentów nie ma) i odznaczył się w nich wyjątkowym męstwem i odwagą jaką sobie sam i jego osobie się przypisuje.

Co pobytu tego Pana w obozie. O tym też się nie mówi, że był on w obozie Auschwitz... ale przejściowym i na temat jego opuszczenia obozu też jest wiele niejasności, ale darujmy sobie dywagacje... jak ktoś zainteresowany zapraszam na priv.

W każdym razie dla mnie Pan Bartoszewski jest osobą z widoczną skazą i nie jest on taki święty jak się go przedstawia w mediach i takim za jakiego ma go większość społeczeństwa. Jest takim starszym odpowiednikiem Wałęsy. Dopisać sobie do życiorysu osiągnięcia innych i zostać bohaterem. Wspaniałe!

A o prawdziwych bohaterach pokroju rotmistrza Witolda Pileckiego się nie mówi... bo po co?

olex

2014-08-17, 21:19
@up dobrze mowisz, bo tu jest ten problem, że ludzie oduczyli się logicznego myślenia, przetwarzania informacji i wyciagania wniosków nie typu - "prawdą jest że ten kolo dobry a ten zły i ch*j", na nic wiecej was nie stać przygłupy j***ne. nie wiem czy to tv czy internet tak ogłupia, ale dla mnie to jest chore, że ludzie ślepo wierzą w pierwszą lepsza historyjke z tv, a gdy pada pare słow niezgodnych z dotychczasowymi założeniami, dogmatami idzie gruba krytyka, wyzwiska, zaraz że teoria spiskowa, wyśmiewanie i w ten sposób nigdy nie dowiesz się prawdy tylko kolejnej ściemy serwowanej przez "niezależne i bezinteresowne" media. Ktoś wrzuca troche info by dać do myślenia, jechany z błotem że ściema, że obraza świetego majestatu, a teraz macie k***iszonki dowód chyba oczywisty wręcz jakim typem jest bartoszewskie k***isko, skoro tak promował PO jako wzór demokratycznej wolnej Polski widzicie chyba żę jest wrecz odwrotnie, jak ten kraj idzie na dno, a wg mnie zapie**ala ryjem po mule, na każdym kroku kurestwo i nędza, a sprzedawczyki i kłamliwe k***iska mają się wrecz zajebiście, bo kto im cos zrobi skoro wszedzie tacy sami. Ale co ty widzisz i wiesz gimbusie j***ny, oprocz tego monitora i nowych najeczek ktore wyżebrałeś pie**olac starym bez przerwy jak to ich potrzebujesz, a starzy w robocie zapie**alają za murzynów i komu maja sie poskarzyc ze 2 koła zarobie, 4 lata w tych samych butach za sto złotych chodze a synus musi miec za 400 i za rok nowe. wyjdź na ulice jeden z drugim to się popłaczesz chyba jaki rozpie**ol się dzieje i jeszcze prowokowanie ruskich jakbysmy potęgą militarną byli, pozniej bedzie płacz i lizanie dupy do nato a ch*ja pomoga, wtedy sie cwe*ki przerazicie. ja nie mam zamiaru za bande kurew życia poświecać, skoro z dobrych ludzi robi się gnój, a k***iska promuje dlatego serdecznie pie**ole ten rząd i takie gimbusy czy tegoroczni maturzyści, którym jak nie narysujesz instrukcji krok po kroku to wszystko bedzie za trudne

Baqunia

2015-11-10, 08:55
Mnie zastanawial zawsze fakt o tym czlowieku ze byl w wiezieniu na Rakowieckiej i tez wyszedl zywy. A mordowali i torturowali tam ludzi co chocby po angielsku potrafili mowic albo mieli malzonka z Anglii albo kobiety w ciazy.
Typ wyszedl jakby ninigdy nic .. razem z kilkoma innymi k***ami np pare lat pozniej MICHNIK - klamca, manipulator i zdrajca.
Herbert o tej gnidzie:
https://www.youtube.com/watch?v=txNvAPMQTRY

xneon

2016-01-05, 18:06
własnych szpiegów się nie zabija :)