18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kim jest "profesor" Władysław Bartoszewski?

Sl...........nx • 2012-06-08, 03:09
Rozprawka o Władysławie Bartoszewskim:





Cytat:

Gdy wybuchła wojna Władysław Bartoszewski miał 17 lat. 19 września 1940 został zatrzymany na Żoliborzu w masowej obławie zorganizowanej przez hitlerowców. Przypadkowo dostał się do Oświęcimia, był w tym samym transporcie co Witold Pilecki. Od 22 września 1940 został więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (Auschwitz I, numer obozowy 4427).

Zwolniony z Oświęcimia po kilku miesiącach - 8 kwietnia 1941, co było wydarzeniem niespotykanym. Według Bartoszewskiego zwolnienie zawdzięcza przyjaciołom z Polskiego Czerwonego Krzyża, oficjalnym powodem był zły stan zdrowia. Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SSmana. Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika administracji białego domu, istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem. Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimu, znał m.in, szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego. Twierdził, że za sprawą Bartoszewskiego i 14 innych donosicieli, którzy opuścili Oświęcim (notabene pociągiem pierwszej klasy) zlikwidowano 21 wysokich rangą AKowców. Ów świadek jest przekonany, że Bartoszewski był konfidentem.






Cytat:

Nikogo nie zwalniano z Auschwitz, przynajmniej nie uczciwych ludzi, co innego kolaboranci... Tłumaczenie, że go zwolnili ze względów zdrowotnych wydaje się co najmniej podejrzane.

Bartoszewski niemal natychmiastowo po wyjściu z Oświęcimia został wzięty do struktur konspiracyjnych. Jest to sytuacja nie do pomyślenia, taki człowiek był zbyt podejrzany, tacy ludzi mogli być pod obserwacja, dla konspiracji to zbyt duże ryzyko... Bartoszewski prawdopodobnie albo zataił ten niewygodny fakt, albo został wciągnięty do konspiracji z pomocą niemieckiej agentury.


W tym czasie niemiecka agentura była niezwykle rozwiniętą. Dzisiaj milczy się o tej niechlubnej przeszłości hasło Grupa 13 nikomu nic nie mówi podobnie jak ŻGW! dla której pracowały tysiące żydowskich agentów. Żagiew czyli Żydowska Gwardia Wolności działała nie tylko w getcie warszawskim, a w całej Warszawie. Służyła do infiltrowania żydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom. Niemcy wyposażali swoich żydowskich agentów także w broń! Agenci mieli za zadanie udawać, że szukają pomocy, a gdy znaleźli Polaków, którzy im ją zaoferowali, po prostu donosili na nich skazując ich i tym samym często ich rodziny na śmierć.

ŻGW zajmowała się także szmalcownictwem tropiąc i wydając Niemcom Żydów ukrywających się w tzw. aryjskiej części Warszawy. Podobnych organizacji było wiele, w różnych miastach, jednak największe znaczenie miały Judenraty, bez nich holocaust nie udałby się, Judenraty wyjątkowo gorliwie pomagały Niemcom mordować własny naród.


DiStefano

2012-06-09, 05:42
profesorem ? żydem ?

bobo1805

2012-06-09, 07:11
zajetynick napisał/a:

Po tych wypowiedziach widać jak nasz debilny naród kocha takie śmieci jak ten, ala profesorek. Jemu to się w głowie przewróciło... a tępy jest strasznie.
Polskie społeczeństwo już w 70-80% składa się całkowicie pozbawionych własnego zdania pacynek. Trzeba stąd uciekać.


niestety większość, to "garbate nosy"

newpolishscientist napisał/a:

Ja-ah-qu-ub-el takim pisaniem to tylko pokazujesz słaby poziom albo jego zupełny brak. Mam nadzieje ze dojdzie do wojny i nacjonaliści pokroju Ja-ah... oraz komuchy wybija siebie nawzajem. Dlaczego przyszło mi żyć w czasach gdzie panuje ogromna nienawiść do własnych rodaków? Czy to jest takie istotne dlaczego Bartoszewski wyszedł, uciekł czy został zwolniony z obozu? Czy to zmienia wasz żywot? Najlepiej to wygrzebywać informacje które nie mają swojego potwierdzenia w dokumentacji, snuć teorie pokroju Macierewicza i na koniec jeszcze powyzywać wszystkich od żydów . Prawda jest taka ze 90% polaków ma pochodzenie semickie, germańskie, czy romańskie. Ludy tak się wymieszały ze teza "prawdziwy polak" to bullshit. Tęskno mi za krajem ale kiedy patrzę na te komentarze które aż kipią nienawiścią, kiedy 10 kwietnia czy 11 listopada ludzie rzucają w siebie cegłówkami to nie chce mi się tu wracać.
zygać mi się kiedy na to wszystko patrzę .


na ogromne znaczenie, tym bardziej, że decyduje o naszm kraju zasiadając w rządzie. Powinni prześwietlać każdego kandydata 3 pokolenia wstecz zanim zostanie wpisanny na listę wyborczą. k..wa

kotorminator

2012-06-09, 09:47
Zwycięzcy piszą historię.

kw...........ek

2012-06-09, 10:19
Ziomek dla Twojego dziadka największy szacunek, ale szmacenie Bartoszewskiego bo ktoś powiedzieł że był konfiturą bez żadnych dowodów w sumie nie należy do najzacniejszych zachowań. Nie twierdzę że jest to ściema, nie twierdzę że jest to prawda - takie rzeczy należałoby sprawdzać i to z urzędu moim zdaniem, bo jest to jakby nie patrzeć autorytet wśród Polaków a takie oskarżenia wyczyszczałby sprawę na miejscu, ale cóż chyba nie doczekamy czasów aż w Polsce będzie zajmowało się takimi sprawami :)

Jedras992

2012-06-09, 12:07
Slonx napisał/a:


Przez usprawiedliwianie tych drugich mamy właśnie w dzisiejszych czasach wszechobecne zeszmacenie. Pluję na to. Pluję na takich ludzi i pluję na obecne czasy. Urodziłem się zdecydowanie za późno, w czasach, kiedy honor i ojczyzna już nic dla wielu nie znaczą, a sądy polskie potrafią olać jednego debila z drugim, którzy wtykają polską flagę w psią kupę.



Z tym się z Tobą zgadzam, kiedyś ludzie byli inni i mieli honor i szanowali ojczyznę. Lecz teraz na bank 75% osób w przypadku wojny byłoby kablami, bo takie pedalskie społeczeństwo wyrosło. Ale nie wiemy jak myślał Bartoszewski, i może wolał w taki łatwiejszy sposób odzyskać wolność...

M.ChObi

2012-06-09, 12:59
A ja w czikago poznałem kolesia który mówił że pił wino z Jezusem .

To powinno wystarczyć wszystkim za prawdę , i jeszcze jedno nie lubię nacjonalistów więc powiem że w niu jorku znałem ludzi którzy mówili ................................

Takie bajki to na dobranoc sobie czytajcie

Dziękuję i dobranoc niestety nie mam żadnej Historii smutnej ( Prawdziwej bądź zmyślonej ) aby dostać kilka piw za swojego posta , a swoją drogą jakim trzeba być idiotą aby bez sprawdzenia źródła oceniać innych i tylko dla tego że ktoś dał kilka fotek i info z radia z Torunia ( i nie oceniam tu Autora bo On już powiedział , chyba , że stawia tylko pytania nawet jeśli dla mnie są &^%%^&^$ )

newpolishscientist

2012-06-09, 13:14
bobo1805 to nie ma żadnego znaczenia, co z tego ze np. dziadek był Niemcem który był oficerem SS a teraz jego wnuk pracuje dla czerwonego krzyża i pomaga tysiącom ludzi. Otóż to nie ma żadnego znaczenia, tobie jak by lustrowali cała rodzinę tez znaleźli czarne owce czy nie polskie pochodzenie.
Jest wiele ludzi którzy popełnili w życiu ogromne błędy w młodości ale odpracowali to sobie, czy to oznacza żeby ich linczować? Przykład twórcy ikei.

sebeks

2012-06-09, 13:30
wzruszająca historia, idę się wysrać

Sl...........nx

2012-06-09, 15:15
Muszę jeszcze raz powtórzyć: Tekst nie odpowiada na pytania, a wręcz je stawia. Niczego nie przesądza. Pokazuje tylko szereg wątpliwości wokół tego człowieka. Pogódźcie się, że prawdy się nigdy nie dowiemy. Ja Bartoszewskiego nie szanuję nie za względu na jego przeszłość, ale ze względu na teraźniejszość i na to, jaki to jest człowiek.

Nygus93

2012-06-09, 15:15
szkoda mi ludzi którzy całą swoją wiedzę opierają na głupich stronach internetowych i sadisticu.

każdyloginzajęty

2012-06-09, 16:11
Zabawne jak łatwo ostatnimi czasy z Katolika robić żyda. Wystarczy kilka informacji nie popartych dowodami i krótki szkalujący filmik. I wy uważacie, że tylko tvn24 i gw manipuluje? jesteście przykładem jak przy użyciu "podstaw" manipulacji wyprać komuś mózg. Z każdego można zrobić kolaboranta, żyda i tajnego agenta. Przykład Chrzanowskiego pokazuje jak długo trzeba później walczyć by zmyć z siebie bezpodstawne oszczerstwa. Takie manipulacje powszechnie stosowali tak znienawidzeni przez nas bolszewicy.

al...........10

2012-06-09, 17:05
"Spotkałam w Chicago osobę, która mieszkała przez pewien czas z osobą, którą określiła jako Dziadek. Otóż Dziadek był w Oświęcimiu razem z Bartoszewskim."
Takie "informacje" to sobie proszę wsadzić głęboko w dupę, a nie ludziom opowiadać tonem zarezerwowanym dla newsów zmieniających świat.

Ork.Fajny

2012-06-09, 17:21
qbamatus napisał/a:

Mieszajcie z błotem, tak jak Macierewicz z teczkami, które oprócz paru sprzedawczyków oczerniły sporą grupę niewinnych ludzi. DO KSIĄŻEK GIMBUSY, marudo-spiskowcy


Mówi to ktoś to wyraźnie nie znał celu próby przeprowadzenia lustracji...

Belzedup666

2012-06-09, 23:05
Po raz kolejny powtarzam że te pejsiate suki po wojnie wybiły wszystkich (a miejmy nadzieję że nie wszystkich) którzy widzieli co naprawdę pejsy robiły w obozie.
Niech mi ktoś powie że byli kapo którzy nie byli pejsami.
Historię piszą wygrani więc oni napisali swoją.
Nazwiska aż do bólu Polskie aby dobrze ukryć swoje kure**two i sprzedawczykowstwo.

pa...........66

2012-06-09, 23:35
Slonx napisał/a:

Rozprawka o Władysławie Bartoszewskim:

Obrazek

Obrazek







a ja mam swiadka ktory twierdzi ze jestes pedalem podobno widzial cie z 2ma murzynami. Zapewne to prawda to wiarygodny swiadek okoliczny pedal

jak mnie bawia takie życiowe niedojeby ktore nie potrafia krytykowac za cos ale szukaja historyjek z dupy wzietych

zapewne dziadek kaczynskiego byl pie**olonym chinczykiem ale wysral sie i z gowna powstala familia kaczynskich tez tak mowia wiarygodni swiadkowie-

pie**oleni wyznawcy kultu kaczorow polaczenie historii z omamami i wyzyaniem od pacynek bo zadnej merytorycznej dyskusji


k***a zeby opluc platforme to sie tez trzeba wysilic