18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kim jest "profesor" Władysław Bartoszewski?

Sl...........nx • 2012-06-08, 03:09
Rozprawka o Władysławie Bartoszewskim:





Cytat:

Gdy wybuchła wojna Władysław Bartoszewski miał 17 lat. 19 września 1940 został zatrzymany na Żoliborzu w masowej obławie zorganizowanej przez hitlerowców. Przypadkowo dostał się do Oświęcimia, był w tym samym transporcie co Witold Pilecki. Od 22 września 1940 został więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (Auschwitz I, numer obozowy 4427).

Zwolniony z Oświęcimia po kilku miesiącach - 8 kwietnia 1941, co było wydarzeniem niespotykanym. Według Bartoszewskiego zwolnienie zawdzięcza przyjaciołom z Polskiego Czerwonego Krzyża, oficjalnym powodem był zły stan zdrowia. Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SSmana. Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika administracji białego domu, istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem. Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimu, znał m.in, szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego. Twierdził, że za sprawą Bartoszewskiego i 14 innych donosicieli, którzy opuścili Oświęcim (notabene pociągiem pierwszej klasy) zlikwidowano 21 wysokich rangą AKowców. Ów świadek jest przekonany, że Bartoszewski był konfidentem.






Cytat:

Nikogo nie zwalniano z Auschwitz, przynajmniej nie uczciwych ludzi, co innego kolaboranci... Tłumaczenie, że go zwolnili ze względów zdrowotnych wydaje się co najmniej podejrzane.

Bartoszewski niemal natychmiastowo po wyjściu z Oświęcimia został wzięty do struktur konspiracyjnych. Jest to sytuacja nie do pomyślenia, taki człowiek był zbyt podejrzany, tacy ludzi mogli być pod obserwacja, dla konspiracji to zbyt duże ryzyko... Bartoszewski prawdopodobnie albo zataił ten niewygodny fakt, albo został wciągnięty do konspiracji z pomocą niemieckiej agentury.


W tym czasie niemiecka agentura była niezwykle rozwiniętą. Dzisiaj milczy się o tej niechlubnej przeszłości hasło Grupa 13 nikomu nic nie mówi podobnie jak ŻGW! dla której pracowały tysiące żydowskich agentów. Żagiew czyli Żydowska Gwardia Wolności działała nie tylko w getcie warszawskim, a w całej Warszawie. Służyła do infiltrowania żydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom. Niemcy wyposażali swoich żydowskich agentów także w broń! Agenci mieli za zadanie udawać, że szukają pomocy, a gdy znaleźli Polaków, którzy im ją zaoferowali, po prostu donosili na nich skazując ich i tym samym często ich rodziny na śmierć.

ŻGW zajmowała się także szmalcownictwem tropiąc i wydając Niemcom Żydów ukrywających się w tzw. aryjskiej części Warszawy. Podobnych organizacji było wiele, w różnych miastach, jednak największe znaczenie miały Judenraty, bez nich holocaust nie udałby się, Judenraty wyjątkowo gorliwie pomagały Niemcom mordować własny naród.


zajetynick

2012-06-09, 00:16
Po tych wypowiedziach widać jak nasz debilny naród kocha takie śmieci jak ten, ala profesorek. Jemu to się w głowie przewróciło... a tępy jest strasznie.
Polskie społeczeństwo już w 70-80% składa się całkowicie pozbawionych własnego zdania pacynek. Trzeba stąd uciekać.

qbamatus

2012-06-09, 00:16
A w UFO tez wierzycie?

SkoQ

2012-06-09, 00:19
Cytat:

Z obozu pracy ludzi po wypracowaniu swojego wyroku (przeciętnie od kilku miesięcy do kilku lat) zwalniano i próbowano przerobić na przykładnych obywateli III Rzeszy



Kto Ci takie coś powiedział ?

adiemus36

2012-06-09, 00:21
Cytat:

Z obozu pracy ludzi po wypracowaniu swojego wyroku



Jezu, nikt nigdy oficjalnie(w czasie wojny) nie powiedział, że są obozy śmierci - wszystkie te obozy były uważane za obozy pracy. Nawet rodziny, nieświadome wysyłały listy do swoich bliskich w "Obozach pracy", którzy już dawno "brali kąpiele w łaźniach"(tam gazowano ludzi). Nie pie**ol stary głupot o Obozach Pracy - w Auschwitz nic takiego nie było - żydzi, Polacy, Romowie i inni pracowali, owszem - ale kiedy już brakowało sił do pracy szli prosto do komory.

joorass

2012-06-09, 00:25
ten facet osiągnął więcej niż wy wszyscy razem wzięci kilkukrotnie, i do tego kierował się dobrem ludzi i im pomagał. Wy możecie po nim jeździć i wmawiać że był nazi, ezbekiem i ch*j wie kim jeszcze. Ja go szanuję, bo jest jednym z ostatnich uczciwych ludzi.

SP...........ss

2012-06-09, 00:26
to są autorytety platformy własnie, konfidenci, kolaboranci: bartoszewski, wałęsa i inni

adiemus36

2012-06-09, 00:31
k***a, komar mnie uj***ł :/

Plewin94

2012-06-09, 00:32
Niedawno był temat na Sadolu o właśnie Oświecimiu i innych obozach zagłady i tam mówiono wyraźnie, że wiele prac było wymyślanych na siłę, jedynie w celach zamęczenia, zagłodzenia jak największej liczby więźniów. Taka syzyfowa praca w kamieniołomach.l

qbamatus

2012-06-09, 01:00
I dziwi mnie to, jak duża część z Was jest podatna na takie teorie spiskowe. Mieszajcie z błotem, tak jak Macierewicz z teczkami, które oprócz paru sprzedawczyków oczerniły sporą grupę niewinnych ludzi. DO KSIĄŻEK GIMBUSY, marudo-spiskowcy

Pan_Generał

2012-06-09, 01:12
Przecież ten koles nawet nie jest profesorem!

Se...........ki

2012-06-09, 01:14
Kiedyś pomagałem w organizacji "Dni judaizmu" tfuuu!!! Dzisiaj wstydzę się tego! Pamiętam jak Pan "Uzi" Bartoszewski wypowiadał się na temat szacunku do prezydenta demokratycznego kraju. Konkretnie chodziło o Pana Kwaśniewskiego. "Dziennikarz" tvn-u, zapytał naszego "bohatera", jak skomentuje, to że ktoś tam obraził Prezydenta Kwaśniewskiego! "Profesor" odpowiedział mniej więcej tak: "Każdy prezydent, który został wybrany w demokratycznych wyborach powinien być darzony szacunkiem, bo wybrał go naród. Niedopuszczalne jest, by ktoś obrażał takiego prezydenta, a jeśli ktoś tak robi, to nie jest prawdziwym patriotą i obywatelem danego kraju..." Potem zaczął wychwalać Pana Aleksandra. A tu po kilku latach, prezydentem zostaje Pan Lech Kaczyński, który od "Profesora" dowiaduje się, że jest głupkiem, idiotą itp. Pełna konsekwentność w słowach!
Przyznaję, kiedyś szanowałem tego człowieka bardziej (P.Bartoszewskiego), ale im bardziej go poznawałem przez lekturę o nim, tym bardziej mnie odtrącał. Bo kim dla Polski jest człowiek, który wchodzi w ślinę z Michnikiem, Grossem i wygląda jak Jaruzelski? :-)

olex

2012-06-09, 01:26
A oprócz niego ktoś jeszcze wyszedl w 41 czy tam 42????? Czy jedyna osoba która wyszła jest ten koles który nazywa Bartoszewskiego kolaborantem?

i bardzo ważny argument jak dla mnie za ...
Bartoszewski jest za donaldem TFUskiem, czyli nalezy do "ekipy" czyt. mafii. Tak więc skoro tuskinio zły, bartoszewski musi być, no k***a jak nie, bo skoro tusk i reszta potrafi walić w ch*ja, kłamać w żywe oczy, pucować, żeby jeszcze więcej się nażreć to ziomek musi być tego samego pokroju. Pluć na niego, ej trzeba zrobić jak w czechach, LUSTRACJA POWSZECHNA, tylko by wałesie nobla zabrali:D

bravoteampolska

2012-06-09, 02:42
Podsumowując ten tekst , po prostu był zwykła k***a , przez którą zgineli godni Polacy walczący o wolną Polskę

joorass napisał/a:

ten facet osiągnął więcej niż wy wszyscy razem wzięci kilkukrotnie, i do tego kierował się dobrem ludzi i im pomagał. Wy możecie po nim jeździć i wmawiać że był nazi, ezbekiem i ch*j wie kim jeszcze. Ja go szanuję, bo jest jednym z ostatnich uczciwych ludzi.



Tu muszę sie zgodzić , rzeczywiście osiągnął wiele , bo tak wypie**olić Polaków na tyle lat to trzeba być kumatym .
Co do pomocy również się zgodzę , z pewnością z całego serca pomagał im zdechnąć

agropol

2012-06-09, 02:53
Nie jest prawdą, że nie było zwolnień z obozów. Zazwyczaj, jak już ktoś wspomniał, było to za sprawą łapówki, czasem nawet udawało się udowodnić podrobioną tożsamość, (bez łapówki oczywiście również się nie obeszło!) aby zostać zwolnionym. Były to przypadki cholernie rzadkie, ale się zdarzały. Ale też jest inna sprawa. Nam jest łatwo mówić, bo jesteśmy z dala od tego. Ale przytoczę historię z mojego rodzinnego miasteczka: niemcy spędzili grupę żydów i grupę Polaków do wąwozu w pobliżu tegoż miasteczka. Wydali Polakom pałki i rozkaz: macie zabić Żydów, bo jeśli nie, to my zabijemy najpierw ich, a potem was. A potem także wasze rodziny, i przyjaciół. Co byście wybrali? Jeden z nich, szewc który nie miał już żadnej rodziny, odmówił. Został zatłuczony razem z Żydami. A potem niemcy rozstrzelali kuśnierza, od którego kupował skóry, kowala, który dostarczał mu gwoździe, i jego czeladnika. Jakże łatwo nam oceniać.

newpolishscientist

2012-06-09, 03:28
Ja-ah-qu-ub-el takim pisaniem to tylko pokazujesz słaby poziom albo jego zupełny brak. Mam nadzieje ze dojdzie do wojny i nacjonaliści pokroju Ja-ah... oraz komuchy wybija siebie nawzajem. Dlaczego przyszło mi żyć w czasach gdzie panuje ogromna nienawiść do własnych rodaków? Czy to jest takie istotne dlaczego Bartoszewski wyszedł, uciekł czy został zwolniony z obozu? Czy to zmienia wasz żywot? Najlepiej to wygrzebywać informacje które nie mają swojego potwierdzenia w dokumentacji, snuć teorie pokroju Macierewicza i na koniec jeszcze powyzywać wszystkich od żydów . Prawda jest taka ze 90% polaków ma pochodzenie semickie, germańskie, czy romańskie. Ludy tak się wymieszały ze teza "prawdziwy polak" to bullshit. Tęskno mi za krajem ale kiedy patrzę na te komentarze które aż kipią nienawiścią, kiedy 10 kwietnia czy 11 listopada ludzie rzucają w siebie cegłówkami to nie chce mi się tu wracać.
zygać mi się kiedy na to wszystko patrzę .