18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kiedy przyjedziesz na wieś nowym passatem

grzybekwpr • 2017-02-05, 18:09
Wszyscy klękają królowi dzielni :-)


Po tagach szukałem, nie znalazłem.
Jak za słabe to :idzwch*j:

Boss_Radomia

2017-02-05, 21:19
Panie, jak tym Passatem do kraju przyjechałem to ludzie klękali z wrażenia.

Tarab85

2017-02-05, 21:32
To chyba Sosnowiec.

mazga50

2017-02-05, 21:42
furor.condemnandi napisał/a:

Nikomu nie szkodzą i nikogo nie zmuszają, tylko debile nazwą to ciemnogrodem. Nauka nie wyklucza wiary, a nawet część nauki ma w sobie elementy wiary.
Człowiek bez wiary jest niczym, społeczeństwo teistyczne zawsze wygra z ateistycznym, które z góry skazane jest na przegraną.



yyy... jakiś przykład? bo np. Chińczyki mają się doskonale...

hennesi

2017-02-05, 21:46
mazga50 napisał/a:



yyy... jakiś przykład? bo np. Chińczyki mają się doskonale...


Ja pie**ole, temat niżej masz przykład. Jasnogród Szwecja.

slo1q

2017-02-05, 21:54
furor.condemnandi napisał/a:

Nikomu nie szkodzą i nikogo nie zmuszają, tylko debile nazwą to ciemnogrodem. Nauka nie wyklucza wiary, a nawet część nauki ma w sobie elementy wiary.
Człowiek bez wiary jest niczym, społeczeństwo teistyczne zawsze wygra z ateistycznym, które z góry skazane jest na przegraną.



Co? Nauka wyklucza jakiekolwiek ingerencje "sił wyższych". Nauka to nauka - nie musisz w nią wierzyć, by była prawdziwa.
Nie wiem, co palisz, ale chcę to samo.

hennesi

2017-02-05, 22:00
slo1q, czyli np. filozofia nie jest nauką?

ellsworth

2017-02-05, 22:17
furor.condemnandi napisał/a:

Nikomu nie szkodzą i nikogo nie zmuszają, tylko debile nazwą to ciemnogrodem. Nauka nie wyklucza wiary, a nawet część nauki ma w sobie elementy wiary.
Człowiek bez wiary jest niczym, społeczeństwo teistyczne zawsze wygra z ateistycznym, które z góry skazane jest na przegraną.


Powiedz to Czechom, którzy mają w tym roku nadwyżkę budżetową. Póki co to my, a nie oni, lecimy w przepaść zawiązawszy sobie wokół szyi pętlę zadłużenia i tylko czekać aż sznur się skończy i pętla zaciśnie.

slo1q

2017-02-05, 22:19
hennesi napisał/a:

slo1q, czyli np. filozofia nie jest nauką?



Filozofia nie zawiera elementów wiary, lecz traktuje i teoretyzuje między innymi o wierze. Także zanim napiszesz coś głupiego w internetach, najpierw się nieco doedukuj.
I nie, filozofia nie jest nauką.

manson__

2017-02-05, 22:26
elfis zawitał na rejon, hehe.

hennesi

2017-02-05, 22:38
slo1q napisał/a:



Filozofia nie zawiera elementów wiary, lecz traktuje i teoretyzuje między innymi o wierze. Także zanim napiszesz coś głupiego w internetach, najpierw się nieco doedukuj.
I nie, filozofia nie jest nauką.



filozofia wq. sjp.pwn.pl
1. «nauka zajmująca się rozważaniami na temat istoty bytu, źródeł poznania itp.; też: określony system filozoficzny stworzony przez jakiegoś filozofa lub szkołę filozoficzną»

Skoro traktuje i teoretyzuje m.in. o wierze to znaczy, że zawiera jej elementy.

Także zanim napiszesz coś głupiego w internetach, najpierw się nieco doedukuj.

Nefario

2017-02-05, 23:18
Znowu k***a gimbo ateusze i jaśnie oświeceni będą się pałować w komentarzach. Nie będę owijać w bawełnę, moja wiara jest słaba i mam sporo wątpliwości ale wolałbym żeby była silna bo na podstawie moich obserwacji i zapoznania się z opinią wielu filozofów i myślicieli stwierdzam, że życie bez istnienia jakiegoś absolutu dla mnie nie ma kompletnie sensu. I może tak być, że nasza egzystencja to tylko krótki żywot między nicością a nicością ale jeśli tak jest to istniejący świat jest mega gównem bez jakiegokolwiek sensu. To moja prywatna opinia.

Co do wojny nauka vs wiara. Biorąc pod uwagę cywilizacyjne doświadczenia mam wrażenie, że istotą sukcesu społeczeństwa jest równowaga między wiarą i nauką. Odrzucenie jakichkolwiek kręgosłupów moralnych związanych z wiarą kończy się tak jak w Szwecji natomiast podporządkowywanie wszystko pod wiarę kończy się tak jak na terenie państwa islamskiego. Wiara nie neguje nauki ani nauka nie neguje wiary i można by było tym debatować ale wszyscy tu zebrani są za ciency w gaciach żeby k***a się wypowiadać więc nie marnujcie cennego czasu na te pseudo wypociny i oceńcie temat z perspektywy historii i z perspektywy tego co się dzieje wokoło was i zamiast pie**olić kocopoły poczytajcie w sieci co sądzą o tym mocniejsi w mysleniu po obu stronach barykady. Państwa, które opierają się o patriotyzm/religię/narodowe wartości - są obecnie wolne od tego gówna, które toczy obecny świat a te, które głaszczą po głowie wszystkich i na wszystko pozwalają bo są pro elo elo lgbt własnie umierają. Tyle.

Radbug

2017-02-06, 01:15
Heh, ciemnogród, ciemnogrodem ale to nie chrześcijanie wierzą, że po pie**olnieciu pioruna w węgiel, ten węgiel nagle ożył, a mimo, że w fizyce nic nie dzieje się bez przyczyny to nagle ogromna liczba materii, która nawet nie wiadomo skąd się wzięła, postanowiła sobie samoistnie wybuchnąć...

Pozdrawiam jakże oświeconych ateuszy.

szczupak123

2017-02-06, 02:01
prawda jest taka że to ja tam jechałem z moim kierowcą, ja stałem na pace mojego pikapa a gdy pokazałem ludowi ze wsi mojego ku*asa to zaczęli klękać

Gethryth

2017-02-06, 04:28
Jak mnie wk***iają ci a'la wierzący w boga, nawet uklęknąć nie potrafią tylko jakieś słowiańskie przykuce odpie**alają co by sobie nowych spodni nie upie**olić. Co niedziela w kościele a od poniedziałku już napie**alają na sąsiada, kłamią i kradną.. nie wszyscy rzecz jasna, ale jak już tacy wierzący to niech się chociaż postarają i jebną się na te kolana co by wiarygodniej wyglądać. A czarnym darmozjadom i tym pingwinom co się świecami brandzlują po mszy wielkie ch*je w dupska.