18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kastrowanie dzika

toxic5850 • 2017-03-15, 15:04
Pan lapie dzika, nastepnie urywa mu jadra. Dzik probuje sie odgryzc.
Akcja od 2:22

Wiewór

2017-03-15, 22:09
trzeba być psychopatą, żeby zrobić jakiemukolwiek zwierzakowi coś takiego na żywca. j***ny white trash redneck. Odpowiednik naszej prawicy

pyskatyyy

2017-03-15, 22:16
Ale genialnie to wygląda ;D to takie proste, jedno nacięcie i wyciskamy jajca.

Herhard

2017-03-15, 22:38
Szkoda że ten zwierzak nie zdołał odwdzięczyć się tym samym i nie odgryzł mu jaj.

loskamilos

2017-03-15, 23:41
Ileż tu wrażliwych na kastrację świniaka haha, co wy tu robicie kochasie, jak was boli taki widok to znaczy, że pomyliliście strony. Tu jest sadol a nie pudelek.

A jak chodzi o samą kastrację, to procedura jest jak najbardziej zwyczajna, nic nowego. Kolega @dziaad doskonale wyjaśnił sprawę.

Nikkoo

2017-03-15, 23:50
Ostatnio Mike Rowe (z burdnej roboty) tłumaczył dlaczego taka metoda kastracji jest najlepsza i mówił, że to chwila boleści i po paru minutach zwierzak znowu lata zadowolony. Natomiast metoda "humanitarna" podlega na podwiązaniu jąder (specjalna gumka) i jądra po paru tygodniach usychają i odpadają... Tylko że zaraz po ściśnięciu jąder zwierze pada i zwija się z bólu, a tu jeszcze dłuuuga droga zanim odpadną.

mikaleszumakare

2017-03-16, 00:36
Czy w ogóle któryś z was słyszał co gość mówił? Puścili knura gdyż po pewnym czasie z powodu braku jajec mięso zrobi się miękkie, a nie oj***ne w twarde jak ch*j na wzwodzie mięśnie. Nawet nie trzeba być ekspertem tylko obejrzeć j***ny filmik.

kamuha

2017-03-16, 14:27
mikaleszumakare napisał/a:

Czy w ogóle któryś z was słyszał co gość mówił? Puścili knura gdyż po pewnym czasie z powodu braku jajec mięso zrobi się miękkie



Mhm. A dorosły facet po ucięciu jaj stanie się operowym kastratem i będzie wyciągał sopran niczym Farinelli.

Masz ty wogóle pojęcie o czym ty piszesz?

mikaleszumakare

2017-03-16, 14:57
kamuha napisał/a:



Mhm. A dorosły facet po ucięciu jaj stanie się operowym kastratem i będzie wyciągał sopran niczym Farinelli.

Masz ty wogóle pojęcie o czym ty piszesz?



Nie, obejrzałem film człowieka który upolował dziesiątki zwierząt i powtórzyłem mniej-więcej jego słowa. Nie ma to jak porównywać świnię do ludzi i myśleć, że wszystko pewnie działa tak samo no bo, nie wiem.... Też żyje z nami na ziemi? Wystarczający wspólny mianownik. Coś jeszcze ekspercie?

veveveve

2017-03-16, 18:28
Nikkoo napisał/a:

Ostatnio Mike Rowe (z burdnej roboty) tłumaczył dlaczego taka metoda kastracji jest najlepsza i mówił, że to chwila boleści i po paru minutach zwierzak znowu lata zadowolony. Natomiast metoda "humanitarna" podlega na podwiązaniu jąder (specjalna gumka) i jądra po paru tygodniach usychają i odpadają... Tylko że zaraz po ściśnięciu jąder zwierze pada i zwija się z bólu, a tu jeszcze dłuuuga droga zanim odpadną.



Akurat dzisiaj widziałem ten film (z serii TED). Pracownik rozcina mosznę barana i odgryza mu jądra. A zwierząt do kastracji całe stado.

cezarcezariusz

2017-03-16, 21:14
04:15 Odyniec! Atakuje! Uciekajmy do domu!

kamuha

2017-03-16, 23:28
mikaleszumakare napisał/a:


Nie ma to jak porównywać świnię do ludzi i myśleć, że wszystko pewnie działa tak samo no bo, nie wiem.... Też żyje z nami na ziemi?



Odnośnie twoich wypocin i próby ironizowania jak daleko jesteś oddalony od świni. Odpowiadam. Niedaleko.
Niezgodność tkankowa między świnią a człowiekiem jest na tyle niewielka, że pozwala na przeszczepy organów (z zastosowaniem immunologii).
W chwili obecnej trwają prace nad hodowlą organów ludzkich na świniach. Przeszczepy DNA->hodowla_wycinanie i operacyjne transplantologia.

http://news.nationalgeographic.com/2017/01/human-pig-hybrid-embryo-chimera-organs-health-science/

Poczytaj, może zrozumiesz "mniej-więcej" o co w tym chodzi.


mikaleszumakare napisał/a:



Nie, obejrzałem film człowieka który upolował dziesiątki zwierząt i powtórzyłem mniej-więcej jego słowa. Nie ma to jak porównywać świnię do ludzi i myśleć, że wszystko pewnie działa tak samo no bo, nie wiem.... Też żyje z nami na ziemi? Wystarczający wspólny mianownik. Coś jeszcze ekspercie?



Wracając do tematu. Ułomie bez szkoły, kwestia okresu dojrzewania płciowego u ssaków działa na podobnej zasadzie. Jeśli chodziłeś do podstawówki to było to na biologii. Jeśli nie było to słuchaj uważnie , jeszcze będzie. U męskich osobników gatunku ludzkiego kastracja przed okresem dojrzewania płciowego powoduje między innymi zatrzymanie rozrostu krtani dzięki czemu mężczyźni wykastrowani przed okresem dojrzewania mogli rozwijać umiejętności wokalne w zakresie sopranu i innych głosów.
W przypadku świń brak kastracji powoduje nagromadzenie androsteronu w słoninie oraz tłuszczu mięśniowym co powoduje, że mięso cuchnie. Kastracja po okresie dojrzewania powoduje jedynie zmniejszenie tego procesu, ale go nie eliminuje. Związane jest to ze zmianami w procesie dojrzewania płciowego organizmu.

Koniec edukacji na dzisiaj. Skoro nie ogarnąłeś za pierwszym mailem to obawiam sie, że również to nie pomoże.