18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kasa antyzłodziejska

~Velture • 2017-11-19, 09:59
Przydałoby się w USA takie zainstalować i problem kradzieży przez pracowników i 'klientów' by się rozwiązał :mrgreen:


cucho

2017-11-19, 11:07
Panowie i Panewki...
To się nazywa Note Recycler (to do Banknotów; inaczej BNR) i Coin Recycler (to do monet; inaczej BCR). Jeżeli kiedykolwiek korzystaliście z kas samoobsługowych/biletomatami/automatami do gier losowych (nawet w ukochanym przez niektórych McShit) to na 90% mieliście z tym do czynienia. Działa na zasadzie recyklingu monet/banknotów. Są praktycznie bezobsługowe, ponieważ płaci wyrzuconymi już środkami płatności.
Nie jest to w Polsce nowość, ale nasz rynek retail jeszcze nie zaprzyjaźnił się z tym. Ale to kwestia kilku lat.
Liderem w sprzedaży takich rozwiązań w Europie centralnej i wschodniej jest nasza rodzima firma Vimana.

Jeżeli macie pytania do tego, z chęcią rozwieje Wasze wątpliwości :D

lakeroll

2017-11-19, 11:37
@up, w tesco takie coś chyba jest, jak poj***ny wrzucałem wszystkie miedziaki jakie miałem

1Jurko

2017-11-19, 12:06
Te banknoty wyglądają jak z Monopoly :)

Kveldulf

2017-11-19, 13:34
W Japonii już od nastu lat ;-)

DickSet

2017-11-19, 14:09
W Szwecji w marketach, kasjerka bierze pieniądze do reki a reszta wypada jak z tego automatu po lewej

jbone

2017-11-19, 14:49
w auchan kasy miłe są.ot mi nowość.

pi...........ja

2017-11-19, 17:06
Tu to i człowiek niepotrzebny, bo to przecież kasa samoobsługowa jest. Znaczy może być ale chyba kierownik na to nie wpadł.

EdmundKemper

2017-11-19, 18:59
No tak, najlepiej to zabrać wszystkie miejsca pracy ludziom. Zautomatyzujmy wszystko.

Ma...........ke

2017-11-19, 20:47
EdmundKemper
Na tym polega kapitalizm sp***olinko. Zmniejszanie ilosci miejsc pracy, zwiekszanie wydajnosci i produktywnosci. Technologia jest kluczem do tego zeby pani basia sie nie rozchorowala i miec jak najwiekszy zysk. Dzieki czemu w sklepie masz tanio a w robocie nie musisz zapie**alac juz z dlutem po kamiennej tabliczce.
Inwestycje i kapital zwiekszaja poziom zycia, zarobki i poprawiaja komfort z zycia.

EdmundKemper

2017-11-19, 21:43
Maupajoke napisał/a:

EdmundKemper
Na tym polega kapitalizm sp***olinko. Zmniejszanie ilosci miejsc pracy, zwiekszanie wydajnosci i produktywnosci. Technologia jest kluczem do tego zeby pani basia sie nie rozchorowala i miec jak najwiekszy zysk. Dzieki czemu w sklepie masz tanio a w robocie nie musisz zapie**alac juz z dlutem po kamiennej tabliczce.
Inwestycje i kapital zwiekszaja poziom zycia, zarobki i poprawiaja komfort z zycia.



Komu zwiększają poziom życia? Tym, którzy pracy nie mają?

zbigniewwodecki

2017-11-19, 22:21
EdmundKemper napisał/a:



Komu zwiększają poziom życia? Tym, którzy pracy nie mają?



Ale że co? Jeżeli maszyna może coś zrobić tak samo tylko 5 razy szybciej to i tak lepiej 5 ludzi zatrudnić bo nie mają pracy i utrudniać produkcję?

cucho

2017-11-20, 13:11
EdmundKemper napisał/a:



Komu zwiększają poziom życia? Tym, którzy pracy nie mają?



Przyjacielu.
Pracodawcy wybierają te rozwiązania, ponieważ niosą one za sobą ogromne oszczędności. Dla odbiorców tego rodzaju sprzętu liczą się czyste kalkulacje. A prawda jest taka, że zakup i wdrożenie tych rozwiązań już po pierwszym roku pozwala zaoszczędzić takie pieniądze, o których większość z nas (w tym ja - biedak olimpijski) możemy tylko pomarzyć!



Poza tym jest to dla nich o wiele bezpieczniejsze, niż Brajan/Karynka, którzy potrafią podpie**olić hajs z kasetki (tak zdarza się to nawet w ogromnych marketach). Nie muszą ich szkolić z obsługi kasy, tylko wysłać do układania towarów.

~Velture

2017-11-20, 13:56
cucho napisał/a:



Przyjacielu.
Pracodawcy wybierają te rozwiązania, ponieważ niosą one za sobą ogromne oszczędności. Dla odbiorców tego rodzaju sprzętu liczą się czyste kalkulacje. A prawda jest taka, że zakup i wdrożenie tych rozwiązań już po pierwszym roku pozwala zaoszczędzić takie pieniądze, o których większość z nas (w tym ja - biedak olimpijski) możemy tylko pomarzyć!

Obrazek

Poza tym jest to dla nich o wiele bezpieczniejsze, niż Brajan/Karynka, którzy potrafią podpie**olić hajs z kasetki (tak zdarza się to nawet w ogromnych marketach). Nie muszą ich szkolić z obsługi kasy, tylko wysłać do układania towarów.


Jemu bardziej chodziło o to, że ludzie tracą pracę a to, że pozbędą się kasjera nie oznacza, że kogoś przeniosą na wykładanie towaru tylko, że wypie**olą z pracy.

Nemayu

2017-11-20, 14:46
Ściągają ciapaków bo podobno nie ma kto pracować, a wy tu pie**olicie, że nie będzie pracy bo maszyny...
Jak będzie brakować pracy dla ludzi to się będzie pracować krócej, a nie zapie**alać jak teraz połowę dnia.