topic

Karuzela pełna atrakcji

CrazyEdek • 2018-11-18, 00:20
No i wylądował


cuurniprime

2018-11-18, 01:24
Chcieli przeżyć atrakcje to mają, o ch*j chodzi? Przecież reszta przeżyła :amused:

gustav665

2018-11-18, 02:21
kompletnie nie czaję jak można na coś takiego wsiąść, jeszcze za to płacić

Cz...........as

2018-11-18, 08:26
Może zrobił to specjalnie, a może to przypadkowa akcja. Za to operator urządzenia to kompletna p*zda co nie potrafi użyć wyłącznika awaryjnego.

Kosmodysk

2018-11-18, 09:57
Atrakcja życia :-D

Mo...........mi

2018-11-18, 11:25
przeciez takie zabawki nie przechodza zadnych testow, nikt tego nie sprawdza, nikt nie serwisuje.
Dziala to sie kase zarabia
Nie przestrzega sie zadnych zasad w tym bhp

Aleo

2018-11-18, 11:28
up@ co ty pie**olisz januszu

Witkovito

2018-11-18, 11:31
pomyslcie o ile ciekawsza bylaby wiekszosc filmikow gdyby kamerzysci byli ogarnieci, a nie zazwyczaj nagrywaja akcje, zamiast kulminacji chodnik i pozniej efekt ale i koncza juz na chodniku a reszty trzeba sie domyslac albo szukac innych ujec. dobrze, ze chociaz kamery monitoringu sa na stale w jeden punkt

Leti

2018-11-18, 11:45
Co ty Mottomi pie**olisz... wszystkie karuzele podlegają pod UDT i sa sprawdzane regularnie.

croyna

2018-11-18, 12:49
i co kamere odwraca, po w ogóle nagrywał

Insaner

2018-11-18, 13:40
Leti napisał/a:

Co ty Mottomi pie**olisz... wszystkie karuzele podlegają pod UDT i sa sprawdzane regularnie.W dużych stałych parkach rozrywki pewnie tak, na pewno nie w tych objazdowych "wesołych miasteczkach" które można spotkać w małych miastach i na wsiach. Jeszcze z dzieciństwa pamiętam jak większość karuzel obsługiwały i instalowały cygańsko wyglądające dzieci (góra 14-15 lat). Niejednokrotnie widziałem jak kable zasilające silnik karuzeli wisiały ze zdartą izolacją nad metalową konstrukcją urządzenia. Kojarzę też takie karuzele z samolotami w których każdy miał dźwignię do podnoszenia "wysokości lotu". W niektórych samolotach ten system potrafił pomimo cofnięcia wajchy po jednym użyciu wynieść samolot na maksymalną wysokość i jeszcze szarpać na górze gondolą, w której bez żadnych pasów siedziały najczęściej dzieci (przynajmniej 10m nad ziemią, może nawet wyżej).

Z perspektywy czasu dziwię się rodzicom (swoim również), że pozwalali mi z takich wesołych miasteczek korzystać. Objazdowe karuzele na pewno nie spełniają wszystkich wymogów i nikt ich nie kontroluje.

Mo...........mi

2018-11-18, 13:46
UP
No tak jest, ale wlasnie widac tutaj ilu jest idiotow co w bajki wierza
Tak jak nasza najnowsza afera z KNF, niby kontrolowac mieli kogos, a wyszlo jak zawsze.
Tak samo jest z tymi wszystkimi wesolymi miasteczkami, objazdowymi i stacjonarnymi (te pierwsze sa gorsze)

W polsce dopoki cos dziala i sie da na tym zarobic, to sie w to nie inwestuje grosza.
Wiec kto tu jest januszem wy pie**olone cebule ?

skywalker75

2018-11-18, 15:05
Insaner napisał/a:W dużych stałych parkach rozrywki pewnie tak, na pewno nie w tych objazdowych "wesołych miasteczkach" które można spotkać w małych miastach i na wsiach. Jeszcze z dzieciństwa pamiętam jak większość karuzel obsługiwały i instalowały cygańsko wyglądające dzieci (góra 14-15 lat). Niejednokrotnie widziałem jak kable zasilające silnik karuzeli wisiały ze zdartą izolacją nad metalową konstrukcją urządzenia. Kojarzę też takie karuzele z samolotami w których każdy miał dźwignię do podnoszenia "wysokości lotu". W niektórych samolotach ten system potrafił pomimo cofnięcia wajchy po jednym użyciu wynieść samolot na maksymalną wysokość i jeszcze szarpać na górze gondolą, w której bez żadnych pasów siedziały najczęściej dzieci (przynajmniej 10m nad ziemią, może nawet wyżej).

Z perspektywy czasu dziwię się rodzicom (swoim również), że pozwalali mi z takich wesołych miasteczek korzystać. Objazdowe karuzele na pewno nie spełniają wszystkich wymogów i nikt ich nie kontroluje.he he według profilu masz 108 lat, wiec może w czasach twojego dzieciństwa tag było, nie wykluczam :-P

katunisko

2018-11-18, 17:13
Oho, widzę że Sadistic ma ekspertów nawet z dziedziny parków rozrywki. Gówno wiecie, i w dupie byliście.
KAŻDA karuzela podlega corocznym badaniom UDT (Dla debili: Urząd dozoru technicznego). Każdorazowe badanie kończy się zieloną nalepką, która jest przylepiona zawsze w widocznym miejscu. Jeżeli nie jesteś pewien, czy możesz wsiąść na karuzelę, zawsze możesz dopytać obsługę o odbiory UDT, powinni wskazać na nalepkę (na niej jest data do kiedy są ważne badania). Jeżeli tej nalepki nie ma (co zdarza się, częściej na małych karuzelach dla dzieci, rzadko na ekstremalnych), a obsługa nie chce pokazać albo zbywa temat to znaczy że aktualnych odbiorów brak. Wtedy bierzesz telefon, dzwonisz na policję, przyjeżdżają i zamykają urządzenie wzywając jednocześnie UDT.
Badania to nie tylko "pieczątka" - to poza oględzinami próby pod sztucznym obciążeniem, sprawdzanie spawów itd.
@Mottomi - pie**olisz głupoty. Każdorazowe "postawienie" karuzeli musi być dokumentowane przez uprawnionego konserwatora, który poświadcza, że urzadzenie jest postawione zgodnie ze sztuką, niczego mu nie brakuje, i jest w stanie pozwalającym na użytkowanie. Zasady BHP. O których konkretnie mówisz? których KONKRETNIE się nie przestrzega? Przecież na tego typu urządzeniach BHP sprowadza się do pracownika obsługującego to urządzenie. Samo stawianie niczym nie różni się od stawiania scen, czy konstrukcji. Skończ pisać TVNowskie pie**olenia.
UDT tak samo podlega pod karuzele stacjonarne, jak i stałe. Ci sami ludzie odbierają jedne i drugie. Karuzele objazdowe są "restrykcyjniej" sprawdzane, bo są co chwile montowane i demontowane.
Co do inwestowania- gówno wiesz, i w dupie byłeś. Co roku TRZEBA (czy się chce, czy nie) zainwestować 100tys, żeby następnego roku karuzela przeszła odbiory. Pomijam szczególne przypadki, gdzie ktoś ma wszystko w dupie, bo to wyjątki.
Kończąc ten przydługi wywód -przymknij dupe jak gówno wiesz cebulaku.

IOI

2018-11-19, 09:38
@katunisko - zazdroszcze Ci zycia w utopii, pewnie w twoim swiecie wszystkie samochody tez sa po dokladnych badaniach diagnostycznych co roku...