18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kara za brak ubezpieczenia

~Velture • 2018-07-20, 16:21
W UK bardzo poważnie traktują brak OC :krejzi:


mesjans

2018-07-20, 17:17
W UK OC wykupuje się na osobę a nie jak u nas na auto. To raczej zwykła kasacja.

mimikm

2018-07-20, 17:21
Tak się składa ze to chyba w Holandii, a nie w uk. W UK się zakłada blokadę na koła za brak ubezpieczenia, ale tylko jeśli samochód stoi na drodze publicznej. Na podjeździe może sobie stać.

Miruu

2018-07-20, 17:41
I prosto na hasiok ! :)

aaaaaaaaaaaaaa

2018-07-20, 17:44
-dzień dobry, dodzwoniłem się na "złomowisko.nl"?
-tak, co potrzeba??
-szybę przód do peugeota...
-łooooo Panie, skąd ja Panu wezmę szybę do peugeota... :mrgreen:

saves

2018-07-20, 17:46
Tak powinny kończyć wszystkie samochody zaparkowane "na minutkę", "na chwilę" czy "na momencik" i blokujące bramy czy inne, prawidłowo zaparkowane pojazdy.

andyq

2018-07-20, 18:15
mesjans napisał/a:

W UK OC wykupuje się na osobę a nie jak u nas na auto. To raczej zwykła kasacja.


W UK wykupuję się na pojazd z tym że na konkretnego kierowcę. Możesz wykupić na każdego kierowcę ale wtedy stawki są wysokie i odnosi się to głównie do aut firmowych. Nie jest tak że kupujesz sobie ubezpieczenie i jeździsz czym chcesz. Zawierasz polisę na konkretny pojazd. Jeśli masz kilka to każdy musi być dopisany do twojej polisy. Możesz również podczas wykupu polisy dodać opcję żeby prowadzić każdy pojazd (większość pełnych polis ma ten zapisek) wtedy możesz prowadzić dowolny pojazd który ktoś ci udostępni ale twoje ubezpieczenie w razie wypadku będzie działało jak polskie OC. Nawet jeśli masz odpowiednik Polskiego OC + AC to ono dotyczy tylko pojazdu którego numer rejestracyjny widnieje na polisie z twoim nazwiskiem. Na każdy inny masz tylko OC.
To co napisałeś to legenda którą rozpowiadają w Polsce "Polaczki" co wyjechały do UK i nie znają nawet słowa w języku tybylców. Coś tam usłyszą od swoich kolegów typu "wujek dobra rada" i powtarzają głupoty.

aaaaaaaaaaaaaa

2018-07-20, 19:27
andyq napisał/a:


W UK wykupuję się na pojazd z tym że na konkretnego kierowcę. ...



W Polsce niby też, bo zawierając polisę określasz się, czy będziesz jedynym użytkownikiem. Tyle, że u nas podchodzą do tego z przymrużeniem oka. (jeszcze)

Co do reszty zgoda... ale pewnie dopisanie kolejnego auta nie kosztuje tyle, co osobna polisa....

A u nas za każde płać osobno. Jeszcze bym zrozumiał, gdyby była opcja, mam 3 auta, płacę jedno OC i ubezpieczyciel odpowiada tylko wtedy jak ja prowadzę (w OC zaznaczone, że tymi autami mogę tylko ja prowadzić).

r061071

2018-07-20, 20:12
k***a przecież to francja i pie**olenie

mesjans

2018-07-20, 22:38
Tak czy siak to na pewno nie jest za OC.

Co najwyżej płacisz jakąś karę (co dla mnie nie zrozumiałe gdy auto ni jest używane) ale nie niszczy twojej własności. Tu po prostu ktoś zostawił auto na czyimś podjeździe i tyle go widzieli.

atocha8

2018-07-21, 01:00
To jest Holandia

djted

2018-07-21, 02:43
Prawie k***icy dostałem. Jak on to długo robi.....

kothletino

2018-07-21, 03:13
mimikm napisał/a:

Tak się składa ze to chyba w Holandii, a nie w uk. W UK się zakłada blokadę na koła za brak ubezpieczenia...



To byliśmy w innych "Holandiach", bo z tego co widzę to w NL zakładają ci blokadę na koło. :]

mrokussw

2018-07-21, 08:27
mimikm napisał/a:

Tak się składa ze to chyba w Holandii, a nie w uk. W UK się zakłada blokadę na koła za brak ubezpieczenia, ale tylko jeśli samochód stoi na drodze publicznej. Na podjeździe może sobie stać.



a nie musi byc ubezpieczone ? wiem ze jak taxu brak to zeby auto stalo musi byc SORN bo inaczej zabieraja na aukcje a jak sprawa wyglada z ubezpieczeniem to niemam pojecia