18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Józef Piłsudski- Myśli, mowy i rozkazy.

Pan_Marszałek • 2013-07-04, 18:53
Podczas sprzątania książek na półce znalazłem tomik zawierający wszelkiego rodzaju powiedzenia i przemówienia pana Marszałka Piłsudskiego.Zamieszczam co ciekawsze(jeśli się spodoba, dodam więcej w komentarzach)



Polacy nie są zorganizowanym narodem, wobec czego znaczy u nich więcej nastrój aniżeli rozumowanie i argumenty; sztuką rządzenia Polakami jest zatem wzniecenie odpowiednich nastrojów.

Parę pokoleń minąć musi, zanim stworzy się znowu państwowa kultura polska.

Jeżeli nie jesteśmy zdolni do rządzenia się sami, to uwiecznijmy okupację.



Każdy naród posiada pomniki, które zawarły w sobie jego cierpienia i radości, jak w jednym ognisku ześrodkowując przeżycia całych pokoleń.Takimi pomnikami są: ruiny, pola bitewne, grody, ulice, na tych ulicach domy, na których widok serca biją goręcej i łzy nabiegają do oczu.Są to świątynie historii, których Polska posiada tak wiele.
Dla mnie, jako dla przedstawiciela państwa polskiego, nie ma większej świątyni jak wszystkie te granice, którymi poprzerzynano nasz kraj.



Choć nieraz mówię o „durnej Polsce” , wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę.


Umiłowanym stanem Polaków jest niezdecydowanie.


Myślałem już nieraz, że umierając przeklnę Polskę.Dziś wiem, że tego nie zrobię.Lecz gdy po śmierci stanę przed Bogiem, będę go prosił aby nie przysyłał Polsce wielkich ludzi


Należy iść w granice wroga, by przenieść ciężar wojny na obcy teren.


Znajdą się historycy, którzy stwierdzą, że Piłsudski był pseudonimem Sikorskiego.


W Polsce wszyscy krzyczą, iż posiadają większość.

Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, by ta niepodległość kosztowała dwa grosze wydatków i dwie krople krwi.




Na razie, to by było na tyle.Dajcie znać, jeśli chcecie więcej. ;-)

Ork.Fajny

2013-07-04, 19:22
W ch*j ładnie napisane... Szkoda tylko że pan Marszałek to lewak który doprowadził do gospodarczej klęski kraju a ta pociągnęła za sobą militarne zacofanie a własny naród niszczył tępiąć stricte narodowe ruchy które popierały Dmowskiego...

Momonti

2013-07-04, 20:45
@up
A ty byś wszystko oczywiście zrobił lepiej?

Ork.Fajny

2013-07-04, 20:56
Wiesz że mogę zadać ci to samo pytanie i zgodnie z twoją logiką twoje pytanie też będzie zanegowane...?

Hrodgar

2013-07-04, 21:35
Ork.Fajny napisał/a:

W ch*j ładnie napisane... Szkoda tylko że pan Marszałek to lewak który doprowadził do gospodarczej klęski kraju a ta pociągnęła za sobą militarne zacofanie a własny naród niszczył tępiąć stricte narodowe ruchy które popierały Dmowskiego...



Pan Marszałek walnie przyczynił się do odzyskania niepodległości przez Polskę, aby następnie obronić ta niepodległość przed bolszewikami(czerwona skrajnie lewa zaraza).

Co do gospodarczej klęski, to po pierwsze najpierw trzeba było stworzyć gospodarkę z 3 różnych zaborów, które miały 3 różne rynki eksportowe, a które wraz z odzyskaniem niepodległości nie tylko przepadły ale tez konkurowały z nami.

Co do zacofania militarnego, to w latach 30 tych było coś takiego jak światowy kryzys, który trochę nam przeszkodził.

Ork.Fajny

2013-07-04, 22:01
Po wojnie domowej z Białymi w Rosji, czerwona zaraza rządziła całkowicie wyniszczonym krajem przy którym Polskie trzy zabory to Eden... Lenin wprowadził NEP. Taki praktycznie całkowity kapitalistyczny ustrój, gdzie każdy mógł robić co chciał, z małym odstępstwem bo to co zabrano potem oddano ale tylko na użytek a nie jako własność która nadal była w rękach Bolszewików. NEP trwał od do 1929roku. W tym czasie ludziom, oddolnie udało się tyle nabudować i odtworzyć że potem przez parędziesiąt lat centralnego sterowania nie była wstanie dobitnie załamać tego systemu.
Więc nie pie**ol mi gościu że się nie dało. Bo gdyby Bolszewicy zamiast mordować własnych-ruskich zostali przy NEPie i polityce podobnej do dzisiejszej chińskiej to dziś byliby przed USA czy Chinami a IIWŚ mogło by nawet nie być.

Rynki eksportowe...? Chcesz mi powiedzieć że Polska nie stała się bogata bo nie byliśmy wstanie wywozić czego się dało do innych krajów...?

Sz...........an

2013-07-04, 22:30
Lord919, wrzucaj po prostu więcej.

Ant1984

2013-07-05, 11:42
Kiedyś gdzieś wyczytałem, że motywem Piłsudskiego do zrobienia przewrotu majowego była niegospodarność rządu i ówczesnego prezydenta i ich działanie na szkodę Państwa.
Dziwne. To coś, co teraz robią...

Widać już wtedy działali tacy, co dążyli do kryzysu i zadłużenia państwa.


Ciekawostka: Hitler nienawidził żydów, bo podobno doprowadzali do niszczenia gospodarki niemiec.
Znowu to samo. Przypadek?

Hrodgar

2013-07-10, 00:49
Odpowiem w częściach.

Ork.Fajny napisał/a:

Po wojnie domowej z Białymi w Rosji, czerwona zaraza rządziła całkowicie wyniszczonym krajem przy którym Polskie trzy zabory to Eden...



Tak, jasne, bo w "Rosji" prawie wszystko zostało zniszczone albo "ewakuowane" albo do niemiec, albo do rosji.

Ork.Fajny napisał/a:

Lenin wprowadził NEP. Taki praktycznie całkowity kapitalistyczny ustrój, gdzie każdy mógł robić co chciał, z małym odstępstwem bo to co zabrano potem oddano ale tylko na użytek a nie jako własność która nadal była w rękach Bolszewików. NEP trwał od do 1929roku. W tym czasie ludziom, oddolnie udało się tyle nabudować i odtworzyć że potem przez parędziesiąt lat centralnego sterowania nie była wstanie dobitnie załamać tego systemu.



Lenin wprowadził, ale to Stalin przeją władzę i zrobił reformy po swojemu. Wyszło jak wyszło. Gdyby POLSKA miała takie zasoby naturalne jak "ZSRR" to by nam reszta europy mogła nafikać.

Ork.Fajny napisał/a:


Więc nie pie**ol mi gościu że się nie dało. Bo gdyby Bolszewicy zamiast mordować własnych-ruskich zostali przy NEPie i polityce podobnej do dzisiejszej chińskiej to dziś byliby przed USA czy Chinami a IIWŚ mogło by nawet nie być.


"Gdyby babcia..." Czerwoni poszli inną drogą, która zaprowadziła ich tam gdzie zaprowadziła, Pan Marszałek, niestety nie miał magicznej kuli, która przepowiada przyszłość, a mimo to bardzo trafnie przepowiedział przyszłe wydarzenia oraz to czego nie powinna robić Polska racja stanu.

Ork.Fajny napisał/a:

Bo gdyby Bolszewicy zamiast mordować własnych-ruskich zostali przy NEPie i polityce podobnej do dzisiejszej chińskiej to dziś byliby przed USA czy Chinami a IIWŚ mogło by nawet nie być.



Zważywszy na fakt, że to właśnie Stalin był głównym prowodyrem 2 WŚ to racja, o ile by nie doszedł do władzy oczywiście.

Ork.Fajny napisał/a:


Rynki eksportowe...? Chcesz mi powiedzieć że Polska nie stała się bogata bo nie byliśmy wstanie wywozić czego się dało do innych krajów...?



Chcę powiedzieć, że:
Wielkopolska: sprzedawała do niemiec, które po odzyskanie niepodległości przez Polskę, wprowadziły wojnę celną.

Chcę powiedzieć że Galicja, która sprzedawała do Austro-Węgier(a gówno sprzedawała, bo była skansenem) straciła rynek zbytu po ich rozpadzie, ba musiała konkurować z anty Polską Czechosłowacją.

Chcę powiedzieć, że Kongresówka, która sprzedawała do "Białej rosji" czy też Czarskiej, zostało od niej odcięta, z powodu czerwonki, która się tam zadomowiła.