18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"jesteśmy przygotowani"

nowynick • 2020-03-31, 13:04


i jak tu nie wierzyć władzy obserwując rzeczywistość? Naród to może i jest solidarny i zaradny w czasach kryzysu, ale jakim cudem Ci sami ludzie wybrali obecny rząd?

nano50

2020-03-31, 19:28
janlew napisał/a:

Od rządu masz też panie lekarz darmowe studia na akademii medycznej, pensje ponad 10tyś w wieku 40lat i możesz zachowywać się jak panisko na włościach w przychodni czy na oddziale przez większość lub całe życie. Właśnie po to że jak przychodzi wojna czy pandemia, masz zachować się jak lekarz ...przyłbicy z drukarki 3D , czy bez



Równie dobrze może sobie iść na l4 teraz.

BialyNigger

2020-03-31, 19:46
janlew napisał/a:

Od rządu masz też panie lekarz darmowe studia na akademii medycznej, pensje ponad 10tyś w wieku 40lat i możesz zachowywać się jak panisko na włościach w przychodni czy na oddziale przez większość lub całe życie. Właśnie po to że jak przychodzi wojna czy pandemia, masz zachować się jak lekarz ...przyłbicy z drukarki 3D , czy bez



te twoje studia za darmo to nie jest coś na co nie trzeba zapracować... ale widzę, że już uderza do głowy frustracja nad swoim żałosnym małym życiem. Rozumiem, że zdążyło ci się usrać przekonanie, że lekarze we własnym zakresie powinni się zaopatrzyć w sprzęt do walki z epidemią? To już jakiś wyższy poziom niedoj***nia umysłowego prezentujesz nam tutaj.

Użyj tej jedynej, wygwałconej prawicowym gównem szarej komórki i zastanów się kto będzie pracował w szpitalu jak wszyscy pracownicy służby zdrowia wylądują z COVID-em pod respiratorami?

Sv...........ge

2020-03-31, 19:54
janlew napisał/a:

Od rządu masz też panie lekarz darmowe studia na akademii medycznej, pensje ponad 10tyś w wieku 40lat i możesz zachowywać się jak panisko na włościach w przychodni czy na oddziale przez większość lub całe życie. Właśnie po to że jak przychodzi wojna czy pandemia, masz zachować się jak lekarz ...przyłbicy z drukarki 3D , czy bez



Zabolał mem? Teraz to pomocy.....A umieraj w cierpieniu

MajkiB

2020-03-31, 20:00
najbardziej plusowany komentarz- nie wie że nie ma już akademii medycznej, ignoruje fakt że wszystkie studia są za darmo w Polsce, ignoruje że studenci na zajęciach i praktykach (obowiązkowy miesiąc w wakacje chociaż) pomagają w pracy pracownikom ochrony zdrowia, wymyśla jakieś 10 tysięcy co dopiero po zapie**olu praktycznie od gimnazjum przez 20 lat może sie uda może nie komuś wyrobić i jeszcze czepia sie że lekarze jak ,,paniska" sie zachowują, zapominając o tym że to oni są odpowiedzialni za wszystko, życie zdrowie itp i jak coś sie zjebie to biorą na siebie wszystko. Ale łatwo sie przyj***ć bo tak. brawo

gacek2121

2020-03-31, 21:09
Mnie bardziej śmieszy spuszczanie się nad całą służba zdrowia gdzie ludzi pracujących faktycznie na pierwszej linii jest więcej (nie będę wymieniać bo służb jest mnóstwo a boję się że kogoś pominę) i wszędzie jest taka sama sytuacja jeśli chodzi o sprzęt. Ale nie tylko lekarze mają rodziny i potrzeby. A tak samo jak większość służb składają przysięgę (w tym przypadku Hipokratesa) a już na sam koniec jak większość nawet zwykłych Janków z osiedlowych sklepów robimy to wszyscy za pieniądze to nie jest WOLONTARIAT( i bez pie**olenia że to psie pieniądze bo rynek jest otwarty można nawet kupy wyrzucać byle mieć na to pomysl :mrgreen: ) więc k***a przestańcie się użalać nad sobą !

Tr...........ty

2020-03-31, 21:30
stroona napisał/a:

Jak można być tak bardzo tępym, wierząc w takie coś, że taka maseczka uszyta z bawełny (takie są, ludzie prywatnie szyją i oddają za darmo lub sprzedają) uchroni przed wirusem ? Ja pie**olę ludzka głupota nie zna granic.



Piszesz o swojej głupocie chyba. Wirus nie jest przenoszony przez powietrze, tylko przez małe krople cieczy (ślina itp) przemieszczające się w powietrzu, więc chroniąc drogi oddechowe przed tymi kropelkami cieczy z ewentualnymi wirusami, chronisz własne drogi oddechowe przed infekcją. Nie wiem czy to nie jest zbyt skomplikowane dla ciebie.

Hrabia Drapula

2020-03-31, 21:46
sprawa jest prosta, do 10 maja nie ma paniki, testów trzeba robić mało to i zarażonych będzie mało
mało zarażonych ale dużo obietnic co by wyborcą w dupsko wejść , a po wyborach pies ich j***ł
zakazać wychodzenia, zamknąć sklepy, szkoły wszystko co się da ale na wybory k***a można , a nawet trzeba iść
mimo że inne kraje przestrzegają że tak zrobili i to był błąd
jak morus premier krzyczał kilka tygodni temu? że wszystko jest, że tak zajebiście jesteśmy przygotowani, a tu od jakiegoś czasu już braku w ch*j, a podejrzewam że to nawet nie połowa tej walki, może 1/4
czemu pis olał pomoc z UE ?

watsman

2020-03-31, 21:59
janlew napisał/a:

Od rządu masz też panie lekarz darmowe studia na akademii medycznej, pensje ponad 10tyś w wieku 40lat i możesz zachowywać się jak panisko na włościach w przychodni czy na oddziale przez większość lub całe życie. Właśnie po to że jak przychodzi wojna czy pandemia, masz zachować się jak lekarz ...przyłbicy z drukarki 3D , czy bez



Zachowywać się jak lekarz... A podstawowa zasada dobry lekarz/ ratownik to żywy... Ci ludzie też mają rodziny, domy. Na swoją karierę pracują większość swojego życia. Gunwo kolega wie o tym bo mówi przez pryzmat bólu tyłka. LiceumPlus matura jebisciecie zdana bo dostać się na medycynę nie jest łatwo a już utrzymać się tam to inna bajka porównując z innymi studiami. I tak 6 lat studiów, 13 miesięcy obowiązkowego stażu po studiach, później Dopiero LEK. Państwowy egzamin dzięki któremu jak zdasz stajesz się prawdziwym lekarzem. Później lata specjalizacji. Pisze lata bo kazde zwolnienie l4 czy macierzynskie tacierzynskie ci to wydluza. Na koniec egzamin specjalizacyjny i jest taki lekarz pediatrą, urologiem czy innym specjalistą.

Napiszę też coś o pensjach bo tutaj też gunwo wiesz. 10k? To chyba gdzieś na etacie. Stawki dyzurowe np na nocnej opiece czy stawki w POZ to już teraz 100zł i w górę w miejscowościach mniejszych. Więc łatwo sobie policzyć etat taki Plus jsszcze gdzieś dorobić. A specjaliści jeszcze Do tego tych niszowych specek... 200-300 zł za wizytę prywatnie... A takich wizyt spokojnie 3 na godzinę da radę :) ale samo to się nie zrobiło tylko wiele lat nauki i ciężkiej pracy było konieczne.

Ale narzekać to łatwo. Nic nie stoi na przeszkodzie pójść na medycynę teraz. Kilku nawet po 40' widzialem zawodników ;) powodzenia

whitecik

2020-03-31, 22:10
janlew napisał/a:

Od rządu masz też panie lekarz darmowe studia na akademii medycznej, pensje ponad 10tyś w wieku 40lat i możesz zachowywać się jak panisko na włościach w przychodni czy na oddziale przez większość lub całe życie. Właśnie po to że jak przychodzi wojna czy pandemia, masz zachować się jak lekarz ...przyłbicy z drukarki 3D , czy bez



Ty masz socjologie za darmo, więc podawaj mi big maca za darmo. Z frytkami czy bez.

ElektroMar

2020-03-31, 22:43
skywalker75 napisał/a:

Teraz zabawie sie w takiego nowynicka, giganta intelektu i napisze tak jak on. Co ty myslisz, że te kilkaset maseczek komuś zdrowie uratuje i życie. Ile czasu organizował te kilkaset maseczek, które rozejda się pewnie w 2 dni ? Czy jest aż tak nieudolny ze nie potrafił zorganizowac nawet 1tys albo dwóch ? Z czym do ludu ? Rozumiem że obejzysz taką wiadomość w TVN i już wydaje ci się ze problemy służby zdrowia rozwiazane. I że Ministerstwo Zdrowia jest niepotrzebne, Przeciez jest Owsiak i kolega który zorganizował kilkaset maseczek.

Jak słyszę takich platfusów hejterów to cieszę sie, że wasza opcja nie rządzi, mieli byśmy tu drugie włochy. Wielki szacun dla ministra zdrowia i tych lekarzy którzy cieżko pracują a nie dorabiaja sobie udzilejac kretyńskich wywiadów do TVN na polityczne zamówienie



A Ty ile zorganizowałeś? Wiadomo, że to kropla w morzu, ale już jest coś jak panstwo woli wydawać kasę na Ojca Ojców, wszechwładnego Tadeusza R.

aaaaaaaaaaaaaa

2020-03-31, 22:44
Hrabia Drapula napisał/a:


czemu pis olał pomoc z UE ?



Celem PIS jest Polska poza UE.

m1t

2020-03-31, 22:52
A izby lekarskie wstawić się w obronie takie lekarza nie mogą,czy tylko jak trzeba go uj***ć?
...że o solidarności zawodowej nie wspomnę.

aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Celem PIS jest Polska poza UE.



Też się na to natknąłem wczoraj.Ale spokojnie,to na końcu.Najpierw trzeba stworzyć rezerwat z białymi murzynami a później go zamknąć żeby nie posp***alali.

Wiewór

2020-03-31, 22:53
Lekarz zarabia 10k na czterech etatach... Jak masz zazdro to trzeba się było uczyć. A że ch*ja umiesz to zarabiasz minimalna krajowa.

Rząd jest pracodawca lekarzy i ich psom obowiązkiem jest zapewnić im bezpieczne warunki pracy a co za tym idzie wyposażyć w środki ochrony indywidualnej. Jeśli ich nie ma to lekarz ma prawo odmówić pracy bo to gwarantuje kodeks pracy.

aaaaaaaaaaaaaa

2020-03-31, 23:07
m1t napisał/a:


Też się na to natknąłem wczoraj.Ale spokojnie,to na końcu.Najpierw trzeba stworzyć rezerwat z białymi murzynami a później go zamknąć żeby nie posp***alali.



Ja się na to nie natknąłem, ja to zauważyłem minimum 3 lata temu. I jak to komuś mówiłem, to słyszałem "niemożliwe, za dużo Polaków jest za Unią..."
To trzeba zrobić wszystko, by większość była przeciw UE. I po to są te miliardy na propagandę.

lordindycznik

2020-03-31, 23:10
janlew napisał/a:

Od rządu masz też panie lekarz darmowe studia na akademii medycznej, pensje ponad 10tyś w wieku 40lat i możesz zachowywać się jak panisko na włościach w przychodni czy na oddziale przez większość lub całe życie. Właśnie po to że jak przychodzi wojna czy pandemia, masz zachować się jak lekarz ...przyłbicy z drukarki 3D , czy bez



Moja znajoma jest lekarzem pracującym w szpitalu zakażnym, sama twierdzi, że obecna sytuacja w kraju pokaze który lekarz potrafił stawić się w pracy, a który nie..... Przykre jest tylko to że społeczeństwo, wszystkich lekarzy ocenia jedną miarą, że są już miejscowości w polsce, gdzie jak wiedzą że ktoś jest lekarzem to odmawiają mu możliwości zrobienia zakupów, bo roznoszą wirusa itp. wiec po co ratować ludzi którzy Cię nie szanują,

Co do pomocy jaka płynie od społeczeństwa ( jedzenie, srodki ochrony indiwidualnej itp ) wszystkie osoby pracujące w szpitalach są nie zmiernie wdzięczne za pomoc, bo państwo ma służbę zdrowia w dupie..... liczą się wybory

Zanim następnym razem oplujesz lekarza na ulicy zastanów czy aby naprawdę na to zasługuje ????