18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Jerzy "Druciarz" Rudnicki

Jedras86 • 2017-02-27, 11:49
Czytając artykuł o górze Elbrus doczytałem się, że pierwszym Polakiem który zdobył europejską górę z korony świata był niejaki Jerzy "druciarz" Rudnicki. Jak się okazało później bardzo ciekawa osoba. Poniżej wstawiam historię o druciarzu które udało mi się wyszukać.

" Obóz szkoleniowy 6. Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w podkrakowskich skałkach w latach 70. Namioty biwakowe żołnierzy ustawione długim szeregiem w Dolinie Kobylańskiej, na końcu obóz instruktorów i naczelstwa zgrupowania. Jest głęboka noc, warty rozstawione. "Druciarz" na bani wraca z lewej przepustki. Naturalnie bez latarki idzie wzdłuż potoku, żeby nie zgubić drogi...
Rano wartownik zdaje relację z przebiegu warty oficerowi dyżurnemu:

- Około godziny 24. usłyszałem kroki idącego dnem doliny. Regulaminowo zapytałem: "Stój! Kto idzie?!" Na to usłyszałem: "Odpie**ol się ch*ju"! Zorientowałem się więc, że to idzie pan instruktor i nie interweniowałem..."

Więcej historii w spojlerze

spoiler

Kriski

2017-02-27, 13:34
A to w dokumentach nie powinno być?

W............R.

2017-02-27, 14:33
To najlepsze wg mnie :)

Znana była też sytuacja, gdy "Druciarz" przekraczając granicę na Łysej Polanie przemycał jakieś przybory kreślarskie na dnie plecaka i aby je uchronić przed okiem celnika wlał sobie do środka menażkę gęstej owsianki czy innego kitu. I ze słowami:
- Tam już na pewno łapy nie włoży - był pewien sukcesu.
Obserwowaliśmy w napięciu celnika i jego reakcję. Ten zgodnie z przewidywaniami "Druciarza", gdy dokopał się do lepkiej zawartości, zaprzestał szybko penetracji i ze słowami:
- Zabieraj pan te świństwo! - odrzucił plecak na bok.