18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jędrek o historii - Odc. 5 - Wyprawy krzyżowe

Robi9n • 2014-04-29, 18:31
W piątym odcinku serii Jędrek, kasztelan zamku Chojnik, opowiada m.in. o tym, dlaczego wyprawy krzyżowe były jednym wielkim ludobójstwem oraz czym różnił się dawny islam od współczesnego.

honecker

2014-04-29, 18:58
Jędrkowi się dostanie, pozytywnie mówi o ciapatych a negatywnie o Europejczykach.

buer2008

2014-04-29, 18:59
Up@ Ja tam pod koniec słyszałem zupełnie co innego ;)

pi...........ja

2014-04-29, 19:21
Dziwna rzecz z tymi krucjatami. Ciemna masa, w którą zmienili się Europejczycy po nastaniu średniowiecza, atakuje kontynuujących starożytność mądrych Arabów. Przegrywa, ale wraca z nowinkami technicznymi i degeneracja średniowiecza zaczyna się cofać, aż w końcu Europa rusza. Arabowie natomiast w tym czasie się degenerują i tak już zostali do dziś :)

I_love_mefedron

2014-04-30, 16:05
@up nie "europejczycy" zamienili się w ciemną masę, tylko my, obecne narody, barbarzyncy że wschodu, zmieniliśmy kontynent... kto wie jak zaawansowana była by dzisiaj europa gdyby nie wędrówka ludów. Rzymianin miał kanalizację, łaźnię, szalety miejskie, a my 1500 lat później, sraliśmy do rzeki a później czerpalismy z niej wodę...

Varyz

2014-04-30, 16:53
na YT oczywiście wielkie walki oburzonych ludzi, bo jak tu Jędruś śmiał powiedzieć źle o naszych :o

Ork.Fajny

2014-04-30, 19:26
I_love_mefedron, tylko że to nie jest wina ani Słowian ani Chrześcijan...
Rzymską kulturę, wiedzę i wszystko inne zniszczyły, z katolickiego punktu widzenia pogańskie, ludy germańskie z którymi Ci wojowali od zawsze aż w końcu nastał moment kiedy już nie mogli sobie z nimi poradzić panowie z Italii.

To co mówi Jędrek o ich wiedzy nt. atomu i ten żart o bombie atomowej to albo wynik jego niewiedzy i ufania zaufania w jakiś głupi artykuł gdzieś gdzie przeczytał albo dowód na to że Allah istnieje... Wyjaśnienie budowy atomu wymaga badań, które potwierdzają obecność i naturę części składowych tej struktury. A takowe badania wymagają technologii jaką spotykamy dopiero pod koniec XIX i na początku XX wieku. Więc jedynym "sensownym" wyjaśnieniem byłoby to że im to ich Bóg objawił... Albo kosmici...