18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka"

we...........x2 • 2017-12-17, 12:31

Kampania społeczna na polskich drogach.

Halman

2017-12-17, 12:34
mam wrażenie że od takich kampanii społecznych to przybywa wypadków...

mygyry

2017-12-17, 12:45
Śmieszy mnie jak się oskarża kierowce, bo skoro nie zauważył pieszego to znaczy, że za słabo się skupiał na jeździe, no tak przecież pieszy mógł nie zauważyć oświetlonego wielkiego pojazdu, natomiast kierowca absolutnie musi wiedzieć małego pieszego, bez oświetlenia nocą i w ch*jowych warunkach...

tarcer123

2017-12-17, 13:26
Zarówno pieszy jak i kierowca uważa że jego to nie dotyczy. Wypadki są tam gdzieś dalej ale mnie złe nie weźmie bo jestem dobrym kierowcą/uważnym pieszym. Błąd. Nie znasz dnia ani godziny kiedy stracisz życie Ty lub ktoś inny.
Człowiek w ogóle ma dziwne podejście do życia. Myśli że jest zaprogramowany na minimum 99lat. A prawda jest taka że życie jest bardzo kruche.

lakeroll

2017-12-17, 13:44
dla mnie sprawa jest prosta jeśli pieszy miał wypadek na jezdni, to wina pieszego, pieszy jest zawsze gościem na drodze (po to rozdzielono drogę na jezdnię, chodnik, ścieżki rowerowe etc.) nawet jak ma zielone, pasy itd. musi zawsze uważać jak przekracza jezdnie, 99% wypadków dało by się uniknąć jeśli pieszy skupiałby się na drodze a nie na dupie czy smartphonie

@up,i takie pie**olenie "nie znasz dnia ani godziny", no tak jest jak nie stosuje się do najprostszej zasady lewa-prawa-lewa, ma się 50/50 jebnie albo nie jebnie

andrzejrobert75

2017-12-17, 14:10
rok temu omal gościa nie rozjechałem wieczorem poza obszarem zabudowanym,szedł drogą nie poboczem,od razu po tym kamerke kupiłem

kalijanek

2017-12-17, 15:16
upy@ zgadzam się z wami wszystkimi dlatego uważam że trzeba jeździć wolniej

Pi...........es

2017-12-17, 16:45
Najbardziej mnie wk***ia jak jest chodnik, a ludzie i tak popie**alają drogą

Piridais

2017-12-17, 17:52
mygyry napisał/a:

Śmieszy mnie jak się oskarża kierowce, bo skoro nie zauważył pieszego to znaczy, że za słabo się skupiał na jeździe, no tak przecież pieszy mógł nie zauważyć oświetlonego wielkiego pojazdu, natomiast kierowca absolutnie musi wiedzieć małego pieszego, bez oświetlenia nocą i w ch*jowych warunkach...



Całkowicie się zgadzam, nawiasem mówiąc to całe prawo o ruchu drogowym oparte jest dla mniejszości, pieszy może wszystko, rowerzysta może wszystko, motocyklista... o tym to chyba wiecie najlepiej.

To chore jest że mniejszy może więcej i to wykorzystuje, przez to jest najwięcej wypadków, od przedszkola powinni uczyć że auto ma wszędzie pierwszeństwo i takie powinno być prawo, a nie ja jadąc mam uważać na bydło które ma wszystko w piździe wybiegają na drogę jak sarny a 3/4 jest ubrane na czarno, a rowerzystom już tak się we łbach popie**oliło że nawet jak przejazdu dla rowerów nie ma to wjeżdżają ci przed maskę i jeszcze pretensje mają.

facet85

2017-12-17, 22:32
h*ja! gość oddycha !

kotorminator

2017-12-18, 08:41
Nic tak nie wk***ia, jak kierowca przejeżdżający przez skrzyżowanie który staje na drodze rowerowej. Gdy jeżdżę autem, nie staje na ścieżkach. Gdy jeżdżę rowerem, wk***iam się.

Wiewór

2017-12-18, 09:09
Wczoraj rozjechał bym jakąś głupią k***ę na drodze. ch*j z tego, że był teren zabudowany i nie musi mieć odblasku ani światełka. Jakbym nie jechał przepisową 50 to bym ją rozpie**olił jak spasłą piniatę. W ostatniej chwili odbiłem w lewo. Na dodatek refleks szachisty. Widzi k***a, że jadę i nawet kroku nie zrobi w swoje lewo, żeby zejść z jezdni. Gratuluję stalowego zwieracza i nerwów. Ja bym nie wytrzymał i zszedł do rowu jakby jechało na mnie rozpędzone auto.
Co ci ludzie mają k***a w głowach? Bo nie musi mieć odblasku to dla własnego bezpieczeństwa nie może go włożyć? Co by jej przyszło z tego, że prawnie była by moja wina? I jeszcze bezgraniczni idioci jakby specjalnie wkładali kamuflaż. j***na idiotka od stóp do głów ubrana na czarno...

C0ld

2017-12-18, 10:41
Jestem pieszym, rowerzystą i kierowcą. Jako pieszy u mnie na wsi, nawet jak światła włączą zakładam odblaski, jak trzeba to sp***alam do rowu. Jako rowerzysta zakładam zawsze kamizelkę, chyba, że jest lato i 12 w południe, jak jest ciemno czy słaba widoczność do tego włączam dobrej jakości lampki. Jako kierowca mam ochotę rozjeżdżać idiotów którzy nie mają żadnych odblasków i widzisz ich w ostatniej chwili,co najgorsze często jak coś jedzie z naprzeciw a tu nagle wyskakuje ci taki cymbał widoczny jak murzyn w nocy

mygyry

2017-12-18, 10:57
Jeszcze dorzucę coś o czym pieszy bezmózg nigdy nie pomyśli, jest jest coś takiego jak martwa strefa i jak perspektywa może go "ukryć" mimo, że powinien być widoczny.
Po pierwsze słupek przy przedniej szybie potrafi zakryć spory obszar jeżeli coś się zbliża do jezdni z boku, dodatkowo nawet niewielkie drzewo, krzak czy znak, również ukryje pieszego który mimo, że jest większy to i tak w daleszej perspektywie może zostać niewidoczny.
I moim zdaniem szczyt inżynieryjny na pasach, gdzie pasy jezdni rozdzielone są wysepką

Te sk***iałe, często sporej wielkości znaki potrafią skutecznie zasłonić pieszego który znajduję się na środku takiej wysepki!

klon598

2017-12-18, 11:02
Cytat:

Jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka


Zajebisty cytat.