18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jedna gitara jak cały zespół - utwór Coldplay'a i Polak

mistermaster1 • 2016-01-26, 17:46
Utwór popularnego zespołu Coldplay w wykonaniu młodego gitarzysty - Piotrka Szumlasa. Gra techniką "fingerstyle", która staje się coraz bardziej rozpowszechniana. Polega ona na graniu partii melodii, akordowej a także perkusyjnej w jednym czasie - jest więc dosyć wymagająca.


MichaU

2016-01-26, 17:47
mistermaster1 napisał/a:

Gra techniką "fingerstyle" (...) Polega ona na graniu partii melodii, akordowej a także perkusyjnej w jednym czasie.



Jeśli nie wiesz, to nie pie**ol ;) . Fingerstyle to po prostu technika, w której palcami prawej ręki (zakładając, że gitarzysta gra na gitarze dla praworęcznych) szarpie się struny.

mistermaster1

2016-01-26, 17:50
Michau napisał/a:



Jeśli nie wiesz, to nie pie**ol ;)



NIestety jesteś w błędzie odsyłam do wikipedii. To o czym mówisz to technika fingerpicking. Ale spoko ludzie często to mylą. 8-)

MichaU

2016-01-26, 17:55
mistermaster1 napisał/a:



NIestety jesteś w błędzie odsyłam do wikipedii. To o czym mówisz to technika fingerpicking. Ale spoko ludzie często to mylą. 8-)



Pierwsze dwa słowa na wikipedii:

wikipedia napisał/a:

Fingerstyle (fingerpicking)



Poza tym polecam wiarygodniejsze źródła, niż wikipedia ;)

mistermaster1

2016-01-26, 17:59
Michau napisał/a:



Pierwsze dwa słowa na wikipedii:



Poza tym polecam wiarygodniejsze źródła, niż wikipedia ;)



Następne słowa na wikipedii: Fingerstyle (fingerpicking) – technika gry na gitarze (lub innych instrumentach strunowych) pozwalająca na jednoczesne prowadzenie melodii, linii basu, perkusji i podkładu akordowego.

Dodam ze sam jestem gitarzystą fingerstyle.

MichaU

2016-01-26, 18:01
mistermaster1 napisał/a:



Następne słowa na wikipedii: Fingerstyle (fingerpicking) – technika gry na gitarze (lub innych instrumentach strunowych) pozwalająca na jednoczesne prowadzenie melodii, linii basu, perkusji i podkładu akordowego.

Dodam ze sam jestem gitarzystą fingerstyle.



Wybacz pomyłkę, mam trochę przestarzałą wiedzę na ten temat ;)

mistermaster1

2016-01-26, 18:05
Michau napisał/a:



Wybacz pomyłkę, mam trochę przestarzałą wiedzę na ten temat ;)



Spoko. Myślę ze obaj mamy rację fingerstyle opiera się na fingerpicking. :-P Poza tym polecam obejrzeć Tommyego Emmanuela: https://www.youtube.com/watch?v=ENJuNCkPfx0 Tu jest wszystko wyjasnione :)

mateusos

2016-01-26, 18:31
Najlepsza jest technika palcowki, wykonywana na instrumencie zwanym "Lechtaczka"

weryfikator4

2016-01-26, 18:36
Nie kłóćcie się ch*jki powyżej - chłopak ma "czuja" wie o co biega, po paznokciach widać, że uprawia klasykę zapewne. piwo!

Oponka

2016-01-26, 19:51
nie ma to jak spierać się o znaczenie słowa w komentarzach... jak chcecie romansować to won na priwa!!

Rezonator

2016-01-26, 20:21
@mistermaster i @~Michau może jeszcze zaczniecie sobie obciągać?

MichaU

2016-01-26, 20:28
Rezonator napisał/a:

@mistermaster i @~Michau może jeszcze zaczniecie sobie obciągać?



Większość ludzi wynosi swoje rodzinne zwyczaje z domu, ale ty się może powstrzymaj.

tigerekZMK

2016-01-27, 03:28
Z tymi drutami to miałem inne skojarzenie hehe ;D

bli3

2016-01-27, 10:46
Wypie**alać z tym do mam talent albo innego x faktora!

towelie

2016-01-27, 10:58
Fajnie gra, ale żadnej wirtuozerii tu nie ma. Na oko jakiś miesiąc zajeło by mi opanowanie tego co tu robi, a jestem kiepskim gitarzystą, więc bez przesady żeby się nad tym spuszczać.