18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jazda w terenie

~Sunday • 2019-12-18, 12:29

Przegiął pałkę :szydera:

TRQPL

2019-12-18, 12:31
Im lepsza terenówka tym dalej trzeba iść po traktor.

dżuma

2019-12-18, 13:21
Podobno początki offroadu to głównie chodzenie z kijem po przeszkodach i sprawdzanie czy nie ma ukrytych pułapek.

sars_80

2019-12-18, 14:44
hłe hłe hłe hłe hłe hłe hłe

Takafura

2019-12-18, 17:38
Przeszkoda wodna ? Pilot wyskakuje i rozpoznaje organoleptycznie. Dlatego po 24 godzinnym rajdzie przeprawowym kierowca jest zmęczony, ale to pilot wygląda jak zombie.

Tr...........ty

2019-12-18, 18:56
TRQPL napisał/a:

m lepsza terenówka tym dalej trzeba iść po traktor.



Większość tych "terenówek" to ciężkie, miejskie kloce, które z trudem pokonują kałuże i nadają się jedynie do nawracania na trawniku.

ninji

2019-12-18, 19:09
wszystko spoko , tylko poźniej to uj***ne terenowe gówno stoi na parkingu i wszystko upie**olone.... jakoś nie przepadam za tymi offroadami

magicrodek123

2019-12-18, 21:35
ninji napisał/a:

wszystko spoko , tylko poźniej to uj***ne terenowe gówno stoi na parkingu i wszystko upie**olone.... jakoś nie przepadam za tymi offroadami



Czekaj co? chodzi ci o to , że taki wyjdzie z lasu i auta dookoła ubrudzi czy jak? Czy, że ci piachu na asfalt naniesie?

gabriel0

2019-12-19, 00:59
Dźwięk zginanych korbowodów działa kojąco na me uszy.

vattghern666

2019-12-19, 01:16
Czy ktoś tu praktykuje off-road? Zamierzam kupić sobie terenówkę, wysoką, kanciastą i praktyczną ale im więcej czytam, tym mniej wiem. Uwielbiam napęd z Land Rovera, bo pracuje jak marzenie, więc chciałem starą dyskotekę, albo defendera, pierwszego land cruisera, albo starego wranglera, ale szanowny wuj odradza każdy z nich, "bo na rajdach są przydatne jak hammery, a na końcu i tak ich wyciągają tarpany, albo uazy". Ktoś coś?

lateralustool

2019-12-19, 09:02
vattghern666 napisał/a:

Czy ktoś tu praktykuje off-road? Zamierzam kupić sobie terenówkę, wysoką, kanciastą i praktyczną ale im więcej czytam, tym mniej wiem. Uwielbiam napęd z Land Rovera, bo pracuje jak marzenie, więc chciałem starą dyskotekę, albo defendera, pierwszego land cruisera, albo starego wranglera, ale szanowny wuj odradza każdy z nich, "bo na rajdach są przydatne jak hammery, a na końcu i tak ich wyciągają tarpany, albo uazy". Ktoś coś?



łada niva benz+lpg + dobre opony i wymiatasz po lasach

Takafura

2019-12-19, 20:31
vattghern666 napisał/a:

Czy ktoś tu praktykuje off-road? Zamierzam kupić sobie terenówkę, wysoką, kanciastą i praktyczną ale im więcej czytam, tym mniej wiem. Uwielbiam napęd z Land Rovera, bo pracuje jak marzenie, więc chciałem starą dyskotekę, albo defendera, pierwszego land cruisera, albo starego wranglera, ale szanowny wuj odradza każdy z nich, "bo na rajdach są przydatne jak hammery, a na końcu i tak ich wyciągają tarpany, albo uazy". Ktoś coś?



Polecam forum rajdy4x4.
A kupno terenówki to tak samo jak kupno ciężarówki - zależy co chcesz przewozić.
Są super auta 4x4 do dalekiej turystyki, do zabawy tanim kosztem, do szybkich rajów typu RMPST ( rajdowe mistrzostwa polski sam. ter.) czy hardkor - rajdy przeprawowe.

Ps. Na forum rajdy4x4 jest paru zgredów i nowy musi wykazać się cierpliwością i szacunkiem dla starych wyjadaczy ale pierwsze pytania to : budżet, jaki typ off roadu i czy masz rezerwę na tzw. pakiet startowy. I nie pytaj o spalanie...

lateralustool napisał/a:

łada niva benz+lpg + dobre opony i wymiatasz po lasach


Teoretycznie masz rację jednak nie każdy jest gotowy na spotkanie z radziecką myślą techniczną. Piszę to jako leśnik korzystający wiele lat ze służbowych aut - Aro, Uaz, Niva...