18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jazda terenowa Range Roverem

LosioDriver • 2015-10-06, 22:07
Witajcie drodzy Sadole.

Film nie mój, ale może znajdą się tu zapaleni maniacy offroadu którzy go chętnie obejrzą ;) Sam miałem przyjemność prowadzić Range Rovera w Polskich zimowych warunkach po górach. Powiem co każdy powiedzieć o nich może - te auta są wyjątkowo zajebiste. Wprawdzie można je tanio kupić, ale to jest najmniejszy wydatek jak przychodzi do ich utrzymania. Spalanie i serwisowanie to dwie rzeczy które jak dobrze nie zarabiamy to nas wykończą. W moim przypadku przyjemność jazdy najmocniejszą II generacją Range Rovera to ok. 20l/100km w trasie (droga ekspresowa)... o offroadzie szkoda mówić - spalania pokaże 50, 60, 70l/100km... ale przepcha się przez każdy śnieg. Mój wybór jednak padł na Subaru Forestera, auto terenowe, ale mniej luksusowe i dużo lżejsze.



Szukałem czy był już ten temat, nie znalazłem. Jak było to bez zbędnego pie**olenia proszę skasować :)

P.S. Jak coś fajnego sam nagram to kiedyś wrzucę.

Oponka

2015-10-06, 22:24
akcja z miniatury od 7:00... osobiście myślałam, że tam jest więcej wody i mu chociaż na maskę wejdzie

maciejosw

2015-10-06, 22:48
ch*j nie Range Rover :D im wieksze i cięższa terenówka tym dalej trzeba isc po traktor :D

pkh

2015-10-06, 23:32
zajebiste, mają gdzie tam jeździć sk***esyny, zazdro!

Ta trasa to taka bardziej turystyczno offroadowa, tak mocno uczęszczana że aż mają wyjeżdzone szlaczki...nie wiadomo czy zakładać opony na piach, kamienie czy asfalt na taką trasę :D

Niemniej, jeździłbym.

A najlepsza terenówka to Defender, Range Rover to terenówka dla lamusów gdzie samochód prawie jedzie za ciebie, tylko wybierasz pokrętłem program..

Gizmolka

2015-10-07, 00:12
Trasa wyjeżdżona jak organy rozrodcze pań przy trasie.

Niemniej widoczki super, hobby fajne.

LosioDriver

2015-10-07, 00:12
~pkh masz całkowitą rację z pojęciem terenówki dla lamusów, ale prawie wszystkie tak już mają. Automatyczna skrzynia biegów, pokrętło: podjazd, mocny podjazd, zaspa, śnieg, rów, bagno, itp itd... Z mojej jazdy powiem tak... no fajnie, podgrzewane fotele, wygodnie, ustawia sie tryb, tylko pozostaje kierować gdzie sie jedzie... ale wiecej przyjemności mi sprawia jazda starą Toyota Corolla po szutrowych drogach na terenie zalewowym pod przyszłe jezioro Mucharskie :D Jak już nie będzie samochodów z manualna skrzynią biegów, bez tych wszystkich programów, nie samojeżdżacych to sobie w łeb strzele... kastruja przyjemność z jazdy coraz bardziej...

pkh

2015-10-07, 00:19
LosioDriver napisał/a:

~pkh masz całkowitą rację z pojęciem terenówki dla lamusów, ale prawie wszystkie tak już mają. Automatyczna skrzynia biegów, pokrętło: podjazd, mocny podjazd, zaspa, śnieg, rów, bagno, itp itd... Z mojej jazdy powiem tak... no fajnie, podgrzewane fotele, wygodnie, ustawia sie tryb, tylko pozostaje kierować gdzie sie jedzie... ale wiecej przyjemności mi sprawia jazda starą Toyota Corolla po szutrowych drogach na terenie zalewowym pod przyszłe jezioro Mucharskie :D Jak już nie będzie samochodów z manualna skrzynią biegów, bez tych wszystkich programów, nie samojeżdżacych to sobie w łeb strzele... kastruja przyjemność z jazdy coraz bardziej...



no niestety, to prawda. A elektryczne pojazdy i ogólnie eko-terroryści przerażają mnie jeszcze bardziej. Mam to szczęście jeździć prawdziwą terenówką, gdzie ode mnie zależy całkowicie wszystko, a jedyna elektronika jaką mam w samochodzie to w radiu. Oczywiście ma to swoje wady, mniejszy komfort, większe spalanie, bo silnik też ma pompę wtryskową sterowaną mechanicznie, stosunkowo mała moc z pojemności 2.7 litra. Jeździlem też wieloma nowoczesnymi autami z wyższej półki i w żadnym nie czułem się tak dobrze jak w moim starawym nissanie :) W nowych autach nie ma się takiego kontaktu z samochodem.

jasiek.kulaga

2015-10-07, 19:58
I to jest prawdziwy offroad, a nie jezdzenie po zbiornikach z rybami, pieknych zielonych terenach. Zapasowo h*j ci w dupe bo pewnie niszczysz swoim 15k "terenowym" czolgiem przyrode...

sidmyfish

2015-10-08, 14:00
@LosioDriver oświniaczony forek? ;)

Riazek

2015-10-08, 14:08
@pkh Masz rację co do nowoczesnych aut z wyższej półki... Sam zastanawiałem się nad RS6 z początku produkcji, ale jak zobaczyłem, że to nie ma w ogóle wersji z manualem, to zrezygnowałem. Sam nie mam nic do elektroniki. Z resztą u mnie w galancie chyba tylko zagłówki trzeba ręcznie ustawiać, ale już skrzynia po prostu musi być dla mnie manualna. Ona daje mi najwięcej przyjemności i w aucie, które ma mi dawać przyjemność z jazdy manual musi być. Ludzie, którzy jeżdżą automatami mówią, że kto raz usiądzie za kierownicą automatu, ten nie chce już wracać do manuala. Może jestem jakimś ewenementem, ale ja tak nie mam. Automatem co prawda nie pogardzę, ale tylko w pracy. Zależnie od tego gdzie dostanę zlecenie, tam muszę dojechać autem, a zlecenia mam po całej europie, więc czasami robię ponad 1000 km w ciągu jednego dnia. Wtedy rzeczywiście - automat się sprawdza, ale tylko wtedy.

Kisiak

2015-10-08, 14:22
Ale nudy

GhostRider32

2015-10-08, 14:45
Za motoryzację zawsze piwo ;)

Alonso

2015-10-08, 15:11
Były jakieś fajne dupy na wycieczce? Masz może zdjęcia gdy kucają w krzakach żeby się wysikać?
To mnie bardziej interesuje.

vihura

2015-10-08, 15:20
@ Alonso - rozj***łeś mi system :)