18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jazda terenowa Range Roverem

LosioDriver • 2015-10-06, 22:07
Witajcie drodzy Sadole.

Film nie mój, ale może znajdą się tu zapaleni maniacy offroadu którzy go chętnie obejrzą ;) Sam miałem przyjemność prowadzić Range Rovera w Polskich zimowych warunkach po górach. Powiem co każdy powiedzieć o nich może - te auta są wyjątkowo zajebiste. Wprawdzie można je tanio kupić, ale to jest najmniejszy wydatek jak przychodzi do ich utrzymania. Spalanie i serwisowanie to dwie rzeczy które jak dobrze nie zarabiamy to nas wykończą. W moim przypadku przyjemność jazdy najmocniejszą II generacją Range Rovera to ok. 20l/100km w trasie (droga ekspresowa)... o offroadzie szkoda mówić - spalania pokaże 50, 60, 70l/100km... ale przepcha się przez każdy śnieg. Mój wybór jednak padł na Subaru Forestera, auto terenowe, ale mniej luksusowe i dużo lżejsze.



Szukałem czy był już ten temat, nie znalazłem. Jak było to bez zbędnego pie**olenia proszę skasować :)

P.S. Jak coś fajnego sam nagram to kiedyś wrzucę.

LosioDriver

2015-10-08, 15:27
sidmyfish napisał/a:

@LosioDriver oświniaczony forek? ;)



Nieoświniaczony, oświniacze, narazie muszę się na wersje silnika zdecydować :) Jeżdżę narazie starym autem i czasem starym nie moim Forkiem ;)

GanDzas napisał/a:

JEZUS MARIA! 11 minut? włączcie ten filmik to i 15 będzie mało https://www.youtube.com/watch?v=JXMyZ929lpY



O Monster Energy... fajne, ale to jest zupełnie co innego, gdyby takiego monstera puścić w taka trasę jak mają Rovery to by długo tak nie pojechał ;) Trasa zupełnie o innych "parametrach".

Alonso napisał/a:

Były jakieś fajne dupy na wycieczce? Masz może zdjęcia gdy kucają w krzakach żeby się wysikać?
To mnie bardziej interesuje.



Skoro to Cię bardziej interesuje, zapraszam na RedTuba :D Pod hasłem offroad sporo filmików ;)

Harvesterr

2015-10-08, 16:50
@LosioDriver SUbaru Forester terenowy? :lol"

To równie dobrze Outback mojego ojca jest terenowy :D

fiszer

2015-10-08, 17:30
Najlepsze terenówki? Toyota land cruiser, mercedes g, nissan patrol. Te samochody można zrobić na zarówno samochody wyczynowe jak i wyprawowe, a nie sypią się tak jak land i range rovery. Osobiście mam Suzuki Samuraia i także świetne, choć spartańskie auto (cała elektryka to: trochę czujników od silnika, światła, blokady, klakson i wyciągarki). Po zrobieniu terenowo ustępuje mało któremu samochodowi (już zmotanemu), ale na wyprawy się nie nadaje zbytnio- mały, głośny.

Suchar:

Dlaczego właściciele Land Roverów i Range Roverów nie witają się na rajdzie?

Bo widzieli się rano w warsztacie.

siboos

2015-10-08, 17:45
Na odrę niech podjada będą mieli swój "offroad".

kzf

2015-10-08, 18:50
@LosioDriver, Forester to w I generacji wysoki kombiak, a potem to bardziej SUV. W pełnym terenie kiepsko sobie będzie radził w porównaniu z Land Cruiserami, Patrolami i innymi typowymi terenówkami. To tak jakbym ja nazwał swojego Daihatsu Teriosa terenowcem, bo ma stały 4x4 i koło zapasowe "na dupie".

Niemniej dla Subarynek propsy. Zima- śnieg do klamek, pseudo SUVy nawet nie dają rady ruszyć, a Forester, Impreza, Legacy czy Outback idą jak czołgi ;) .

rumpelstiltskinxxx

2015-10-08, 19:19
i to jest offroad, a chamy j***ne jeżdżą po Polskich lasach i niszczą polne drogi, pomijając już ich ch*jowe i drogie auta kupione dla szpanu

wdiko

2015-10-08, 19:28
Sprzedam Land Rovera 2003r. Td4 2.0 TDI stan zajebisty za 18.000 Lubin i okolice

petru23

2015-10-08, 20:08
nie chcę się wymądrzać, ale akcja z 7 minuty trochę taka naciągana. Gdyby wyjeżdżając koła normalnie by przylegały to by nie wjechał. A tak to jeszcze z boku siły działały i było mu zdecydowanie łatwiej.

tak mi sie k***a wydaje. Bo tak.

vladislav

2015-10-08, 22:11
@LosioDriver

Co do forka to ze względu na silnik patrz za I i II generacją. Unikaj silników diesla w forkach III generacji. W benzynach z turbo i dieslach lubi wydmuchać uszczelkę spod głowicy i miewają wycieki oleju w tym miejscu. Najtrwalsze silniki to 2.0 125KM, 2.0 158 KM i 2.5 173KM. Jak chcesz gazować szukaj po numerze sinika (bodajże FJ miały wzmacniane gniazda zaworowe). Jak zależy Ci na zajebistym napędzie przed zakupem sprawdź czy masz w tylnym moście LSD. Nie wszystkie Forki II generacji go mają bo były dodawane jako opcja. Mój ma tylko LSD w centralnym dyferencjale i radzi sobie doskonale. Choć testu "jednego koła z przyczepnością a reszta na rolkach" by nie przeszedł.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w zakupie forka.



TurboGrzesznik

2015-10-08, 22:18
oglądając to gówno miałem bardzo wyraźną myśl: to debile, męczą materiał, samochody które nie powinny tam sie znaleźć. Na taki teren inteligentny człowiek powinien zabrać tylko 6 kołowy amortyzowany 2-osiowo kruzer. Cały film to reklama tego syfu: patrzcie jechaliśmy po wyp*zdowie i nie jebło koło... ale zapewniam, że jebnie za 7 zakrętem...

kffiat

2015-10-08, 23:07
Fajna trasa ale raczej turystyczna a nie terenowa, tam gdzie da się wjechać bez MT-ków to jeszcze nie teren. A fabrycznie nowe terenówki obecnie kończą się niestety na Land Cruiserze, Wranglerze i G klasie, reszta na samonośnych to nie są samochody godne zaufania.. Forester kolego to świetny samochód ale mimo wszystko jest to SUV a nie samochód terenowy, tyle że jesteś w stanie jechać nim po autostradzie w godnych warunkach :)

MagicznyTomasz93

2015-10-09, 00:34
Forester autem terenowym? Owszem ma stały napęd na 4 koła ale to raczej podwyższone kombi ;)

LosioDriver

2015-10-09, 08:40
@kzf Wiadomo, że nie ma go co porównywać z Land Cruiserem, ale... radzi sobie w terenie często lepiej niż wiele nibyterenówek. A jak się go jeszcze troche zrobi to już naprawdę każdy teren pokona. Ma to co najważniejsze - dobry napęd :)

@vladislav Dzięki, diesla ogólnie unikam. Gazować nie chce, jakoś przeżyje Forkowe spalanie... no chyba, że trafię na fabryczną instalacje gazową, która była w Skandynawii - Szwecji albo Norwegii. A tak to myślałem nad XT... tylko właśnie ta ich wyższa awryjność od X... i znacznie wyższe spalanie. Wybór pewnie padnie na jedną z wersjii 2.0X. Dzięki za info o napędzie, tego mi jeszcze nie powiedziano, a na napędzie szczególnie mi zależy ;) Pozdro i dzięki :)