18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Japonia - 2 lata po tsunami

TomdeX • 2013-03-07, 12:29
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 9 stopni w skali Richtera, miało miejsce 11 marca 2011 roku o 5:46:23 UTC, ( 14:46:23 czasu miejscowego) w północno-wschodniej części Japonii, kolejne o sile 7,0 o 15:06, 7,4 o 15:15 oraz 7,2 o 15:26. Ponad sto wstrząsów wtórnych o sile 4,5 lub większej odnotowano tego dnia na terenie Japonii. Na początek może małe przypomnienie, jak to się wszystko zaczęło:

Potężne, ponad 10-metrowe, a w niektórych miejscach nawet 30-metrowe fale uderzyły we wschodnie wybrzeże Japonii. Zalane i zniszczone zostały porty, strefy przemysłowe i pola uprawne. Wiele miast i wiosek zostało zrównanych z ziemią. Woda wdarła się w ląd na odległość ok. 10 kilometrów. Uszkodzone zostały elektrownie atomowe, wskutek czego doszło do kilku wypadków jądrowych.



Tak wyglądało wybrzeże po przejściu tsunami:



Dwa lata po strasznych wydarzeniach na przeważającej części dotkniętych żywiołem terenów nie widać już zniszczeń. Uszkodzone domy zostały wyburzone, drogi odbudowane. Wciąż nie ma jednak (i pewnie już nigdy nie będzie) ostatecznych danych, jeśli chodzi o liczbę ofiar tej klęski. Oficjalne informacje mówią o niemal 16 tys. osobach zabitych i ponad 3 tys. zaginionych.




Miasto Tagajo (prefektura Miyagi) 13 marca 2011 r., 12 stycznia 2012 r. i 21 lutego 2013 r.



Miasto Sendai (prefektura Miyagi) 14 marca 2011 r., 13 stycznia 2012 r. i 21 lutego 2013 r.




Ponownie miasto Sendai 13 marca 2011 r., 12 stycznia 2012 r. i 21 lutego 2013 r.


Swoją drogą jestem pełen podziwu dla Japończyków, bo w ciągu dwóch lat zrobili więcej niż nie jeden kraj (czyt. Polska) w ciągu 20 lat.


Źródła:
http://wiadomosci.wp.pl/gid,15389878,kat,1356,title,Dwa-lata-po-tsunami-w-Japonii,galeria.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trz%C4%99sienie_ziemi_u_wybrze%C5%BCy_Honsiu_%282011%29
Filmik - watch?v=loHUgQ8hKCI

Ork.Fajny

2013-03-07, 12:38
TomdeX napisał/a:

Swoją drogą jestem pełen podziwu dla Japończyków, bo w ciągu dwóch lat zrobili więcej niż nie jeden kraj (czyt. Polska) w ciągu 20 lat.


Ja pie**ole... Czy ciebie już od tych pedofilskich japońskich bajeczek poj***ło do reszty...?
Nawet głupia ameba zauważa że na zdjęciach które zamieściłeś widać tylko i wyłącznie posprzątany teren. NIC na nich nie zostało odbudowanego a na ostatnim widzę nawet że parę rzeczy w oddali zburzyli...

TomdeX

2013-03-07, 12:56
Ork.Fajny napisał/a:


Ja pie**ole... Czy ciebie już od tych pedofilskich japońskich bajeczek poj***ło do reszty...?
Nawet głupia ameba zauważa że na zdjęciach które zamieściłeś widać tylko i wyłącznie posprzątany teren. NIC na nich nie zostało odbudowanego a na ostatnim widzę nawet że parę rzeczy w oddali zburzyli...



W tym wszystkim raczej chodziło mi o drogi... Jeśli już chodzi o bajeczki to Tusk w nich wymiata i chyba mylisz rząd Japonii z rządem Chińczurów.

mare30ks

2013-03-07, 13:48
u na to by do tej pory pie**olnik zostal, ale komiska ds badania sprawdow tsunami i kilka fundacji i stowarzyszen do spraw usuwania skutkow by powstalo z zajebiistymi pensjami, i jeszcze wnuki zalozycieli by w nich pracowali i usuwali w dalszym ciagu pozostalosci.

GrochTNT

2013-03-10, 21:11
u mnie 3 rok budują jeden blok 0.0