18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jan Czochralski, Polak warty pamięci

Profx5015 • 2016-09-24, 17:25
Prowadzący mnie przekonał do udostępnienia i stwierdziłem, że taką małą porcję historii warto wrzucić na sadistica. Mam nadzieję, ze zainteresuje tych, którzy jeszcze Pana Czochralskiego nie znają, miłego oglądania ;-)



P.S. Proszę się nie zrażać słowem "wyklęty" w tytule, nie będzie to kolejna opowiastka o żołnierzach.

kokos_123

2016-09-24, 22:26
a o Karpińskim słyszeliście ? Też ładnie go załatwili i zamiast potentata komputerowego wielkości IBM mamy wielkie nic.

Qweascz

2016-09-24, 23:17
bardzo dobra robota, i takie "programy" lubię. Tylko nie skończ jak ten od reklam banku. Jestem z Kcyni, na studiach na jednym z przedmiotów, wykładowca z Ukrainy zapytał właśnie o niego, tylko ja wiedziałem o kogo chodzi. Wstyd że obcokrajowcy szanują człowieka a u nas jest on nie znany. Zabrakło trochę negatywnych wiadomości. Bo z Warszawy wywoził majątki (z racji obywatelstwa?, zasług dla szwabów), i sprzęty, ale nie za darmo. Koniec końców ukłon w stronę autora filmu, i dla Naszego wybitnego uczonego.

Henboh

2016-09-25, 00:39
No to lecim na główną, bo zacna to historyja.

Polak polakowi wilkiem :(

Reichsmarschall

2016-09-25, 01:22
Komuniści niszczyli go jak i Karpińskiego. Obaj dostali zagraniczne propozycje jednak nie skorzystali z nich bo chcieli służyć Polsce i chcieli aby ich kraj się rozwijał. Pożałowali tego.

Genzerum

2016-09-25, 01:38
@Henboh

Chciałeś chyba napisać 'polak polakowi polakiem'.

Sookie

2016-09-25, 01:45
Dlaczego Polak zawsze musi się wybić za granicą? :( I dlaczego zawsze Polak Polakowi wilkiem? Taka mentalność że lepiej poświęcić czas, siły i koszty na to aby uprzykrzyć komuś życie zamiast zainwestować w to żeby samemu żyło się lepiej... Właśnie po raz pierwszy dowiedziałam się o Czochralskim... Powinnam była być o tym nauczona już w podstawówce! Zamiast przerabiać historię i osiągnięcia innych narodów... Ile to obywateli tak naprawdę było i jest geniuszami... Ale większość za granicą szuka lepszego życia. I co po nich zostanie biorąc pod uwagę tę historię? Bezimienna mogiła!

FransFr

2016-09-25, 01:49
hmm... z tego co ja zrozumiałem to budował kariere w niemczech. dorobił się w niemczech, później jakiś krótki okres w polsce, potem znowu dla okupanta. No, brawa się należą, nie?
'

qvcx

2016-09-25, 02:25
Że niby więcej wniósł do rozwoju ludzkości niż Łukasiewicz?
Czym? Bo umarł i został zapomniany?

Henboh

2016-09-25, 02:26
Genzerum, chciałem napisać coś gorszego, ale się powstrzymałem, bo to zacny materiał.

FransFr, to żeś niewiele zrozumiał.

BrianGriffin

2016-09-25, 09:21
Za naukowy bełkot zawsze piwo

Black-Sheep

2016-09-25, 09:36
Poza tym, że z polskich naukowców dużo częściej z całą pewnością jest i była cytowana Róża Luksemburg, która kładła fundamenty pod światową ekonomię i nauki społeczne, to spoko, szanuję.

Loaloa

2016-09-25, 12:42
Cytat:

Że niby więcej wniósł do rozwoju ludzkości niż Łukasiewicz?
Czym? Bo umarł i został zapomniany?



Wynaleziona przez Czochralskiego metoda produkcji ultraczystych kryształów cyny po niewielkiej modyfikacji została zastosowana do wytwarzania kryształów krzemu o niespotykanej dotychczas czystości. Bez tego niemożliwy byłby rozwój mikroelektroniki.

Wiem, że nie umiecie czytać ze zrozumieniem, ale wygląda na to, że ze słuchaniem też u was jest słabo.

KJP678

2016-09-25, 17:51
@up sam w to nie wierzę, ale masz ode mnie piwo.