18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jan Czochralski, Polak warty pamięci

Profx5015 • 2016-09-24, 17:25
Prowadzący mnie przekonał do udostępnienia i stwierdziłem, że taką małą porcję historii warto wrzucić na sadistica. Mam nadzieję, ze zainteresuje tych, którzy jeszcze Pana Czochralskiego nie znają, miłego oglądania ;-)



P.S. Proszę się nie zrażać słowem "wyklęty" w tytule, nie będzie to kolejna opowiastka o żołnierzach.

gagemir

2016-09-27, 01:27
Trochę słabo zostało opisane jego odkrycie. Dzięki metodzie Czochralskiego możliwe jest tworzenie monokrysztalow krzemu na których opiera się cała dzisiejsza branża elektroniczna. Wszystkie procesory są tworzone ta właśnie metoda jedynie usprawniona. Dzięki temu człowiekowi istnieją smartfony, tablety, laptopy o dużej wydajności, z których wszyscy korzystamy. Wszystkie firmy zajmujące się elektronika wykorzystują tą metodę.

Voleyko

2016-09-27, 10:03
Do dziś nie wynaleziono lepszej metody otrzymywania monokryształu krzemu... I płakać mi się chcę jak ludzie mówią jaka komuna nie była piękna.

rudikopf

2016-09-29, 22:43
pie**olona komuna tak zepsuła ten naród że ch*j człowieka strzela, najgorsze że zmieniły się tylko okoliczności a ci j***ni prominenci dalej wyznają ten kacapowski twór jako swoją drogę "ku wolności" k***a dajcie mi broń...