18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak widzą zwierzęta

waski90 • 2015-11-24, 23:34
Tak jak w temacie, filmik zaj***ny BuzzFeed Yellow. Przedstawia przykłady, jak widzą: pies, kot, ptak, mucha, wąż, szczur, ryba, a nawet rekin



Opisy po angielsku ale wierzę, że dacie sobie radę.

Voit

2015-11-24, 23:39
Ryby mają niezły kwas

Barney100

2015-11-24, 23:40
Przydałby się jeszcze badania jak widzą kobiety - to fascynujące i sprytne zwierzęta, z którymi mamy do czynienia na co dzień :P

gustav665

2015-11-24, 23:46
jakąś godzinę temu pojawiło mi się to na facebooku i zastanawiałem się czy tego nie wrzucić, ale uznałem że zbyt gówniane. Godzinę później wrzucam filmik z gadającym psem.

waski90

2015-11-24, 23:51
up to zajebistych wyborów dokonujesz w życiu :D dla mnie interesujące zawsze byłem ciekaw jak widzą zwierzęta

Draxoth

2015-11-25, 00:01
za Wąsia gadającego ludzkim głosem zawsze piwo

100PROcentZmC

2015-11-25, 00:27
A kot,mucha,wąż w tagach już się nie chciało napisać leniu jeden? :amused:

Barney100

2015-11-25, 01:28
pinkie222 napisał/a:

A jak widzą murzyni?



Murzyni widzą zasiłek i KFC

jerry280

2015-11-25, 06:32
Gowniany material niewiele majacy wspolnego z prawda.

waski90

2015-11-25, 09:30
jerry280 napisał/a:

Gowniany material niewiele majacy wspolnego z prawda.



widzę, że jesteś ekspertem :) chętnie się dowiem czemu film odbiega od prawdy

cenius

2015-11-25, 10:50
Ale skąd wiadomo że akurat tak widzą a nie inaczej?

Troche pewnie pie**olenie i tyle.

mixiek

2015-11-25, 11:17
No więc dlaczego,kolor przynęt wędkarskich ma znaczenie? Ano dlatego bo rybki,zwłaszcza drapieżniki doskonale rozrużniają kolory.Najbardziej chyba właśnie czerwony.

Kremil

2015-11-25, 11:26
jak połowa z tego to jest TAKA<shift k***a bzdura ze ja pie**ole... MUCHA<shift ma 50D<shift obraz! a tu jakieś bazgrały....

NafazowanyKoleś

2015-11-25, 11:29
waski90 napisał/a:



widzę, że jesteś ekspertem :) chętnie się dowiem czemu film odbiega od prawdy




Film odbiega od prawdy bo jest zrobiony dla debili.

To nie oczy tworzą obraz tylko mózg. A do mózgu zwierząt nie mamy jeszcze dostępu. Różne pajace mogą sobie tylko wymyślać ustawianie aparatu na jakiś zielony obiektyw i robienie ch*jowych filmików na pejsbuka.

Choćby ptaki - zasięg wzroku ptaków drapieżnych to kilometry i nie chodzi tu o samo widzenie tylko skupienie wzroku. Orły z kilometra wypatrzą j***ną wiewiórkę. Nie słyszałeś nigdy powiedzenia "sokoli wzrok" ? Poza tym ptaki ogólnie widzą więcej kolorów podstawowych i do tego w ultrafiolecie (zależy od gatunku). Ptaki widzą takie kolory których twój mózg nie może sobie wyobrazić. No bo co jesteś sobie wstanie wyobrazić? tylko kolory oparte na trzech podstawowych i odcieniach szarości.

Pies widzi głównie barwy niebiesko - żółte i ma szersze pole widzenia. Niby wystarczy photoshop i się da zrobić.. ale to nigdy nie będzie to samo bo nawet gdyby urządzenie potrafiło usunąć daną paletę kolorów z "widzenia" psa to ty i tak widzisz nadal więcej kolorów, twój mózg je przetwarza i zmieszane ze sobą widzisz inaczej mimo tego co ci pokazuje monitor. Nie możesz usunąć sobie z oczu czopków odpowiedzialnych za widzenie barw. Jeszcze do tego dodajmy to że same monitory mają ograniczoną gamę barw.

Niektóre węże widzą za to w podczerwieni, czemu umieścili w filmiku jakieś gówno? może i tak widzące gatunki też są, ale podczerwień chyba robi większe wrażenie?

A szkoda strzępić palców. Jak cię tak bardzo interesuje ten temat to nie wpisuj w youtubie "jak widzi zwierzę" bo ch*ja znajdziesz tylko poczytaj o tym coś konkretnego i poświęć na to trochę swojego czasu.