18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak to miało być?

~DMT • 2019-05-05, 14:44
W lewo, czy w prawo?


~DMT

2019-05-05, 14:48
andrzejrobert75 napisał/a:

co tu się stało?



Jak na moje oko, próba ciśnieniowa trójników, widocznych na drugim planie... :kawa:

A tak na serio, to przywołał Krakena...

Halman

2019-05-05, 14:48
andrzejrobert75 napisał/a:

co tu się stało?



za mocno dokręcił .. :)

radek225

2019-05-05, 14:54
Ciekawe, czy przeżył. Pytam serio

camson

2019-05-05, 15:10
radek225 napisał/a:

Ciekawe, czy przeżył. Pytam serio



Przeżył. To tylko trochę wody...

kigam

2019-05-05, 18:24
próba chińskiego przenośnego reaktora atomowego.

Dżizas_kurde

2019-05-05, 18:30
andrzejrobert75 napisał/a:

co tu się stało?



Jak widać na załączonym filmie jest to fabryka elementów hyndraulicznych (lub pneumatycznych) w postaci trójników
o dużej średnicy.
Urządzenie które jest na pierwszym planie to wanna wypełniona wodą w której umieszcza się taki trójnik.
Z trzech stron się go uszczelnia - maszyna której używa służy do wpompowania ogromnej ilosci powietrza pod bardzo wysokim cisnieniem (nawet do 450 barów - mówiąc obrazowo - 450 litrów powietrza ściskamy do objetości 1 litra )

Pod wodą byłoby widać wszelkie nieszczelnosci (powietrze by uciekało o byłoby widać bąbelki)
Aby wykonać test bezpiecznie - po sprawdzeniu - ciśnienie się upuszcza powoli specjalnym zaworem
Tutaj ewidentnie koleś zapomniał ten zawór otworzyć zanim zdjął pokrywę, stąd kilkaset litrów powietrza wybuchło w jednym momencie.

Pracowałem kiedyś dla fabryki która wykonywała z odlewów żeliwnych takie trójniki (w postaci filtrów)
Tam testowaliśmy podobnie - jednak z ciśnieniem próby tylko 10 bar (homologacja była na 6 barów)



maddog77

2019-05-05, 21:02
Dżizas_kurde@i to jest komentarz jakiego oczekiwałem :)

Dżizas_kurde

2019-05-05, 21:23
Mogło jeszcze być tak, że gość nie dokręcił do końca i gdzieś powietrze uciekało - chciał "dokręcić" jeszcze troszkę - i szarpiąc gdzieś zerwał szczelność układu.. stąd nagła eksplozja powietrza pod wysokim ciśnieniem.

Wielki_Kloc

2019-05-07, 22:02
Dżizas_kurde napisał/a:

Jak widać na załączonym filmie jest to fabryka elementów hyndraulicznych (lub pneumatycznych) w postaci trójników
o dużej średnicy.
Urządzenie które jest na pierwszym planie to wanna wypełniona wodą w której umieszcza się taki trójnik.
Z trzech stron się go uszczelnia - maszyna której używa służy do wpompowania ogromnej ilosci powietrza pod bardzo wysokim cisnieniem (nawet do 450 barów - mówiąc obrazowo - 450 litrów powietrza ściskamy do objetości 1 litra )
Pod wodą byłoby widać wszelkie nieszczelnosci (powietrze by uciekało o byłoby widać bąbelki)
Aby wykonać test bezpiecznie - po sprawdzeniu - ciśnienie się upuszcza powoli specjalnym zaworem
Tutaj ewidentnie koleś zapomniał ten zawór otworzyć zanim zdjął pokrywę, stąd kilkaset litrów powietrza wybuchło w jednym momencie.
Pracowałem kiedyś dla fabryki która wykonywała z odlewów żeliwnych takie trójniki (w postaci filtrów)
Tam testowaliśmy podobnie - jednak z ciśnieniem próby tylko 10 bar (homologacja była na 6 barów)



To były filtry Perfexim'a czy Socli?

Dżizas_kurde

2019-05-09, 21:31
Cytat:


To były filtry Perfexim'a czy Socli?


Wątpie żeby firma "Zakłady Automatyki Polna w Przemyślu" miały dostęp do takiej technologii i dzisiaj już nie pamiętam. To były płatne praktyki w ZDZ ;)