18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak pozbawić osiedle wody

~_Yarko_ • 2020-08-13, 12:39
Film instruktażowy.


Władywostok, Rosja.

janlew

2020-08-13, 12:41
_Yarko_ napisał/a:

Jak pozbawić osiedle wody


Jak to pozbawić? Zobacz ile im jej wykopał :amused:

Halman

2020-08-13, 12:44
"Heniek, leć to gdzieś zakręcić !"... :krejzi:

Stonka

2020-08-13, 13:31
Jak fajnie sp***alał tą koparką

Silverface

2020-08-13, 14:45
No tylko teraz butelkować i sprzedawać arabom. :D

contracts

2020-08-13, 15:35
Jak na mój gust to nie woda tylko zwykłe gówno. Ale co kto tam pije to nie obchodzi mnie.

dudidudi

2020-08-13, 16:59
contracts napisał/a:

Jak na mój gust to nie woda tylko zwykłe gówno. Ale co kto tam pije to nie obchodzi mnie.



to zajebisty masz gust, nie ma to tamto :roll:

crossdressphyxia

2020-08-13, 17:13
Ktoś wie co w takich przypadkach? Czy operator koparki w takiej sytuacji dostanie bęcki i jakie? Na pewno mają plany i wiedzą, czy tam idzie rura jakaś czy nie, ale jak plany okażą się ch*jowe?

riki88

2020-08-13, 17:22
Panie jakie plany w Polsce są. Miejsca gdzie według planów nic nie idzie a kopiesz i rura z gazem albo jakieś kable z lat 70 pociągnięte przez cguj wie kogo.
Jak robiliśmy we wsi w dawnej robocie światłowody dla kolei to kopaliśmy przez nie jedne kable których formalnie nie było..... Teraz to choć taśmy rozkładają.... A przedtem to ile wkopal to wkopal sam. Jedyny wiedział

crossdressphyxia napisał/a:

Ktoś wie co w takich przypadkach? Czy operator koparki w takiej sytuacji dostanie bęcki i jakie? Na pewno mają plany i wiedzą, czy tam idzie rura jakaś czy nie, ale jak plany okażą się ch*jowe?




Na ruskich ciężko powiedzieć co z odszkodowaniem w Polsce przeważnie szuka się osoby/firmy winnej czy roboty były legalne czyrura idzie zgodnie z planem jeśli nie to karze się firmę która robiła. Oczywiście kierównikow robót i geodetow też się szuka.... Ktoś to przecież podpisał no chyba że to było 50 lat temu to nie wiem

danglan

2020-08-13, 18:40
Myślałem ,że to to w Warszawie...

Dot

2020-08-13, 20:07
o jak dziś na ursusie

melzo

2020-08-13, 22:46
crossdressphyxia napisał/a:

Ktoś wie co w takich przypadkach? Czy operator koparki w takiej sytuacji dostanie bęcki i jakie? Na pewno mają plany i wiedzą, czy tam idzie rura jakaś czy nie, ale jak plany okażą się ch*jowe?



Wszystko zależy co oni tam robili. U nas w kraju jest tak, że prace związane z sieciami wod-kan muszą być zgłoszone, opracowany projekt itp. Jeśli na mapie był ten nieszczęsny wodociąg, w projekcie również, to winny jest kierownik budowy. Aczkolwiek, do wielu lat stosuje się w projektach zapisy, że prace w pobliżu istniejącego uzbrojenia należy prowadzić ręcznie. Najczęściej jednak, chłopakom się niezbyt chce pie**olić jakimś szpadlem i lecą koparą aż trafią :D Jak trafią za bardzo to mamy efekt jak na filmie. W takim przypadku, o ile nie dostali takiego polecenia od kiera, odpowiedzialność zrzuca się na nich.
Na filmiku akcja toczy się jednak w Rosji, więc możliwe, że wszyscy poszli na flaszkę (jeden aż biegł :lol: ) i samo się jakoś wyjaśni :D

Jeśli "plany okażą się ch*jowe", tzn. w terenie jest niezinwentaryzowane uzbrojenie, o którym nie wiedział ani projektant, ani kier budowy, to próbuje się dojść, kto , kiedy i po co to zakopał. Odpowiedzialności wtedy nie ponosi nikt, chyba, że uda się znaleźć autora :idzwch*j:

Arathnmor

2020-08-13, 23:52
Łatwiej dobrze z mapy sieci po niemcu znaleźć niż z PRL. Sieci z branż "gdzieś tak będzie" z dokładnością paru metrów. Super zabawa, zwłaszcza przy gazie. Obecnie niby prawo odpowiednie jest, jednak często inwestor zapomina że geodeta jednak powinien pomierzyć sieć przed zasypaniem. Niestety na debili nie ma bata, a nie wszystko wykrywacz złapie - koszta przede wszystkim, po co komu taśma sygnałowa.

crossdressphyxia

2020-08-14, 10:24
melzo napisał/a:

Wszystko zależy co oni tam robili. U nas w kraju jest tak, że prace związane z sieciami wod-kan muszą być zgłoszone, opracowany projekt itp. Jeśli na mapie był ten nieszczęsny wodociąg, w projekcie również, to winny jest kierownik budowy. Aczkolwiek, do wielu lat stosuje się w projektach zapisy, że prace w pobliżu istniejącego uzbrojenia należy prowadzić ręcznie. Najczęściej jednak, chłopakom się niezbyt chce pie**olić jakimś szpadlem i lecą koparą aż trafią Jak trafią za bardzo to mamy efekt jak na filmie. W takim przypadku, o ile nie dostali takiego polecenia od kiera, odpowiedzialność zrzuca się na nich.
Na filmiku akcja toczy się jednak w Rosji, więc możliwe, że wszyscy poszli na flaszkę (jeden aż biegł ) i samo się jakoś wyjaśni
Jeśli "plany okażą się ch*jowe", tzn. w terenie jest niezinwentaryzowane uzbrojenie, o którym nie wiedział ani projektant, ani kier budowy, to próbuje się dojść, kto , kiedy i po co to zakopał. Odpowiedzialności wtedy nie ponosi nikt, chyba, że uda się znaleźć autora



Będę kulturatywny i bardzo podziękuję za szczerą i wyczerpującą odpowiedź.