18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak polskie państwo robi nas w człona

PeWuEn • 2013-03-24, 21:06
Zapraszam to ogarnięcia sytuacji w jakiej znajdujemy się my Polacy, a nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę !













polskabieda.com

bingo100

2013-03-24, 23:19
Biorąc mniej więcej aktualny kurs funta i kwotę wolną od podatku, która wejdzie za tydzień:

8,000zł = Ł1,666
1,666*12=Ł20,000

Rocznie wolne od podatku jest (zaraz będzie) Ł10,000 więc do opodatkowania zostaje 10 tysi.
Podatek: 20%, NI: 10% czy 11% jakoś tak, od kwoty, od której naliczany jest podatek. Także razem niech zejdzie 31% z 10 koła i mamy roczny podatek 3,100 a miesięczny Ł258 czyli 1240zł

ALE, ALE - powyższe ma sens dla jednej osoby. Jeśli mamy dwie osoby zarabiające po 4,000zł czyli Ł833 miesięcznie, nie zapłacą podatku wcale, bo Ł10,000/12=833 jak raz się zmieszczą w progu.

Jeszcze tylko napomknąć o zusie dla samo zatrudnionych w wysokości około Ł2.70 na tydzień, z którego można się zwolnić jeśli przewidujemy, że dochód netto nie przekroczy Ł5,400 (około, nie mam już tej kartki przy sobie). Generalnie przez trzy lata byłem na działalności i nigdy nie zapłaciłem NI a podatek tylko raz, Ł105. Na życie miałem około 15-16 tysięcy rocznie więc rewelacji nie było, ale przynajmniej satysfakcja z tego, że z nikim się nie musiałem dzielić :)

wlochaty86

2013-03-24, 23:30
dalej k***a głosujcie na platformę, a potem się dziwcie, że wasi starzy rzucają ch*jami na prawo i lewo i dają wam mniej na gimbusa, na wyżywienie na studia, albo mniej się dokładają na "samodzielne życie". ech... naród wspaniały, ale ludzie k***a zaiste ch*je i debile.

Br...........ki

2013-03-24, 23:30
Zaraz wejdzie jakaś lama która będzie się podniecać że ona poszła na studia i zarabia dobre pieniądze, a my marudzimy bo jesteśmy nieudacznikami...

IRONiczny

2013-03-24, 23:36
Dobry obrazek, ale k***a! Kolejna osoba przelicza waluty, po ch*j! Jak w Anglii mam kwotę wolną od podatku 7475 GBP to po kiego przelicza na PLN? Kolejny cieć który myśli że za granicą zarabia w ojro a wydaje w złotówkach?

Koniec Świata

2013-03-24, 23:39
Bronisław_Komorowski napisał/a:

Zaraz wejdzie jakaś lama która będzie się podniecać że ona poszła na studia i zarabia dobre pieniądze, a my marudzimy bo jesteśmy nieudacznikami...



A co nie jesteście? Zamiast zarabiać MYLIONY, siedzicie w ynternetach i napie**alacie komentarze za wirtualne piwka. Większość z was nigdy nie pracowała, a na temat życia macie najwięcej do powiedzenia. Filozofy kapitalizmu j***ne.



bingo100

2013-03-24, 23:45
@IRONiczny - w takim razie porównując (nie przeliczając) a Anglii było w 2011 dwa razy więcej niż u nas, tak? Było też napisane, że zarabiając miesięcznie 500zł też będziesz u nas musiał podateczek zapłacić a tam dopiero od 622 funtów (na rok 2011).

Ale dodatkowo tam za 500 funtów miesięcznie dałbyś radę wynająć z kimś pokój i codziennie dobrze zjeść (tak, na tanich gównach z ASDY czy Tesco). Poza tym gdybyś pracował to dostałbyś całkiem sporo nieopodatkowanej gotówki, żeby Ci tak źle nie było. A u nas dopie**olą Ci komornika i kontrolę skarbową jeśli przeżyjesz od 1-go do 1-go bo stwierdzą, że musiałeś coś uciułać na lewo.

Nie przemyślałeś chyba do końca.

PeWuEn

2013-03-24, 23:50
Cytat:

Dobry obrazek, ale k***a! Kolejna osoba przelicza waluty, po ch*j! Jak w Anglii mam kwotę wolną od podatku 7475 GBP to po kiego przelicza na PLN? Kolejny cieć który myśli że za granicą zarabia w ojro a wydaje w złotówkach?



ceny podoktow sa zblizone do naszych a nawet tańsze wiec gdyby u nas chleb kosztowal 3 zł a tam 30 zł to wtedy nie bylo by sensu aby przeliczac to na zl po za tym gdyby bylo w walucie pierwotnej za pewne tez bys hejtowal, wiec idz być madrym gdzie indziej

Br...........ki

2013-03-24, 23:50
Koniec Świata napisał/a:



A co nie jesteście? Zamiast zarabiać MYLIONY, siedzicie w ynternetach i napie**alacie komentarze za wirtualne piwka. Większość z was nigdy nie pracowała, a na temat życia macie najwięcej do powiedzenia. Filozofy kapitalizmu j***ne.


Obrazek


A skąd wiesz? Jedyne co o mnie wiesz, to to że udzielam się na tym forum, czyli dokładnie to samo co ja wiem o tobie. Tak więc idź zarabiać myliony zamiast siedzieć w ynternetach napie**alając komentarze za wirtualne piwka.

mi...........ji

2013-03-24, 23:51
Uwielbiam porównania gospodarcze naszego kraju do krajów bardzo rozwiniętych do których brakuje nam 20-30 lat. Dlaczego nie porównujemy się nigdy do krajów podobnych gospodarczo do naszego, z podobnym potencjałem co nasz.


A, zapomniałem, wszędzie debile, a na internetach nie ma co szukać nadziei.

PeWuEn

2013-03-24, 23:54
czemu temat zniknal z glownej ?

~Angel

2013-03-24, 23:54
:roll:

bo jest w dziale polityka

Koniec Świata

2013-03-25, 00:00
Bronisław_Komorowski napisał/a:


A skąd wiesz? Jedyne co o mnie wiesz, to to że udzielam się na tym forum, czyli dokładnie to samo co ja wiem o tobie. Tak więc idź zarabiać myliony zamiast siedzieć w ynternetach napie**alając komentarze za wirtualne piwka.



A ty idź stekać, że Tuskoczenko cię gnębi i nie możesz być człowiekiem sukcesu jak to ci się marzy od czasu jak nauczyłeś się sam dupę podcierać.

Br...........ki

2013-03-25, 08:55
Koniec Świata napisał/a:



A ty idź stekać, że Tuskoczenko cię gnębi i nie możesz być człowiekiem sukcesu jak to ci się marzy od czasu jak nauczyłeś się sam dupę podcierać.


haha kompleksy widzę kogoś męczą.

Koniec Świata

2013-03-25, 20:14
Bronisław_Komorowski napisał/a:


haha kompleksy widzę kogoś męczą.



Przecież to ty boisz się, że ktoś cię nazwie nieudacznikiem.