Jak Niemcy kreują rzeczywistość polityczna w Polsce.

poligon6 • 2019-02-11, 14:44
Wszyscy doskonale wiedza ze RoSSja nie szczędzi kasy by przez media społecznosciowe wpływać na opinie W Polsce. Mają swoje agentury na marginesie prawej i lewej strony politycznej. Ale Niemcy po zasponsorowaniu PO 5 milionów Euro nie próżnują.

Robert Biedroń w kwietniu zapytany przez jednego z dziennikarzy, czy Fundacja Friedricha Eberta jest związana z jakąś partią polityczną, odpowiedział:

Jest związana z SPD, ale jest to fundacja niezależna opłacana przez MSZ Niemiec, a nie fundacja partyjna.

Po czym dodał:

Chciałbym przypomnieć, że w Słupsku wydarzenia są finansowane przez wiele niemieckich fundacji (…). Tych fundacji opłacanych przez niemieckie MSZ, które w Słupsku robią projekty, jest bardzo wiele. Praktycznie każda działająca w Polsce fundacja niemiecka, do której mamy dostęp, coś robi w naszym mieście.

To moze budzić watpliwości skad kasa na rozruch nowej partii, tak jak kiedyś PO, które zostało zasponsorowane przez CDU. teraz socjalisci otwieraja swoja agenturę?

https://wpolityce.pl/polityka/433093-biedron-niemieckie-fundacje-finansuja-wydarzenia-w-slupsku

Czy ktos wyobraża sobie odwrotną sytuacje. Np kaczorowi udaje sie powoąłc Srebna czy Fundacje Lecha Kaczyńskiego i odstawia w Niemczech np antyimigranckie szopki?

agoth

2019-02-11, 15:29
Silniejszemu można więcej.

SuchyHarry

2019-02-11, 19:19
Szwaby są ch*jowym narodem, ale jedno należy im oddać... Są jebańcy karni i zorganizowani, jak żadne inne państwo w UE. U nas ekipy rządowe mogą się zmieniać jak rękawiczki, a burdel będzie ten sam. Tam przej***li dwie wojny światowe, a są rozwinięci lepiej niż taka Francja chociażby. Inna sprawa, że teraz przez imigrantów też mają burdel, bo sami ich sobie ściągnęli, ale organizacyjnie i tak nas wyprzedzają o lata świetlne.