18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak masz na imię?

Di...........ar • 2018-03-29, 12:25
Roger



Ok, to wchodzę :mrgreen:

Seksiaczek

2018-03-29, 17:55
Religię można różnie interpretować.On na przykład uważał Jezusa za objawionego,który spostrzegł prawdziwe oblicze żydów.Nie zakładaj,że twoja interpretacja chrześcijaństwa,jako religii miłości i dobroci jest jedyna na świecie.

Di...........ar

2018-03-29, 18:18
A która definicja chrześcijaństwa, z obecnie znanych na świecie, dopuszcza zbrodnie na ludzkości, czy choćby tylko na innych chrześcijanach? Są różne odłamy, ale w żadnym nie ma pozwolenia na zbrodnie. Stwórz własny odłam, nazwij go chrześcijańskim i miej gdzieś podstawowe zasady. Czysta hipokryzja.

Dodam jeszcze, że nawet jeśli kierował się podejściem Jezusa do Żydów, to dlaczego mordował Polaków?

jbone

2018-03-29, 18:23
gościu nie ma na imie roger.andriu bardziej to brzmi

Seksiaczek

2018-03-29, 18:55
Chrześcijaństwo ma na swoim sumieniu wiele zbrodni.My tutaj piszemy o nazizmie a nie o obecnym świecie ;) chodz pewnie znalazłoby się kilka odłamów.'Żadna nie pozwala na zbrodnie'.już mi się nawet nie chce pisać o mordowaniu 'czarownic',czy 'niewiernych' w dawnych czasach.Jak napisałem religie można różnie interpretować,niektórzy chcą mordować niewiernych,a niektórzy pomagać dzieciom z biednych obszarów w imię boga.Ja nie pisze,że był zagorzałym wierzącym,ale nazywanie go antychrześcijańskiego jest głupie.

Nie kierował się podejściem Jezusa do żydów.Uważał,że żydzi zaj***li Jezusa i jest to kolejny dowód na ich zło. :roll:

Justynka99

2018-03-29, 19:14
Diar napisał/a:

Seksiaczek@

Skoro był takim katolikiem, to dlaczego postępował wbrew temu, co ta religia głosi? Nie deklaracje się liczą, a czyny.



A czytałaś kiedyś biblię? Wiesz, ile tam jest ludobójstw? Jak ktoś chce zinterpretować po swojemu to zinterpretuje (co było widać też chociażby po hiszpańskiej inkwizycji).

Papushka

2018-03-29, 19:50
Mówi, że ma na imię Andrew a nie Roger...

edek.bajzel

2018-03-29, 19:54
ale pompa z księży, ciekawe który z debli czytał wczoraj o aferze pedofilskiej w izraelu,
wiem, to już mniej ciekawe, a zwłaszcza niewygodne dla niektórych

Di...........ar

2018-03-29, 21:47
Justynka99,
Czytałam. Dzieli się na ST i NT. "Bracia w wierze" opierają cię na ST, chrześcijanie się tym posiłkują, ale samo chrześcijaństwo oparte jest na NT. Inkwizycja i inne zbrodnie, to było zaprzeczenie ideom chrześcijaństwa. Nie podchodzę do tego jako ktoś religijny, bo taka nie jestem, ale trzymajmy się faktów. Nie wystarczy się nazwać białym, jak jest się czarnym ;-)

voytas0

2018-03-29, 23:12
@Up ciekwa teza z tym opieraniem się na NT. Rozumiem, że dla chrześcijan ST nie jest aż tak święty jak NT ? Duch święty jak dyktował to na odpie**ol? Typowe podejście katolików - ludobójstwo wśród swoich jest złe ale żydów do gazu. Zachowujecie sie jak czystej krwi araby ale tłumaczycie sobie nie dziewicami ale misją dziejową. Swoją drogą słyszałem, że 25% wierzących polaków uważa, że Maryja była polką z częstochowy :) :)

Di...........ar

2018-03-30, 14:04
voytas0 napisał/a:

@Up ciekwa teza z tym opieraniem się na NT. Rozumiem, że dla chrześcijan ST nie jest aż tak święty jak NT ? Duch święty jak dyktował to na odpie**ol? Typowe podejście katolików - ludobójstwo wśród swoich jest złe ale żydów do gazu. Zachowujecie sie jak czystej krwi araby ale tłumaczycie sobie nie dziewicami ale misją dziejową. Swoją drogą słyszałem, że 25% wierzących polaków uważa, że Maryja była polką z częstochowy :) :)



Doktryna chrześcijaństwa jest prosta. Każdy kto ją łamie nie może się nazywać chrześcijaninem. Doklejanie do tego katolicyzmu jest śmieszne i jak zwykle na siłę. Gdzie inne odłamy tego wyznania? :roll:

Zrobiliście z prostego tematu gównoburzę religijną. :cry:

Papushka,

Po wsłuchaniu się przyznaję rację. :piwo:

Al...........rt

2018-03-30, 14:10
@Diar poczytaj sobie, inkwizycja to były cywilizowane kulturalne sądy. To protestancka propaganda odwracała kota ogonem i oskarżała o zbrodnie PROTESTANCKIE (palenie czarownic, wymuszanie zeznań na mękach) Kościół.
@voytas0 Kościół aktywnie sprzeciwiał się nazizmowi. To znowu odwracanie kota ogonem przez ośrodki progresywne które zresztą w znacznym procencie w Hitlerze były zakochane. A co do ST to pewnie nie wiesz co gadasz, wystarcza przeczytać - 90% to historia Żydów. Tam jest kilka stron zasad - nie r*chaj zwierząt, rodziny, nie morduj i zasadniczo TYLE. Wszystko co istotne jest powtórzone i rozszerzone w NT.

Di...........ar

2018-03-30, 14:17
Alart,
Przeczytaj dokładnie, co napisałam. Ale tak od pierwszego wpisu. Może wtedy zrozumiesz, że sama się nie zgadzam z takim traktowaniem katolików. Ci co z nimi w Polsce walczą, to zwykle lewacy, którzy poprą każdą ideę islamu, ale będą jechać po tych, którzy mogliby przeszkodzić w inwazji. Nie mówią o chrześcijaństwie (które jest podzielone), ale o katolikach. Dlaczego? Mądrej głowie raz po słowie, cytując klasyka.

voytas0

2018-03-30, 15:21
@ alart czyli mam racje z tym, że ST jest mniej święty? Choćbyś się zesrał to chrześcijaństwo (nieważne jakie) ma swoją genezę w religii znienawidzonych przez was żydów. Te książki są o tym samym bogu (STiNT). Jezus i wszystkie ważne postacie to żydzi. Z tym kościołem, który z hitlerem walczył to żadna propaganda tylko fakty. Nie jeden naziol wyjechał do ameryki południowej na paszporcie od papieża. Po wstawiennictwie kk wypiszczali nawet więźniów z obozów (np Bartoszewskiego). Gdyby kk był wrogiem hitlera to już by w europie nie istniał w takiej szerokiej postaci.

Di...........ar

2018-03-30, 15:36
voytas0,

Bartoszewskiego wypuścili ot tak z obozu. No śmiech na sali normalnie. Siej dalej propagandę, w którą nawet idioci już nie wierzą, a próbuje się to wciskać w miarę rozumnym ludziom. :homer:

TB303

2018-03-30, 16:58
@janlew
Ja wiem, że r*chanie przez księdza to twoje najwspanialsze przeżycia dzieciństwa, ale nie każdy dzieciak tak ma.
Ktoś zażartuje innych religii bądź odłamów chrześcijaństwa - jest ok. Ktoś zażartuje z księży lub katolicyzmu - atak k***icy i ścisk odbytu. To tylko żarty, sp***oliny skretyniałe! :homer: