18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Jak funkcjonują media w Polsce

Magik2501 • 2013-01-31, 20:26



Tak w skrócie. Wiem, wiem, Lisicki to katol, faszysta, homofob, kibol, neonazista, neoantysemita, neorasista, daltonista, kapitalista, panczenista i jeszcze kilka pojęć do swobodnego żonglowania.
Ale ciekawe to przedstawił.

wciazszukam

2013-01-31, 22:17
Media zarabiają na reklamach. Zależy im na oglądalności, poczytności, liczbie słuchaczy. To co serwują nam obecnie, daje im najlepsze wyniki popularności. Wniosek: większość ludzi nie lubi myśleć zbyt głęboko, nie lubi analizować, nie chce doszukiwać się współzależności i mechanizmów rządzących dzisiejszym światem, nie potrafi patrzeć na wydarzenia z szerokiej perspektywy. Jest leniwa, ociężała umysłowo i wiecznie zmęczona pracą/domem/zakupami/rachunkami itd.

Większość woli oglądać pranie brudów w "Dlaczego ja?", słuchać w kółko tych samych utworów w RMF FM, czytać o celebrytach i tanich sensacjach. To nie zmusza do myślenia. Obok tekstu w "Party" są kolorowe obrazki, w przerwie między piosenkami w RMF zwykli ludzie wygrywają fajne pieniążki, a historie w W11 zawsze kończą się ujęciem sprawców.

Myślicie, że ktokolwiek po 10h zapie**olu w fabryce pampersów ma chęć rozmyślać o potencjalnych przyczynach i skutkach rezygnacji Wielkiej Brytanii z Jewropejskiego Sojuzu? NIE! On chce usiąść na kanapie z piwem i obejrzeć "Świat Według Kiepskich".

Tylko dlaczego takich ludzi media usilnie namawiają do chodzenia na wybory i decydowania o przyszłości tego kraju? Większość nie ma pojęcia co tak naprawdę się dzieje w polityce, gospodarce, nawet w społeczeństwie. Dlatego uważam, że demokracja to najbardziej popie**olony ustrój jaki może istnieć.

Ma...........so

2013-01-31, 22:17
Magik2501 napisał/a:

@slig01
Ludzie chcą to oglądać? To jakieś rankingi są na to?
Nie. Puszcza się ludziom coś nieistotnego, żeby zapchać ich tym. Pcha im(nam) się do głowy takie gówno i ludzie tym żyją. A sprawami istotnymi się nie interesują, bo jakby zaczęli to w oczach światłych i postępowych znajomych byliby "oszołomami". I sami tak nazywają ludzi, którzy mówią o rzeczach istotnych.

I to jest tragedia naszych czasów - wyśmianie przez społaczeństwo dziadka, co przeżywa to, że Unia nas rąbie w dupsko, a rząd mamy gorszy od komunistów z PZPR i potem podniecanie się, że jakaś kobieta zabiła dziecko, a potem pokazała się w staniku.




Koniec Świata

2013-01-31, 22:19
Czy wy naprawdę żyjecie w innym świecie niż ja, czy może jesteście botami, które generują takie sztampowe pie**olenie? Przecież media wytwarzają różne sensacje, o których się mówi lub będzie mówić. To jest biznes. Załóżcie sobie swój portal medialny "naprawdeniezalezna.pl" i będziecie przez niego wyrażać własne poglądy i generować własne sensacje. Chyba w szkole potrzebny jest nowy przedmiot o nazwie "jak funkcjonuje świat", bo niektórzy ludzie żyją mentalnie w jakimś ciemnym dole, pomimo takiego dostepu do wiedzy jakiego nie miały poprzednie pokolenia (internet).

Ja pie**olę. :facepalm:

Magik2501

2013-01-31, 22:26
@Macionso

Tak, to co mam wpisane w profilu musi być z całą pewnością prawdą ;)

Abstrah*jąc od tego - śmieszy mnie argument "nie żyłeś wtedy, nie wypowiadaj się!" Rozumiem, że mało kto (prawdopodobnie żaden z użytkowników Sadola) nie ma prawa powiedzieć złego słowa na Adolfa H. oraz politykę zagraniczną NSDAP?

Ma...........so

2013-01-31, 22:32
@Magik2501

A gadaj sobie co chcesz mnie to tam powiewa. Po prostu pie**olenie typu "rząd mamy gorszy od komunistów z PZPR" to dla mnie jest gimbobełkot człowieka który pie**oli dla samego pie**olenia. Poza tym, dlaczego niby miałbyś zaniżać swój wiek? Wstydzisz się czegoś?

Mizantrop

2013-01-31, 22:40
Odnośnie punktu drugiego.
ch*j mnie obchodzi film o smoleńsku, bardzo dobrze, że nie był reklamowany. Im mniej osób wierzy w te pie**olenie telewizji i gazet o przyczynach katastrofy tym lepiej.

kilroy.ok

2013-01-31, 22:54
@Macionso, ja jestem z 1990 i lepsze to niż twoje 92, które deklarujesz w profilu :P

Ma...........so

2013-01-31, 23:01
A tak generalnie odnośnie całego tematu...
Przemysł medialny to przemysł jak każdy inny. To trochę jest tak jak z produkowaniem alkoholu, jedni wolą gorzałę no to podaż gorzały musi być bo wtedy producent gorzały zarabia ale niektórzy wódki się nie tykają ponieważ wolą pić browara więc funkcjonują też producenci piwa którzy produkują piwerko i wszyscy są szczęśliwi, jedni koszą kasę i drudzy. A tutaj analogicznie, z jednej strony mamy ludzi typu "rząd ch*je złodzieje ukradli mi motór i moje piniendze" a z drugiej "Kaczyński oszołom Tusk jedyny prawy i słuszny". I teraz zwolennicy Tuska będą akceptować media prorządowe dzięki czemu media te będą generować większy zysk a z drugiej zwolennicy opozycji będą się częściej pałować opozycyjną publicystyką i dziennikarstwem dzięki czemu i tamci zarobią. Nie ma się tu co burzyć i buntować tak to jest i koniec jedni będą manipulować informacjami w swoją stronę drudzy w swoją co właśnie Lisicki w swoich wypocinach na górze robi. A teraz idźta się uczyć czy co wy tam sadole w wolnych chwilach robicie poza oglądaniem azjatek z ch*jami i oberwanych kończyn na hardzie.

kilroy.ok napisał/a:

@Macionso, ja jestem z 1990 i lepsze to niż twoje 92, które deklarujesz w profilu :P



Co w tym lepszego?

Koniec Świata

2013-01-31, 23:12
Macionso właśnie wszystko pięknie wytłumaczył. Jeżeli nawet to nie przemawia ujadaczom do rozumu to nic dziwnego, że "w tym kraju nigdy nie będzie dobrze". :-|

jabolowy-jazzman

2013-01-31, 23:16
szanowni, ZUS nie upadnie. Widział ktoś kiedyś, żeby piekło zbankrutowało? :)

JebaćCyganów

2013-01-31, 23:18
slig01
To, że ruscy podkupili nam Lotos, strategiczną spółkę, która przynosi zyski jest frazesem? Ludzie zbierali koło 150 tysiecy podpisów, by tego nie sprzedawać, a już tym bardziej naszym wrogom, ale ch*j tam tusek i jacuś rostowski potrzebują hajsu i za grosze puścili Lotos, żałosne, w mediach oczywiscie cisza.

Ma...........so

2013-01-31, 23:31
j***ćCyganów napisał/a:

slig01
To, że ruscy podkupili nam Lotos, strategiczną spółkę, która przynosi zyski jest frazesem? Ludzie zbierali koło 150 tysiecy podpisów, by tego nie sprzedawać, a już tym bardziej naszym wrogom, ale ch*j tam tusek i jacuś rostowski potrzebują hajsu i za grosze puścili Lotos, żałosne, w mediach oczywiscie cisza.



Dlaczego "ruscy" są Twoimi wrogami? Cóż oni Ci takiego zrobili?

JebaćCyganów

2013-01-31, 23:56
Serio musiałeś zadać takie kretyńskie pytanie? Poprzestanę tylko na tym, że mamy najdroższy gaz, że chcieli dokonać wrogiego przejęcia zakładów chemicznych, sabotowali naszą rafinerię na Litwie, nakładali embargo za nieprzychylne sobie decyzje polityczne itp. Wrogich gestów jest o wiele więcej, a ja skupiłem się tylko na obecnych r*chach na obszarze gospodarczym, pomijając całą politykę wobec nas i historię, gdzie nie usłyszeliśmy nawet słowa przepraszam.

xsl

2013-02-01, 00:20
@j***ćCyganów: Za biwak na placu czerwonym w 1612 chyba jeszcze też ruskich nie przeprosiliśmy.