18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak dobrze rozpocząć długi majowy weekend

KleksOlsztyn • 2016-04-30, 17:21
sytuacja z dzisiaj 30.04.2016 godzina 10.00 partyzant Olsztyn.
Pozdrowienia dla kobitki z passata - dajcie piwko może znajdzie film i zrozumie swój błąd :)

REALLYMADBRO

2016-04-30, 23:40
kokos_123 napisał/a:

nie mają prawa wypisać mandatu, pewnie chcieli nastraszyć kobitę i szczerze bardzo dobrze, bo stwarza zagrożenie.



Ty chyba nigdy samochodem nie jeździłeś, nie mówiąc o znajomości przepisów. Straż wiejska uwaliła się lewego pasa.

1) Zajezdzajac droge kamerujacemu
2) Nie umozliwiajac wyprzedzenie kobiecie za ciezarowka

Tak naprawdę to ten gościu co nagrywa mógłby zatrzymać straż miejską (korzystając z obywatelskiego prawa) i poczekać na policję, która wlepiłaby im mandat co by się śmiecie nauczyli.

PanHT

2016-04-30, 23:42
No i co się stało?
Zapraszam do większego miasta typu Poznań/Wrocław/Gdańsk itp. w godzinach szczytu - szczególnie w godzinach porannych kiedy nie każdy jeszcze ogarnia. Normalna sytuacja, przynajmniej kilka razy w miesiącu na dojeździe do skrzyożowania zdarza mi się coś podobnego. Jak nie ma stłuczki to po co temat drążyć i filmy wrzucać w internety? Nie przesadzajmy.
https://www.youtube.com/watch?v=MrbuIIhEWbs

Kaprys

2016-04-30, 23:43
Ulica Partyzantów w Olsztynie to specjalny tor do testowania zawieszenia dla warsztatu i salonu Skody przy tejże ulicy. Słynnej zresztą nie tylko na cały Olsztyn, ale i ciut ciut dalej.

Zresztą sama nazwa... Tam jest partyzantka, a nie normalne jeżdżenie.

Ruski86

2016-04-30, 23:48
Autor pisze że sytuacja z dzisiaj(30.04.2016 godzina 10.00). A ja na filmiku widzę datę z 2013roku, ktoś mi to wyjaśni?

Feragas

2016-05-01, 00:01
Autor nagrania pewnie po całym dniu non stop słyszy trzaskanie butelek

d1abol

2016-05-01, 00:14
k***a to na pewno Polska? drogi macie jak na wsi w Rosji

modyf

2016-05-01, 00:29
zjechali na lewy i brali sie za to wyprzedzanie jak pies do jeża.... co sie kobicie dziwic ze odechcialo jej sie czekac

Tryper

2016-05-01, 00:40
'Brawurowa', bezprawna akcja.

DużyKutas

2016-05-01, 01:08
krecior81 napisał/a:

Za ch*j bym się nie zatrzymał, a te k***y chyba nawet nie mają takiego prawa



W myśl art. 129b ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (tekst jedn.: Dz.U. z 2012 roku poz. 1137 ze zmianami), strażnicy miejscy są uprawnieni do wykonywania kontroli ruchu drogowego wobec:

Art. 129b. 1. Kontrola ruchu drogowegow gminach lub miastach, które utworzyły straż gminną (miejską) może być wykonywana przez strażników gminnych (miejskich).
2. Strażnicy gminni (miejscy) są uprawnieni do wykonywania kontroli ruchu drogowego wobec:
1) kierującego pojazdem niestosującego się do zakazu ruchu w obu kierunkach, określonego odpowiednim znakiem drogowym;
2) uczestnika ruchu naruszającego przepisy o:
a) zatrzymaniu lub postoju pojazdów,
b) ruchu motorowerów, rowerów, wózków rowerowych, pojazdów zaprzęgowych oraz o jeździe wierzchem lub pędzeniu zwierząt,
c) ruchu pieszych.
3. W ramach wykonywania kontroli ruchu drogowego w zakresie, o którym mowa w ust. 2, strażnicy gminni (miejscy) są upoważnieni do:
1) zatrzymania pojazdu lub jadącego wierzchem, z wyłączeniem pojazdów kierowanych przez osoby, o których mowa w ust. 2 pkt 1 lit. b;
2) sprawdzania dokumentów wymaganych w związku z kierowaniem pojazdem i jego używaniem;
3) (uchylony);
4) legitymowania uczestnika ruchu i wydawania mu wiążących poleceń, co do sposobu korzystania z drogi lub używania pojazdu;
5) wydawania poleceń:
a) osobie, która spowodowała przeszkodę utrudniającą ruch drogowy lub zagrażającą jego bezpieczeństwu,
b) kontrolowanemu uczestnikowi ruchu - co do sposobu jego zachowania;
6) sprawdzenia wykonania obowiązków określonych w art. 78 ust. 2;
7) żądania od właściciela lub posiadacza pojazdu wskazania komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie.
4. (uchylony).

Chyba mają prawo, ale nie wiem, wpisałem w google i skopiowałem z jakiejś pedalskiej strony bodajże z tej:
http://www.strazmiejska.bydgoszcz.pl

Idiomistic

2016-05-01, 09:43
@up

jak nie umiesz wnioskować z tego co żeś skopiował to nie ma piwa.
Nie mają prawa zatrzymać przy wykroczeniach drogowych. Jedyny wyjątek zatrzymania pojazdu może być taki, że jedzie pod prąd lub wpie**ala się w ulice, gdzie jest zakaz wjazdu - choć to jeden ch*j.


EDIT: generalnie jakby ktoś był bohaterem, mógłby ich zastraszyć przekroczeniem uprawnień i zadzwonić po niebieskich.

MIhau_

2016-05-01, 10:33
Dużyku*as napisał/a:



W myśl art. 129b ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym [...]

Chyba mają prawo, ale nie wiem, wpisałem w google i skopiowałem z jakiejś pedalskiej strony bodajże z tej:
http://www.strazmiejska.bydgoszcz.pl



Wkleiłeś tekst i dalej go nie rozumiesz?

Sonal

2016-05-01, 11:44
Co jak co - można nie lubić Straży Miejskiej (i jak tak mam), ale nie oznacza to od razu, że mamy nieobiektywnie oceniać sytuację z tego filmiku.
Kierowca SM w niczym tu nie zawinił i jechał zgodnie z przepisami - a Wy bronicie jakąś tępą babę, która zajechała drogę innemu użytkownikowi drogi.
Założę się, że nawet nie ma żadnej świadomości zagrożenia - i jak mantrę potem powtarzała: ale ja włączyłam kierunkowskaz. k***a jak nie wk***ia te powszechne przekonanie, że włączenie kierunkowskazu upoważnia do manewru. Jak zdąży mi się oglądać Uwaga PIRAT, Stop! Drogówka itp - to w takich przypadkach 8 na 10 się tak tłumaczy. I do samego k***a końca zastanawiają się czy brać mandat bo oni są niewinni - bo przeciez "łuni włoncyli kierukowsaz".
Co do zatrzymania - oczywiście nie mieli takiego prawa. Ale jak każdy będący świadkiem - mogą zgłosić zauważone wykroczenie, potem kierowca jest wzywany po mandacik. Zatrzymując ją zaoszczędzili każdemu czasu.

A przykład zjeba od kierunkowskazów ujawnił się i w tym wątku. O proszę bardzo:

REALLYMADBRO napisał/a:



Ty chyba nigdy samochodem nie jeździłeś, nie mówiąc o znajomości przepisów. Straż wiejska uwaliła się lewego pasa.

1) Zajezdzajac droge kamerujacemu
2) Nie umozliwiajac wyprzedzenie kobiecie za ciezarowka

Tak naprawdę to ten gościu co nagrywa mógłby zatrzymać straż miejską (korzystając z obywatelskiego prawa) i poczekać na policję, która wlepiłaby im mandat co by się śmiecie nauczyli.



Co MIAŁ zrobić kierujący samochodem SM????!!!! Hahahahahah - mam nadzieję, że tak jak zarzucasz tamtemu - jeździsz samochodem - ale nie kierujesz (to też istotna różnica coś jak między przestępstwem a wykroczeniem) - to wiele wyjaśnia. Więc nie ucz się przepisów ruchu drogowego z tego jak Cię tatuś wozi do szkoły i do kina - bo źle na tym wyjdziesz. Debilizmu z zatrzymaniem obywatelskim to już nawet szkoda komentować
Mam nadzieję, że Ci ch*ju wstyd, że zrobiłeś z siebie idiotę publicznie?
Wnioskując po Twoich postach - to zapominasz w każdym swoim poście napisac, że po gimnajum będziesz chciał studiowac prawo, a w ogóle to jesteś weganem, bo chyba nadmiar sałaty w diecie zlasowal Ci mózg.

hubi96

2016-05-01, 12:58
A może oni się zatrzymują żeby jeden czarny ciul wypisał drugiemu czarnemu ciulowi mandat za wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych

johnnyy

2016-05-01, 13:30
Ciekawe czy nagrywający zrozumiał swój błąd... Wyprzedzając auto na pasach...