18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Islamofobia we Francji

Pan_Cernik • 2021-04-19, 07:34
Witam.

Postanowiłem wrzucić tu pewna informację, a to dlatego że po pierwsze doskonale wpisuje się w krajobraz lewackiej Francji, a po drugie nie udało mi się jej znaleźć na polskich portalach, więc może niektórzy o tym nie słyszeli.

Nie podam źródła, a to dlatego że jak pisałem wcześniej, nie ma polskojęzycznego. Wystarczy wpisać u Wujka Google "evian ramadan" i wybrać sobie link w języku jaki bardziej pasuje.


Do sedna.

Nie każdy wie że teraz muslimy mają Ramadan, czyli taki "Wielki Post". Od świtu do zmierzchu nie mogą nic pić ani jeść.

Producent wody Evian na początku Ramadanu umieścił tweeta, który obraził uczucia muzułmanów mieszkających we Francji.
Lista przestępstw jest długa, islamofobia, rasizm, urażenie uczuć religijnych czy szkalowanie mniejszości.
No oczywiście już za to przeprosili, ale nie tak łatwo jest ukoić ból jaki ten tweet wywołał, więc zamieszanie trwa dalej.
A co takiego producent wody Evian zamioeścił w tweetcie?
„RT Si vous avez déjà bu 1L aujourd’hui!“ czyli tak mniej więcej "Prześlijcie dalej tego tweete jeśli dziś 1L wody wypiliście."

Bez komentarza...

Siwess

2021-04-19, 07:41
I to mnie się podoba :D

StereoTyp

2021-04-19, 08:11
Czyli oficjalnie - Francja to kraj islamski...

mygyry

2021-04-19, 08:43
https://dorzeczy.pl/swiat/179935/godzina-policyjna-nie-obowiazuje-ramadanu.html

Tu macie polskie źródło.

Przecież z takich ostatnich wydarzeń to mamy kilka dowodów na lewackie faszyzm:

Działaczka BLM na kupowała sobie luksusowych nieruchomości za kasę że zbiórek od frajerów? No to cyk FB zablokował przesyłanie tej informacji.
Dziennikarz opublikował nagranie dyrektora CNN, który mówi o propagandzie i kłamstwach wobec trumpa, żeby przegrał wybory, cyk twitter go zablokował.

Tak się walczy o wolność...

haloteam

2021-04-19, 10:10
zaraz sadol i was zablokuje... ciapatych tu obrazajo....

nowynick

2021-04-19, 10:55
U nas uczucia religijne obrażają szczepionki astra zeneca także tego...

AN...........or

2021-04-19, 11:05
Dlatego właśnie europie potrzebni są dyktatorzy, tacy jak byli w okresie II wojny światowej, oni by szybko bardzo zrobili porządek z tym wszystkim

woytasw

2021-04-19, 11:12
Nie piszemy "hui" tylko "ch*j"

HooryYaneq

2021-04-19, 11:19
Jaki nasz rząd jest i jaki się okazał, większość widzi i wie. Ale jest to rząd, który zapobiegł wdrożenia w/w brudasów. Gdyby nadal obecna opozycja trzymała wartę, to byśmy mieli tak samo. Także cieszę się, że nie mam może świetnego kraju, ale kraj w którym mogę chodzić po ulicy nie bojąc się o zdrowie, które mogłoby być naruszone przez Islamistów za to że w moim kraju nie robię tak jak oni chcą. Tak w tym momencie wykaże się rasizmem, ale większość śniadych i murzynów nie nadaje się do życia w społeczeństwie i przydała by się komora gazowa, gdzie zapraszali by ich na kozie uciechy, przecież nie przekonałoby ich to, że muszą iść wziąć prysznic....

S_Z_A_L_O_N_Y

2021-04-19, 11:41
woytasw napisał/a:

Nie piszemy "hui" tylko "ch*j"



Znalezione w WIKIPEDIA:

Hui (chiń. 回族; pinyin Huízú, xiao’erjing: خُوِذُو / حواري, dungański: Хуэйзў/Huejzw) – jedna z 55 uznanych oficjalnie mniejszości w Chińskiej Republice Ludowej. Nazwa Hui oznacza zasadniczo „muzułmanin mieszkający w Chinach”

Więc jeżeli chcemy na sadolu obrazić muslima z Chin możemy śmiało pisać HUI. :mrgreen:

PryszczatyJeż

2021-04-19, 11:48
HooryYaneq napisał/a:

Jaki nasz rząd jest i jaki się okazał, większość widzi i wie. Ale jest to rząd, który zapobiegł wdrożenia w/w brudasów. Gdyby nadal obecna opozycja trzymała wartę, to byśmy mieli tak samo. Także cieszę się, że nie mam może świetnego kraju, ale kraj w którym mogę chodzić po ulicy nie bojąc się o zdrowie, które mogłoby być naruszone przez Islamistów za to że w moim kraju nie robię tak jak oni chcą. Tak w tym momencie wykaże się rasizmem, ale większość śniadych i murzynów nie nadaje się do życia w społeczeństwie i przydała by się komora gazowa, gdzie zapraszali by ich na kozie uciechy, przecież nie przekonałoby ich to, że muszą iść wziąć prysznic....


A białych brudasów (szoszonow) to kto wpuszcza?

HooryYaneq

2021-04-19, 11:53
PryszczatyJeż napisał/a:

A białych brudasów (szoszonow) to kto wpuszcza?



Lepsi oni, jak Allahu Akbarr. Tak to byśmy mieli i brudasów i szoszonów razem, więc raczej mam rację :)

Btw. Znam wielu szoszonów i są spoko i znam wielu brudasów i okazali się roszczeniowi bo oni zawsze muszą mieć rację.

baronturbina

2021-04-19, 11:56
Głupie żabojady hahahaa k***a Maroko i inne robactwo porobiło sobie enklawy i dymają rodowitych francuzow w dupy. Maja co chcieli k***a!

woytasw

2021-04-19, 12:01
S_Z_A_L_O_N_Y napisał/a:

Znalezione w WIKIPEDIA:
Hui (chiń. 回族; pinyin Huízú, xiao’erjing: خُوِذُو / حواري, dungański: Хуэйзў/Huejzw) – jedna z 55 uznanych oficjalnie mniejszości w Chińskiej Republice Ludowej. Nazwa Hui oznacza zasadniczo „muzułmanin mieszkający w Chinach”
Więc jeżeli chcemy na sadolu obrazić muslima z Chin możemy śmiało pisać HUI.



Ja się tam na plemionach arabskich nie znam. Pewnie masz rację.