18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Islamofobia we Francji

Pan_Cernik • 2021-04-19, 07:34
Witam.

Postanowiłem wrzucić tu pewna informację, a to dlatego że po pierwsze doskonale wpisuje się w krajobraz lewackiej Francji, a po drugie nie udało mi się jej znaleźć na polskich portalach, więc może niektórzy o tym nie słyszeli.

Nie podam źródła, a to dlatego że jak pisałem wcześniej, nie ma polskojęzycznego. Wystarczy wpisać u Wujka Google "evian ramadan" i wybrać sobie link w języku jaki bardziej pasuje.


Do sedna.

Nie każdy wie że teraz muslimy mają Ramadan, czyli taki "Wielki Post". Od świtu do zmierzchu nie mogą nic pić ani jeść.

Producent wody Evian na początku Ramadanu umieścił tweeta, który obraził uczucia muzułmanów mieszkających we Francji.
Lista przestępstw jest długa, islamofobia, rasizm, urażenie uczuć religijnych czy szkalowanie mniejszości.
No oczywiście już za to przeprosili, ale nie tak łatwo jest ukoić ból jaki ten tweet wywołał, więc zamieszanie trwa dalej.
A co takiego producent wody Evian zamioeścił w tweetcie?
„RT Si vous avez déjà bu 1L aujourd’hui!“ czyli tak mniej więcej "Prześlijcie dalej tego tweete jeśli dziś 1L wody wypiliście."

Bez komentarza...

Vinyl

2021-04-19, 12:02
Nie wiem czy to jest miejsce ale pisze to wszędzie i ludzie mnie lubią więc napiszę i tutaj : wina Tuska

S_Z_A_L_O_N_Y

2021-04-19, 12:18
Vinyl napisał/a:

Nie wiem czy to jest miejsce ale pisze to wszędzie i ludzie mnie lubią więc napiszę i tutaj : wina Tuska




DzidaZawodnik

2021-04-19, 12:50
HooryYaneq napisał/a:

Lepsi oni, jak Allahu Akbarr. Tak to byśmy mieli i brudasów i szoszonów razem, więc raczej mam rację
Btw. Znam wielu szoszonów i są spoko i znam wielu brudasów i okazali się roszczeniowi bo oni zawsze muszą mieć rację.



"Lepiej ssać fiuta niż dać się r*chać w dupę" Ot cała tożsamość wyboróćw PiS

HooryYaneq

2021-04-19, 13:01
DzidaZawodnik napisał/a:

"Lepiej ssać fiuta niż dać się r*chać w dupę" Ot cała tożsamość wyboróćw PiS



Może i tak, może i nie. PiS, PO lewica, prawica jedno ścierwo. A jeszcze większe ścierwo to, to które wierzy w politykę na tyle by dzielić naród i wzajemnie się obrażać.

Jestem ponad to :)

Także miłego i spokojnego dnia, życzę wszystkiego dobrego i byś nie zaliczał się do w/w osób :)

StereoTyp

2021-04-19, 13:14
PryszczatyJeż napisał/a:

A białych brudasów (szoszonow) to kto wpuszcza?



Nie porównuj nawet naszych "szoszonów" do brudasów z dalekiego wschodu.
W tym przypadku mamy bardzo podobną kulturę, przyjeżdżają do nas i pracują - ponad to, nie wyróżniają się zbytnio na tle naszego społeczeństwa.

mygyry

2021-04-19, 13:41
Różnic między ukrami a brudasami jest kilka:
- przyjeżdżają żeby pracować a nie siedzieć na socjalu
- starają się dostosować a nie tworzą gett
- ściągają ich polscy pracodawcy a nie rząd wbrew obywatelom
- regularnie wracają do siebie a nie ściągają swoje rodziny
- w każdej chwili można każdego wypie**olić za granicę bez możliwości wjazdu i nie będzie unijnego kociokwiku

Tak więc jak już ma ktoś pie**olić, że to jest to samo to niech się jebnie w dekiel.

ZgRyZ

2021-04-22, 02:08
pięc lat temu, nie było możliwości przejechać przez centrum paryżowego city, w godzinach salat, gdyż wszyscy wierzący wylegali na ulice, scielili swoje sadżadża i nie było siły, aby ustąpili. nie ważne policja, straż pożarna, pogotowie. wszystko musiało stać i czekać. dawno tam nie byłem, ale po próbach rozwiązania problemu, nagle spłonęła Notre-Dame de Paris, ale to tylko z powodu wadliwej instalacji elektrycznej...
już nikt we francji a nawet na świecie, tego nie kwestionuje... gdyby mnie było na to stać, to już dawno nie było by al kaaby w mekce. a zrobiłbym to, kiedy ponad pięc milionów ręcznikogłowych kręci się w koło jak kurczaki na rożnie...

Bobik33

2021-08-21, 17:37
To straszne jak jakieś religijne p*zdy się obrażają za cokolwiek, co normalnemu człowiekowi wydaje się głupie albo niewinne.

Nie to co u nas. Kraj wolności, rozumu itp. chyba, że ktoś wejdzie zimą w czapce do kościoła.
Albo jak pisiorów obrażają wszystkie sztuki w teatrach chociaż ich nie widzieli. Konfe też obrażają szczepienia w domach dziecka, bo są przymusowe. Chociaż nie są,