18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Irydodoneza

~Beny • 2019-12-09, 19:27
Czyli 'taniec' tęczówki


ProVVe

2019-12-09, 19:30
łoooo ale fajneeeee.... Zaraz poczytam jak to wpływa na widzenie i inne pierdoły łap piwo pijasie jeden :-P

JubeL

2019-12-09, 19:43
Trudna sztuka. Muszę okuliste zapytać o ten taniec hua hua

Su...........wn

2019-12-09, 20:20
Beny, można było dodać charakterystykę schorzenia.

nemroth

2019-12-09, 21:16
Doc here.
Iridodialysis (no relation to regular dialysis) is a localized separation or tearing away of the iris from its attachment (to the ciliary body, not visible from outside)

When it is detached, being a membrane, it basically flops around. Looks weird. Mostly after trauma to head like boxing injury or after eye surgery.
Not life-threatening by itself. But don't leave it alone. It can progress. If it's indeed you, op, go see ophthalmologist.

tlumaczyc jak sie chce

Dzisiaj

2019-12-09, 22:39
nemroth napisał/a:

Doc here.
Iridodialysis (no relation to regular dialysis) is a localized separation or tearing away of the iris from its attachment (to the ciliary body, not visible from outside)
When it is detached, being a membrane, it basically flops around. Looks weird. Mostly after trauma to head like boxing injury or after eye surgery.
Not life-threatening by itself. But don't leave it alone. It can progress. If it's indeed you, op, go see ophthalmologist.
tlumaczyc jak sie chce



w duzym skrocie - czasem wystepuje np. po urazach np bokserskich, nie zagraza zyciu ale trzeba cos z tym zrobic bo moze zrobic sie ch*jnia

prezio87

2019-12-10, 00:05
Irydodializa, a nie Irydodoneza. Nie, nie jestem ekspertem, po prostu znalazłem w google :)

jestem_piszę_oglądam

2019-12-10, 01:50
o k***a ja pie**ole, ale fajne, jak w zabawkach z przed 20tu lat, aż dałem piwko, a mało ich daje

Destez

2019-12-10, 09:06
prezio87 napisał/a:

Irydodializa, a nie Irydodoneza. Nie, nie jestem ekspertem, po prostu znalazłem w google



ch*jowo operujesz tym google skoro wpisałem Irydodoneza i bez problemu miałem informacje o tańczeniu tęczówki ;)
Irydodializa To zaburzenia źreniczne :) I to wszystko z google :)