topic

nowynick

2020-12-31, 23:39
tak długo jak Ruscy i Niemcy są za nami tak długo mnie każde zestawienie satysfakcjonuje :kawa:

bialamewa

2021-01-01, 07:05
Jak to jest mieć 64 IQ?

~T3RMINATOR

2021-01-01, 09:58
bialamewa napisał/a:

Jak to jest mieć 64 IQ?To tak jak być szympansem.

Asuritta

2021-01-01, 10:02
Cos tu nie pasuje .... stara mapka ... 70% europy najechali czarni, w USAraelu czarni rozpie**olili kraj ... IQ za wysokie

Websterthe1

2021-01-01, 22:32
j***ne matoły nie ogarniają, że takie wyniki testów na inteligencję korelują z poziomem edukacji. O ile w ogóle nie jest to jakaś infografika wzięta z dupy. Jakby waszego przodka analfabetę z XIX w. przepytać, to dzisiejszy murzyn z Afryki byłby przy nim jak Leonardo da Vinci.

Lololoney

2021-01-02, 04:38
bialamewa napisał/a:

Jak to jest mieć 64 IQ?Dowiesz się na starość jeśli dopadnie cię demencja, ale wtedy już nie będziesz się nad takimi rzeczami zastanawiać


Websterthe1 napisał/a:

j***ne matoły nie ogarniają, że takie wyniki testów na inteligencję korelują z poziomem edukacji. O ile w ogóle nie jest to jakaś infografika wzięta z dupy. Jakby waszego przodka analfabetę z XIX w. przepytać, to dzisiejszy murzyn z Afryki byłby przy nim jak Leonardo da Vinci.No tak nie do końca... Spójrz na tą mapkę jeszcze raz - Czy to nie zastanawiające, że "ogólnopopulacyjny" iloraz inteligencji zmienia się wraz ze strefą klimatyczną? Przede wszystkim inteligencja jest cechą wrodzoną, a jej "startowy" poziom (przekazywany genetycznie) zależy z jakiej populacji się dana jednostka wywodzi... Chodzi o wyzwania z którymi musiały się borykać pewne populacje z czasów "przed cywilizacyjnych" np. inaczej to będzie wyglądać, gdy dana jednostka wywodzi się od ludów, które np. musiały dostosowywać swój ubiór do pór roku, planować i robić zapasy itd, a inaczej będzie to wyglądać w przypadku jednostek, które wywodzą się od ludzi, którym przez całe życie wystarczała przepaska na pindola, a jedynym zmartwieniem to znalezienie wodopoju, do którego zwierzyna sama przychodziła... Tak wiem, duże uproszczenie, ale chciałem zobrazować jak najkrócej... Iloraz inteligencji jest płynny, tzn. może wzrastać lub się cofać i tu wkracza edukacja (szkoła) bo dokłada jednostce wyzwań innych, niż te podstawowe, jak i też sam rozwój cywilizacyjny, kulturowy i społeczny, bo człowiek jest zwierzęciem stadnym, więc próbuje jako jednostka dostosowywać się do stada... Więc krótko podsumowując - ch*j ci da sama edukacja szkolna, skoro twój kraj to k***idół w każdym możliwym aspekcie, a stado to banda debili która nie chce niczego zmieniać i twój rozwój osobisty możesz sobie wsadzić w dupę, jeśli stamtąd nie wypie**olisz, bo jeśli jesteś zaradny to możesz co najwyżej zostać watażką lokalnego gangu...

Samą edukacją szkolną świata nie poprawisz, zwłaszcza, że np. w samej afryce nadal toczą się popie**olone konflikty od czasów kolonialnych w dodatku doszły uprzedzenia w stosunku do białych tzn. pompowanie szerokopojętej "pomocy" jest spoko, ale jakakolwiek inna ingerencja spotyka się z niechęcią... Afryka zatrzymała się (mówiąc ogólnie) na etapie naszego średniowiecza i jeszcze dłuuuga droga przed nią.

Janusz_k

2021-01-02, 09:54
"Lololoney " masz piwo :) wielu nie rozumie że testy IQ to coś więcej niż rozwiązywanie łamigłówek i skojarzenia. To także w jakimś sensie wskaźnik społeczny.
Szkoda że mapka nie uwzględnia np stanów w USA bo też by było ciekawie :)

35i

2021-01-03, 07:35
bialamewa napisał/a:

Jak to jest mieć 64 IQ?aj hjhtuipqhtbb tqwn q qth;q

Rebeliant

2021-01-03, 09:05
Asuritta napisał/a:

Cos tu nie pasuje .... stara mapka ... 70% europy najechali czarni, w USAraelu czarni rozpie**olili kraj ... IQ za wysokieZauważ, że badanie jest z 2000. Teraz pasuje?

de_Sade

2021-01-03, 20:57
bialamewa napisał/a:

Jak to jest mieć 64 IQ?Umów się ze mną- pokażę Ci!

Mez

2021-01-03, 23:53
Tak z ciekawostek małpka Koko wg goole miała 95

PieronJasnySzlag

2021-01-07, 23:10
Websterthe1 napisał/a:

j***ne matoły nie ogarniają, że takie wyniki testów na inteligencję korelują z poziomem edukacji. O ile w ogóle nie jest to jakaś infografika wzięta z dupy. Jakby waszego przodka analfabetę z XIX w. przepytać, to dzisiejszy murzyn z Afryki byłby przy nim jak Leonardo da Vinci.


Typowe lewicowe pie**olenie.
Jeśli chodzi o czarnych to twoją z dupy hipoteze doskonale niszczy przykład afroamerykanów. Mimo zniesienia segregacji rasowej x lat temu, mimo że dostęp do nauki jest równy (ba, na uczelniach wyższych czarni mają nawet łatwiej) to wciąż czarna społeczność mocno odstaje od białej i żółtej.

donkapusta

2021-01-09, 22:52
~T3RMINATOR napisał/a:

To tak jak być szympansem.Szympans ma wyższe IQ. Nie potrzebuje talonu do Maca, a jego przodkowie nigdy nie byli niewolnikami.

Heliar

2021-01-10, 15:31
Jakieś stare dane to są, z przed 4-5 lat, zresztą w zależności kto bada, lub publikuje, różni się to paroma pkt.
Nie mniej taka Mongolia, kraj mówiąc delikatnie niezbyt rozwinięty technologicznie, a tu proszę Europa w tyle.