18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Indonezyjskie Walking Dead

marna • 2018-08-28, 17:49
Turyści pozują na indonezyjskim festiwalu "zombie", gdzie miejscowi wykopują zmarłych krewnych.



Mieszkańcy Toraji, którzy mieszkają na indonezyjskiej wyspie Sulawesi, mają dziwną tradycję, by co roku wydobywać zwłoki zmarłych krewnych. Ciała są myte, ubierane, naprawia obecne lub wymienia na nowe trumny.



Następnie biorą udział w pochodzie ulicami. Każdy uczestnik powinien się przy tym dobrze bawić i uśmiechać. Nie mam informacji na temat tego czy zmarli bawią się równie wyśmienicie.
Po spacerze mieszkańcy poświęcają bawoły i świnie jako ofiary w imię niezakłóconego wejścia zmarłych do raju.



Ta dziwna tradycja przyciąga wielu turystów z różnych krajów, którzy chętnie robią zdjęcia z trupami.


Ahoi

2018-08-28, 22:34
Trochę sztywni ci imprezowicze

BigDaddyD

2018-08-28, 22:41
Fajnie by było, gdyby ktoś ich strolował wykopując dziadka zmarłego na jakąś chorobę zakaźną ;)

CoJaTamKurwaWiem

2018-08-28, 23:22
OpenStreetMaps napisał/a:



A co z ciebie za Sadol w takim razie ? Mnie też mogą skremować ale prochy to już koniecznie bachorom do piaskownicy niech wysypią :-)


Piasek dla kota będzie okej...?

T3RMINATOR

2018-08-29, 00:11
Ale tam musi j***ć.

Nemayu

2018-08-29, 16:16
Erutlev napisał/a:

Dlatego ja chcę aby moje organy po śmierci poszły do przeszczepu dla innych a resztę k***a skremować.
Nienawidzę jak mi ktoś fotki cyka.


Ale ty wiesz, że twoje organy to po śmierci nadają się co najwyżej do zjedzenia? Po śmierci organ już się nie nadaje do przeszczepu, więc albo chcesz oddać swoje organy za życia albo wcale, opcji: po śmierci - nie ma.

Przypominam, że w Polsce każdego kto nie wyraził sprzeciwu można zgodnie z prawem zabić i wyciąć organy, w przypadku "śmierci mózgowej", która jest ściemą.

tedemolurus

2018-08-29, 18:11
Temu dziadkowi niech nie dają palić bo dostanie raka i jeszcze umrze :mrgreen: