18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Indie. Użył islamisty jako "żywej tarczy"

voidinfinity • 2017-05-25, 12:22


Cytat:


Major Leetul Gogoi z 59. pułku strzelców Rashtriya armii indyjskiej został odznaczony za akcję sprzed kilku tygodni, która wywołała oburzenie wśród społeczności muzułmańskiej w kraju, jak i w sąsiednim Pakistanie.

Podczas tłumienia zamieszek w Kaszmirze, major nie mogąc poradzić sobie z tłumem rzucających kamieniami w policjantów i żołnierzy muzułmanów, zdecydował się użyć "żywej tarczy". Na przedzie Jeepa kazał przywiązać karanego wcześniej za działalność terrorystyczną islamistycznego działacza - Farooqa Ahmada Dara. Incydent miał miejsce podczas wyborów parlamentarnych w mieście Srinagar, letniej stolicy stanu Dżammu i Kaszmir.

Pomysł okazał się skuteczny, gdyż muzułmanie zrezygnowali z rzucania kamieniami. Jednak nagranie akcji doprowadziło do zdecydowanej akcji politycznej miejscowych muzułmanów. Major Gogoi został postawiony przed sądem wojskowym. Został jednak nie tylko uniewinniony, ale otrzymał nawet wyróżnienie.

Dżammu i Kaszmir leżą na terenie, który jest przedmiotem sporu pomiędzy Pakistanem, Chinami a Indiami. Indie traktują cały stan jako swoje terytorium, pomimo że kontrolują jedynie jego połowę. Jedna trzecia obszaru należy do Pakistanu, a suchy region na wschodzie, do którego pretensje roszczą sobie Indie - tak samo jak zresztą do części pakistańskiej - należy do Chin. Na terenie tym ciągle dochodzi do niepokojów spowodowanych działalnością terrorystyczną (głównie muzułmanów chcących przyłączenia całego stanu do Pakistanu).



source

janlew

2017-05-25, 12:31
"Żywe tarcze" hmmm ...chyba mam wspaniały pomysł na rozwiązanie kryzysu migracyjnego w Europie ;)

nowynick

2017-05-25, 12:34
No może trochę głupio wygląda, ale działa :D


Alternatywnie mogli pociągnąć kilka serii w kierunku tłumu z pierwszego filmu, rozumiem, że wtedy oburzenie muzułmanów było by mniejsze?

mazin

2017-05-25, 12:36
Indie - kraj, w którym generał jest prawdziwym generałem, sąd prawdziwym sądem a muzułmanin żywą tarczą. Piękne...

pakicito

2017-05-25, 12:43
wy też myśleliście, że ten różowy trójkąt to play? :D

mygyry

2017-05-25, 12:51
I o to k***a chodzi!

nowynick

2017-05-25, 14:45
mazin napisał/a:

Indie - kraj, w którym generał jest prawdziwym generałem, sąd prawdziwym sądem a muzułmanin żywą tarczą. Piękne...



Z całym szacunkiem do tych nielicznych higienicznych to żeby nie było tam jeszcze tylu ludzi nieuznających mydła i mniej j***ło to już w ogóle raj ;)


A tak serio to wolę Polskę - dalej od jednych i drugich.

helleluyah

2017-05-25, 14:54
I bardzo dobrze zrobił! Potrzeba matką wynalazku! W sumie znaleźli dobry pomysł, jak wykorzystać ciapactwo, bo nie od dziś wiadomo, że nadają się tylko do utylizacji.

Marcello-

2017-05-25, 15:03
Za islamiste uzytego jako zywa tarcze- zawsze piwo

weltmajster

2017-05-25, 15:06
Prymitywne organizmy można skutecznie zwalczać tylko prymitywnymi sposobami.

natking

2017-05-25, 15:20
Fajny pomysł. Podobny mieli Niemcy podczas powstania warszawskiego. Kreatywność zawsze popłaca.

lepzti

2017-05-25, 15:40
Chyba wyślę zgłoszenie do Norweskiego Komitetu Noblowskiego

rynio1910

2017-05-25, 16:35
Ten dźwięk przypomina mi popcorn :D

krechaman

2017-05-25, 16:39
Nie prościej po prostu napie**alać jak do bydła? Jakie zachowanie, takie traktowanie - tak powinno być

Noside

2017-05-25, 16:47
Teraz tylko wbić euroidiotom do łbów, że tak trzeba to bydło traktować, żeby się pozbyć zamachów. I olać lewackie "modły" o sranie do własnego gniazda.