topic

Illuminati Card game, przedstawienie kart

cys23 • 2013-07-24, 12:03
Parę dni temu na portalu pojawił się temat z grą ‘Illuminati’, autorstwa Steve’a Jacksona, oraz prośba jednego z użyutkowników o utworzenie tematu na temat kart. To, co napiszę dalej to tylko konspiracje, więc nie srajcie ogniem.

Parę słów dla zielonych
‘Illuminati’ to gra RPG wydana w 1995 roku, gdzie każdy gracz przyjmuje rolę jednego z tajemnych stowarzyszeń (np. Illuminatów), dążąc do opanowania świata. Służą nam do tego karty, przedstawiające różnego rodzaju kataklizmy, rządowe działania, osoby itp. Każdą kartę cech*je ‘komiczny’ opis oraz dodatkowo dane (power, resistance...).
Ciekawym jest fakt, że podczas procesu powstawania gry CIA wtargnęło do biura Jacksona konfiskując jego sprzęt (komputery, dyski twarde).

Instrukcja do gry zaczyna się słowami: Maybe illuminati are behind this game... They must be—they are, by definition, behind everything.1. Albino Alligators

Gdzieś się doczytałem, że karta ta została oparta o film Kevina Specey, o tym samym tytule, gdzie tytuł odnosi się do stada aligatorów używającego tego słabszego (albinosa) jako przynętę.

Moja teoria jest taka: Aligatory Albinosy są to zmutowane gady. Niestety ich mutacja nie pozwala im żyć normalnie: długie przebywanie na słońcu (co naturalnie pomaga trawieniu gadów) może je zabić. Tak więc przyrównuję to do obecnych ‘zabaw’ dzisiejszych naukowców z kodem genetycznym oraz możliwość stworzneia wirusów/mutacji zmieniających naszych naturalnych instynktów/zachowań.
Opieram to na oficjalnych informacjach różnych uczelni i laboratorii na całym świecie na temat ich zabaw z genami. Do dnia dzisiejszego powstało: janjniki królików z ludzkimi komórkami, świnie z ludzką krwią, owce z ludzkimi wątrobami, jajniki krów z ludzkimi komórkami. Wymyślono także sposób na ‘ludzkie’ mleko prosto od kozy ( http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22360490 ), zamontowali ludzkie zwieracze u myszy (http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0016508511004392), a Japonia ruszyła z planem ‘hodowania‘ ludzkich organów w świniach (http://www.telegraph.co.uk/science/science-news/10132347/Human-organs-could-be-grown-in-animals-within-a-year.html). To tylko wybrane spośród wielu udostępnione dla ludzi informacje. Co może się dziać w podziemnych, tajnych laboratoriach? Nie wiem. I nie muszę chyba nikomu tłumaczyć z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się tworzenie hybryd ludzie-zwierzęta...

Na chwilę obecną karta ta nic nie udowadnia, chociaż kto wie, może w przyszłości...2. Al Gore

Al gore to polityk z Ju Es and Aj. Na karcie widnieje tulący się w drzewo z dziwnym uśmiechem. Otóż drodzy państwo, pod koniec lat 90. Al Gore wyskoczył z pomysłem ‘kyoto protocol’-protokół mówiący o redukcji emisji gazów.
Nasz drogi Al przyczynił się także do rozszerzania paniki o globalnym ociepleniu. A to po wydaniu gry...Zbieg okoliczności?3. Antitrust Legislation

W wolnym tłumaczeniu: Ustawodawstwo antymonopolowe (antytrustowe) – to regulacje odnoszące się do firm prywatnych lub przedsiębiorstw polegające na ich kontroli lub ograniczeniu ich siły rynkowej.
A na karcie młot niszczący fabrykę/firmę. Chociaż ustawa poraz pierwszy wprowadzona w Akcie Shermana w 1890, myślę że w dniu dzisiejszym widzimy jej skutki dosłownie jak przedstawione na karcie.4. Backlash (reakcja)

Zaskakująco czarny mówca (prezydent?) zmieszany z błotem. Wielu uważa, że otóż mówcą jest znany wszystkim na cąłym świecie, lubiany, choć w większości nie, Barrack Obama.

Ostatnie lata władzy Barracka spotkały się z ogólnoświatową krytyką, między innymi za używanie dronów, rozpoczynanie wojen, czy ostatnie problemy ze szpiegowaniem ludzi.5. Bank Merger

W skrócie: Łączenie banków. Niewielu z was zapewne słyszało o ‘Bank Merging Act, z tego roku. Oczywiście, kiedy Federal Reserve z hamburgerlandii macza swoje brudne paluchy w czymkolwiek, to śmierdzi…Link:
http://www.federalreserve.gov/newsevents/press/orders/20120727a.htm6. Bill Clinton

Któż nie zna kontrowersyjnej postaci Billa Clintona? Gimbazjalistów odsyłam do afery z Moniką Levinsky z końca 1995 roku (a więc po wydaniu kart...hmm...).
Czy smycz na szyi nie kojarzy wam się z...zabawami erotycznymi? A może był tylko cyzjąś marionetką...? A może abydwie teorie jednocześnie?


7. Bimbo at eleven

Sam nie wiem, jak to dokładnie działa, ale karty są jakoś numerowane. A ta pani, wyglądająca na sekretarkę, którą właśnie ktoś ‘walił jak reksio stemple’, jest zaraz po karcie...’Bill Clinton’

Karta mówi, że użycie tej karty w grze zniszczy jednego przedstawicieli płci męskiej. Atak musi zostać przeprowadzony przez media....8. Car Bomb

Tą kartę można przypisać do wieeeeelu wydarzeń: Conspiracji na temat dziennikarza Michela Hastinga, czy samochodu bomby na Times Square, NYC.9. Chicken in every Pot

Karta mówi: światowy handel rośnie! Każdy jest bogaty i szczęśliwy!

Chicken in every pot: słowa użyte pierwszy raz przez króla francji, Henia IV, mówiącego o tym, że w jego kraju nie pozwoli aby kmiecie byli tak głodni, obiecując im kurę każdej niedzieli. Slowa te powtórzył Hoover w swojej kampanii wyborczej.

Czyż nie jest tak, że w dzisiejszych czasach każdy może mieć co chce? Wystarczy iść do banku i spytać o małą pożyczkę (przynajmniej tak to na zachodzie funkcjonuje). Z doświadczenia wiem, że taką pożyczkę dłuuugo się spłaca...10. Comet Hail-Bob

Odnośnik do komety Hail-Bopp’a. Odwiedziła nas w roku 1995 a była widzialna na niebie do 1997. Kiedyś uważana za omen, zwiastun czegoś złego.
Amatorski astronom po obserwacji komety stwierdizł, że widzi statek kosmiczny podążający za kometą, podając tę wiadomośc do lokalnego radia. Po tej wiadomości, w 1997 roku, przywódca kultu Heavens Gate, wraz z 38 innymi członkami zgrupowania popełnili samobójstwo. Karta mówi ‘the group went a little overboard in their newfound adoration, and they no longer with us’. 2 lata przed tragedią…
Swoją drogą polecam przeczytać o kulcie Heavens Gate11. combined disasters

Nie, wbrew pozorom to nie jest wszystkim znany BigBen. Zegar na obrazku pochodzi z wieży Wako, Tokyo. Wieża nie została zniszczona, ale słowo ‘combined disaster’ od razu nasuwa mi myśli o tsunami i trzęsieniu ziemi, które jak by nie patrzeć, Japonię troszkę zniszczyły...


Kart jest o wiele, wiele więcej, ale na dzień dzisiejszy skończę. Jak się spodoba, napiszę coś więcej...jak nie, to szkoda mojego cennego czasu.

Zaethrael

2013-07-24, 21:10
Temat fajny jako ciekawostka. Lubie takie ciekawie zaserwowane BooHooHoo. A to, że ludzie są podatni na sugestie i wszędzie doszukują się prawidłowości zostało nie raz udowodnione i nie ma co się spinać czy prawda czy nie bo jeżeli jacyś Iluminaci z wehikułem czasu istnieją to na pewno żaden plebs im nie podskoczy :p

k0rek

2013-07-24, 21:34


Bimbo at eleven - Pani wygląda jak dziennikarka z Harrego Pottera ;-)

Loaloa

2013-07-24, 22:08
"Na koniec coś, co przeraża mnie najbardziej" i potem następuje fotka rzekomej twarzy demona utworzonej z dymu.

Ta ostatnią fotką zniszczyłeś system, teraz nie mam problemu z zakwalifikowaniem twojej osoby.

Nagar1

2013-07-25, 00:09
to jest prawda te karty istnieje a ze tepe ch*je o tym nic nie wiedza o ch*j wam w dupe co za k***a tępe ch*je

fhMichaelo

2013-07-25, 01:33
W ramach ciekawostki trzymając się tematu:

Herb Polski przed przewrotem majowym, rok 1920


Herb Polski po przewrocie majowym, rok 1927


i taki dodatek w celu objaśnienia:


Z tego co wyczytałem na Piłsudskiego naciskało silne lobby masońskie, zresztą dopiero po 1926 masoneria została zalegalizowana w Polsce. Godła po 1926 używa także bodajże Związek Żydów Polskich (jeśli nie pomyliłem nazwy) z trzeciego obrazka.

Polecam poczytać o heraldyce, porównać orły niemieckie, carskie czy austriackie do naszego orzełka aktualnego. Szczególnie zapraszam do tematu korony otwartej (tzw. korony wasalnej) i korony zamkniętej (tzw. korony cesarskiej) i o co w tym chodzi.

Marcin.

2013-07-25, 01:47

W tej karcie jeszcze zastanawiająca jest tablica rejestracyjna "1NWO" - każdy powinien wiedzieć o co chodzi.

Azer

2013-07-25, 04:29
dawaj wincyj

GrzesMk4

2013-07-25, 08:34
to za maśc na ból dupy dają ostrzeżenia?

cys23

2013-07-25, 12:19
@RzesMk4

na to wygląda... :(Wrzucam część drugą, znajdziecie w poczekalni.

Ciupas

2013-07-25, 16:03
Tablica rejestracyjna auta na ósmej karcie ma napis "1NWO" - New World Order. Przypadek?

Eryk12

2014-04-03, 15:20
Wyejbią nas w chuuj, nawet nie bedzie prawa do własności :) Jebac szatana i iluminatów sk***ysynów jasnych.