topic

Illuminati Card game, przedstawienie kart

cys23 • 2013-07-24, 12:03
Parę dni temu na portalu pojawił się temat z grą ‘Illuminati’, autorstwa Steve’a Jacksona, oraz prośba jednego z użyutkowników o utworzenie tematu na temat kart. To, co napiszę dalej to tylko konspiracje, więc nie srajcie ogniem.

Parę słów dla zielonych
‘Illuminati’ to gra RPG wydana w 1995 roku, gdzie każdy gracz przyjmuje rolę jednego z tajemnych stowarzyszeń (np. Illuminatów), dążąc do opanowania świata. Służą nam do tego karty, przedstawiające różnego rodzaju kataklizmy, rządowe działania, osoby itp. Każdą kartę cech*je ‘komiczny’ opis oraz dodatkowo dane (power, resistance...).
Ciekawym jest fakt, że podczas procesu powstawania gry CIA wtargnęło do biura Jacksona konfiskując jego sprzęt (komputery, dyski twarde).

Instrukcja do gry zaczyna się słowami: Maybe illuminati are behind this game... They must be—they are, by definition, behind everything.1. Albino Alligators

Gdzieś się doczytałem, że karta ta została oparta o film Kevina Specey, o tym samym tytule, gdzie tytuł odnosi się do stada aligatorów używającego tego słabszego (albinosa) jako przynętę.

Moja teoria jest taka: Aligatory Albinosy są to zmutowane gady. Niestety ich mutacja nie pozwala im żyć normalnie: długie przebywanie na słońcu (co naturalnie pomaga trawieniu gadów) może je zabić. Tak więc przyrównuję to do obecnych ‘zabaw’ dzisiejszych naukowców z kodem genetycznym oraz możliwość stworzneia wirusów/mutacji zmieniających naszych naturalnych instynktów/zachowań.
Opieram to na oficjalnych informacjach różnych uczelni i laboratorii na całym świecie na temat ich zabaw z genami. Do dnia dzisiejszego powstało: janjniki królików z ludzkimi komórkami, świnie z ludzką krwią, owce z ludzkimi wątrobami, jajniki krów z ludzkimi komórkami. Wymyślono także sposób na ‘ludzkie’ mleko prosto od kozy ( http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22360490 ), zamontowali ludzkie zwieracze u myszy (http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0016508511004392), a Japonia ruszyła z planem ‘hodowania‘ ludzkich organów w świniach (http://www.telegraph.co.uk/science/science-news/10132347/Human-organs-could-be-grown-in-animals-within-a-year.html). To tylko wybrane spośród wielu udostępnione dla ludzi informacje. Co może się dziać w podziemnych, tajnych laboratoriach? Nie wiem. I nie muszę chyba nikomu tłumaczyć z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się tworzenie hybryd ludzie-zwierzęta...

Na chwilę obecną karta ta nic nie udowadnia, chociaż kto wie, może w przyszłości...2. Al Gore

Al gore to polityk z Ju Es and Aj. Na karcie widnieje tulący się w drzewo z dziwnym uśmiechem. Otóż drodzy państwo, pod koniec lat 90. Al Gore wyskoczył z pomysłem ‘kyoto protocol’-protokół mówiący o redukcji emisji gazów.
Nasz drogi Al przyczynił się także do rozszerzania paniki o globalnym ociepleniu. A to po wydaniu gry...Zbieg okoliczności?3. Antitrust Legislation

W wolnym tłumaczeniu: Ustawodawstwo antymonopolowe (antytrustowe) – to regulacje odnoszące się do firm prywatnych lub przedsiębiorstw polegające na ich kontroli lub ograniczeniu ich siły rynkowej.
A na karcie młot niszczący fabrykę/firmę. Chociaż ustawa poraz pierwszy wprowadzona w Akcie Shermana w 1890, myślę że w dniu dzisiejszym widzimy jej skutki dosłownie jak przedstawione na karcie.4. Backlash (reakcja)

Zaskakująco czarny mówca (prezydent?) zmieszany z błotem. Wielu uważa, że otóż mówcą jest znany wszystkim na cąłym świecie, lubiany, choć w większości nie, Barrack Obama.

Ostatnie lata władzy Barracka spotkały się z ogólnoświatową krytyką, między innymi za używanie dronów, rozpoczynanie wojen, czy ostatnie problemy ze szpiegowaniem ludzi.5. Bank Merger

W skrócie: Łączenie banków. Niewielu z was zapewne słyszało o ‘Bank Merging Act, z tego roku. Oczywiście, kiedy Federal Reserve z hamburgerlandii macza swoje brudne paluchy w czymkolwiek, to śmierdzi…Link:
http://www.federalreserve.gov/newsevents/press/orders/20120727a.htm6. Bill Clinton

Któż nie zna kontrowersyjnej postaci Billa Clintona? Gimbazjalistów odsyłam do afery z Moniką Levinsky z końca 1995 roku (a więc po wydaniu kart...hmm...).
Czy smycz na szyi nie kojarzy wam się z...zabawami erotycznymi? A może był tylko cyzjąś marionetką...? A może abydwie teorie jednocześnie?


7. Bimbo at eleven

Sam nie wiem, jak to dokładnie działa, ale karty są jakoś numerowane. A ta pani, wyglądająca na sekretarkę, którą właśnie ktoś ‘walił jak reksio stemple’, jest zaraz po karcie...’Bill Clinton’

Karta mówi, że użycie tej karty w grze zniszczy jednego przedstawicieli płci męskiej. Atak musi zostać przeprowadzony przez media....8. Car Bomb

Tą kartę można przypisać do wieeeeelu wydarzeń: Conspiracji na temat dziennikarza Michela Hastinga, czy samochodu bomby na Times Square, NYC.9. Chicken in every Pot

Karta mówi: światowy handel rośnie! Każdy jest bogaty i szczęśliwy!

Chicken in every pot: słowa użyte pierwszy raz przez króla francji, Henia IV, mówiącego o tym, że w jego kraju nie pozwoli aby kmiecie byli tak głodni, obiecując im kurę każdej niedzieli. Slowa te powtórzył Hoover w swojej kampanii wyborczej.

Czyż nie jest tak, że w dzisiejszych czasach każdy może mieć co chce? Wystarczy iść do banku i spytać o małą pożyczkę (przynajmniej tak to na zachodzie funkcjonuje). Z doświadczenia wiem, że taką pożyczkę dłuuugo się spłaca...10. Comet Hail-Bob

Odnośnik do komety Hail-Bopp’a. Odwiedziła nas w roku 1995 a była widzialna na niebie do 1997. Kiedyś uważana za omen, zwiastun czegoś złego.
Amatorski astronom po obserwacji komety stwierdizł, że widzi statek kosmiczny podążający za kometą, podając tę wiadomośc do lokalnego radia. Po tej wiadomości, w 1997 roku, przywódca kultu Heavens Gate, wraz z 38 innymi członkami zgrupowania popełnili samobójstwo. Karta mówi ‘the group went a little overboard in their newfound adoration, and they no longer with us’. 2 lata przed tragedią…
Swoją drogą polecam przeczytać o kulcie Heavens Gate11. combined disasters

Nie, wbrew pozorom to nie jest wszystkim znany BigBen. Zegar na obrazku pochodzi z wieży Wako, Tokyo. Wieża nie została zniszczona, ale słowo ‘combined disaster’ od razu nasuwa mi myśli o tsunami i trzęsieniu ziemi, które jak by nie patrzeć, Japonię troszkę zniszczyły...


Kart jest o wiele, wiele więcej, ale na dzień dzisiejszy skończę. Jak się spodoba, napiszę coś więcej...jak nie, to szkoda mojego cennego czasu.

is...........ay

2013-07-24, 15:43
Dzie* można to kupić?
*Błąd ortograficzny popełniony świadomie w celu zwrócenia na siebie uwagi.

cys23

2013-07-24, 15:52
Gra do kupienia na ebay'u, ale cholernie droga (ok 6 funtów za kartę). Gra wygrała nagrodę w 95 albo 96 za najlepszą grę RPG.

Dzięki za zainteresowanie, piszę dalej, wieczorem wrzuce, bo chcę opisać więcej niż 10 kart (jest ich ok 600).

zejfi

2013-07-24, 16:35
Garść faktów:
Iluminaci Bawarscy (od łacińskiego illuminatus – oświecony, l. mn. illuminati), to tajne stowarzyszenie założone 1 maja 1776 roku przez Adama Weishaupta w Ingolstadt, które oficjalnie za cel stawiało sobie szerzenie oświaty i propagowanie idei oświeceniowych oraz powstrzymywanie działalności jezuitów.
Po wolnomularskiej inicjacji założyciela w następnym roku iluminaci bawarscy zaczęli nabierać rysu paramasońskiego za sprawą wzorowanego na lożach systemu stopni wtajemniczenia. Oficjalnie stowarzyszenie zostało zlikwidowane przez państwo bawarskie w roku 1785. Symbolem stowarzyszenia była Minerwa.

Iluminaci Awiniońscy – hermetyczny obrządek ukształtowany w 1770 roku przez Dom Antoine Joseph Pernety. W 1778 roku przeniesiono centralę do Montpellier. W 1785 roku w Awinionie ukonstytuowała się ezoteryczna społeczność androgyniczna, która przyjęła nazwę Académie des Illumines d'Avignon. Praktykowano w niej rytuał będący przemieszaniem wolnomularstwa i nauk hermetycznych, z widocznym wpływem idei swedenborgiańskich. Była to struktura zrzeszająca bardziej mistyków, kabalistów i alchemików, aniżeli ludzi stawiających sobie rewolucyjne cele polityczne. Na jej czele stanął Tadeusz Leszczyc-Grabianka.

Nowożytni Iluminaci, których działalność związana jest z Theodorem Reussem i Ordo Templi Orientis.

O.T.O. założone zostało przez Carla Kellnera oraz Theodora Reussa w 1905 roku. Najbardziej znanym członkiem O.T.O. był angielski okultysta Aleister Crowley. Od śmierci Reussa, z powodu braku jasnej sukcesji, powstało kilka odgałęzień O.T.O. Niektórzy krytycy uważają, że z tego powodu autentyczne O.T.O. umarło wraz z Reussem.

Pszszemek

2013-07-24, 16:54
Ale pierdoły! Nie ma żadnego NWO,Iluminatów,kosmitów h*jów mujów dzikich węży.

sz...........an

2013-07-24, 16:59
ch*j pie**olenie a nie masoneria :homer:

Prospect0r

2013-07-24, 17:22
Fajnie się czytało, to fakt... Ale ludzie jak jebnę sobie obrazek pastelami na którym namaluję świecący trójkąt i parę ludzików, wsadzę se go w dupę i poderżnę gardło, to jest szansa na to że jakiś pijany rusek kliknie magiczny czerwony guzik pod biurkiem putina, będziemy mieli zimę nuklearną a jeśli jakimś pieprzonym cudem mój obrazek w dupie przetrwa, przylecą ufoki akurat statkiem w kształcie ostrosłupa, znajdą go i uznają to za cud i przepowiednie. Stworzą kult naszej wymarłej cywilizacji uznając nas za Bogów i nostradamusów. Z tymi kartami jest tak samo. Koleś po prostu namalował w p*zdu kart, a na świecie dzieje się w p*zdu rzeczy, wystarczy poszperać trochę i przynajmniej kilkadziesiąt się połączy, tym bardziej, że karty są niejednoznaczne. Tak jak podkreślił autor to tylko JEGO interpretacja więc nie srajcie tak i nie prowadźcie wywodów na temat iluminatów (których nie ma) tylko dajcie autorowi piwo i już.. ;/

pyra15

2013-07-24, 17:32
Dawaj więcej, lubię czytać takie rzeczy ;)

wiesiors4

2013-07-24, 17:44
Najlepsi są ci, którzy zaprzeczają faktom, bo to teoria spiskowa :D nie wiem czy wiecie, ale kiedyś istnienie zorganizowanych grup przestępczych było teorią spiskową. Teoria spiskowa to najczęściej jest to, czego ludzie nie chcą wiedzieć i czego się boją.
Ale wystarczy spojrzeć na fakty, skoro karty przedstawiają wydarzenia, które zdarzyły się już po ich wydruku, to coś w tym musi być. Karty tu przedstawione są w miarę "lajtowe", jest dużo kart, które przedstawiają przyszłość i są.... niepokojące.

DoubleBubble

2013-07-24, 17:56
@Prospect0r Proponuję spojrzeć na tą kartę (ta jest akurat moja ulubiona). Zastanawiająco duża podobność:


plus to tak samo:zastanawiająco duża podobność xD

thewhitestar

2013-07-24, 18:57
Wszelkich dzieł sztuki czy kultury jest tak niewyobrażalna ilość do każdego jednego wydarzenia na świecie można przyporządkować setki 'przepowiedni'.

kapral

2013-07-24, 20:36
nooo, zajebiście, pare dni temu dałem większy artykuł i więcej kart to go podczepili do innego, a ten przeszedł. Dobra Robota! (:

abfab

2013-07-24, 20:41
Karty nie są oparte na super tajnych dokumentach z przyszłości, tylko na serii książek The Illuminatus! Trilogy