18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Idiotka za kierownicą

Ha...........ng • 2017-04-26, 12:17
"Auto mi sie zepsuło. Znajomy holuje mnie na lince do mechanika. No i stoimy na światłach. Z boku jakiś wyjazd z posesji. I nagle z bramy wyjezdza jakaś grazyna jak z tego mema poprosze z kierownikiem dosłownie. I ładuje się między nas w linke holowniczą.
Wale po klaksonie a ona dalej. Otwieram okno i dre ryja ze linka jest. Ona do mnie z morda ze chce wyjechac. Ja do niej zeby cofnela bo na holu jade. Ona zebym ja cofnal. Ja do niej ze nie moge bo na holu jade. Zielone swiatlo a my stoimy bo ona nie pojedzie. Kolega wysiada z auta poiazuje jej ze linka jest i najechala. Grazyna wsiada do auta trzaska drzwiami i cofa łaskawie pokazujac nam srodkowy palec."

ro...........24

2017-04-26, 12:36
Nie mów o swojej matce idiotka

~Velture

2017-04-26, 13:19
Czy nie jest tak, że na środku linki powinna być jakaś chusta czy inna k***a flago podobna rzecz?
Właśnie po to aby ktoś z boku widział, że jest linka?


mp0011

2017-04-26, 13:25
Velture napisał/a:

Czy nie jest tak, że na środku linki powinna być jakaś chusta czy inna k***a flago podobna rzecz?
Właśnie po to aby ktoś z boku widział, że jest linka?


Tako rzecze ustawa:

Cytat:

(...) odległość między pojazdami wynosi nie więcej niż 3 m przy połączeniu sztywnym, a od 4 m do 6 m przy połączeniu giętkim, przy czym połączenie jest oznakowane na przemian pasami białymi i czerwonymi albo zaopatrzone w chorągiewkę barwy żółtej lub czerwonej


Hasky128

2017-04-26, 15:37
Ludzie pociągów na przejazdach nie widzą, a chorągiewkę mają zauważyć?

LordwaszPan

2017-04-26, 17:40
kwintesencja baby (tak naprawdę to każda jest taka)

Autystyczny

2017-04-26, 17:50
Trzeba było nie drzeć ryja,linkę by zerwała,uszkodziła by wasze auta,albo cóś i przej***ne :)


Pa...........ć

2017-04-26, 18:01
najgorszy rodzaj człowieka

Warchlak1920

2017-04-26, 19:53
A nie jest teraz tak, że nie wolno holować na lince? Coś tam słyszałem, że mowę przepisy weszły.

percioziom

2017-04-26, 21:16
@Up

Kodeks drogowy
Ustawa prawo o ruchu drogowym
Stan prawny: kwiecień 2017r.
Rozdział 5 - Ruch pojazdów
Oddział 9 - Holowanie
Art. 31.
1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:
- prędkość pojazdu holującego nie przekracza 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza tym obszarem;
- pojazd holujący ma włączone światła mijania również w okresie dostatecznej widoczności;
- w pojeździe holowanym znajduje się kierujący mający uprawnienie do kierowania tym pojazdem, chyba że pojazd jest holowany w sposób wykluczający potrzebę kierowania nim;
- pojazd holowany jest połączony z pojazdem holującym w sposób wykluczający odczepienie się w czasie jazdy; nie dotyczy to holowania motocykla, który powinien być połączony z pojazdem holującym połączeniem giętkim w sposób umożliwiający łatwe odczepienie;
- pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu;
- w pojeździe holowanym na połączeniu sztywnym jest sprawny co najmniej jeden układ hamulców, a w pojeździe holowanym na połączeniu giętkim – dwa układy;
- odległość między pojazdami wynosi nie więcej niż 3 m przy połączeniu sztywnym, a od 4 m do 6 m przy połączeniu giętkim, przy czym połączenie jest oznakowane na przemian pasami białymi i czerwonymi albo zaopatrzone w chorągiewkę barwy żółtej lub czerwonej; przepisu tego nie stosuje się w razie holowania pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Zabrania się holowania:
- pojazdu o niesprawnym układzie kierowniczym lub o niesprawnych hamulcach, chyba że sposób holowania wyklucza potrzebę ich użycia;
- pojazdu za pomocą połączenia giętkiego, jeżeli w pojeździe tym działanie układu hamulcowego uzależnione jest od pracy silnika, a silnik jest unieruchomiony;
- więcej niż jednego pojazdu, z wyjątkiem pojazdu członowego;
- pojazdem z przyczepą (naczepą);
- na autostradzie, z wyjątkiem holowania przez pojazdy przeznaczone do holowania do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych

marcinsud

2017-04-27, 01:02
@up warto też dodać, że "żółte sygnały błyskowe" to nie awaryjki, tylko dodatkowe światło typu kogut na dachu.

Kozzi100

2017-04-27, 23:25
Niedawno byłem świadkiem identycznej sytuacji, a może to Was widziałem, Piaseczno na Okulickiego?
Niestety, nie mam nagrania :(