18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Huti kontra Arabia Saudyjska

Al...........go • 2017-01-30, 21:55
Dziś Jemeńscy rebelianci dokonali ataku na Arabską fregatę. Niewiele wiadomo. Rebelianci (Huti) prowadzili kilka kampanii w XXI wieku, większość z nich wygrali. Raczej nie jest to zarzewie nowej wojny tylko drobna potyczka.




Info

ro...........24

2017-01-30, 23:06
Po tym wybuchu to co on tam zmówił ? Donera czy mega kubełek?

HalfGod

2017-01-31, 00:50
Dwu masztowiec. Trafiony, pływa dalej.

razak

2017-01-31, 13:55
k***a jak szłysze to allah akhbar to mnie zaraz takie nerwy biorą, wpadam w taką chwilową złość, że jak na wyciągnięcie ręki bym miał któregoś z tych ciapatych sk***ysynów to bym gołymi rękami jak kure ubił. Poważnie za każdym razem nie jestem sobą gdy to słysze. Mina mi się robi taka kwaśna jak bym opie**olił wiadro cytryn i wpadam w agresje. Nie wiem czy moja nienawiść do nich jest już tak silna. Czy po prostu ten świat krok po kroku robi ze mnie sk***ysyna. Też tak macie >

saves

2017-01-31, 16:58
Ze szczęścia tak się posrali, że ich łódka pewnie nie wytrzymała ciężaru gówna i zatonęła.

nowynick

2017-02-01, 10:32
AleDlaczego napisał/a:

Dziś Jemeńscy rebelianci dokonali ataku na Arabską fregatę. Niewiele wiadomo. Rebelianci (Huti) prowadzili kilka kampanii w XXI wieku, większość z nich wygrali. Raczej nie jest to zarzewie nowej wojny tylko drobna potyczka.



Przecież tam wojna trwa od 2015 roku tylko Araby skutecznie paraliżują zagraniczne media stąd niewiele się o tym mówi. Konflikt na ziemi jemeńskiej na dobrą sprawę między Arabią a Iranem (trochę inaczej interpretują koran, stąd nieporozumienie). Od kiedy Arabia straciła parasol atomowy Pakistanu (ufundowany nota bene przez Arabię) Iran sobie pozwala na co chce, bo ma broń atomową a Arabia nie.

jot07

2017-02-01, 21:47
Tosz to był Mistral za dolara ...

regol

2017-02-01, 21:49
Wyjaśni mi ktoś jak te brudasy na łódce z gówna zatopili nowoczesną fregatę ?


De...........sz

2017-02-01, 21:56
Ja jak słyszę te ich sralah srakbar to mam ochotę wysadzić się podczas ramadanu przy tym ich zasranym kamieniu... najlepiej atomówką...

tackx

2017-02-01, 23:15
Niech spróbują z rosyjską łajbą, to później zobaczą.

hfbnmiuytp

2017-02-01, 23:50
Rosyjska łajba jeszcze by im pomogła, bo Rosja trzyma się z Iranem, który wspiera Huti, którzy walczą m.in. z interwencją Arabii Saudyjskiej w Jemenie, która to Arabia jest sojusznikiem USA.

peniseusz

2017-02-02, 01:00
Up, ale Iran walczy z isis.
Więc czy jest ktoś kto wie o co k***a chodzi na bliskim wschodzie ?

Warchlak1920

2017-02-02, 01:47
regol napisał/a:

Wyjaśni mi ktoś jak te brudasy na łódce z gówna zatopili nowoczesną fregatę ?



W sumie zaczną, że nie wiem czy brudasy zatopiły łajbe czy nie, nie chce mi się sprawdzać. Większość, albo nawet śmiem twierdzić, że zdecydowana większość tych filmów ciapatych to feki, propaganda. Trafili, trafili, pokrzyczeli "kupa gówno" czy jakoś tak po ich i koniec filmu. Tak samo z trafieniami czołgów w Syrii i samochodami-pułapkami. Bardziej się liczy efekt propagandowy, psychologiczny, bo większość z nas łącznie ze mną jesteśmy laikami w takich ocenach efektu urwanego w odpowiednim momencie nagrania. Specjaliści wojskowi mają k***a problemy, a co dopiero eksperty z 99 lvl CS czy MoH. Na sadola to by się nadały filmy drugiej strony z odpowiedzią na atak.
Jak rebelianci/teroryści nie zrobią tego :noga: to zapewne kończy się tak :fuck-off: albo tak . No chyba, że strzelają do francuzów cz szwedów, to wtedy pewnie tak :cumshot: i stały azyl z zasiłkiem i prawem do bezkarnych gwałtów.

Nowoczesne okręty bojowe są dużo bardziej wytrzymałe od swoich odpowiedników z okresu zimnej wojny. Zmiana koncepcji i budowa coraz bardziej wytrzymałych okrętów nastąpiła w okolicach lat 70/80 ubiegłego wieku. Było kilka powody: wnioski z wojny falklandzkiej, coraz droższe okręty co spowodowało zmiane myślenia na jakość>ilość oraz dostępność coraz lepszych środków szeroko rozumianej defensywy. Tarcza uzyskała dużą przewagę nad mieczem, kumaci wiedzą o co chodzi. Żeby dalej nie nudzić, przykład fregaty rakietowej "Oliver Hazard Perry" z jakiś tam testów, 2 czy 3 lata temu. Takie dwa złomy dali nam jankesi w prezencie, żebyśmy nie musieli na manewrach NATO używać SV"Daru Pomorza" czy ORP"Błyskawicy". Fregata przyjęła ze 4 Harpoony, Mavericka, po Mk. 82 i Mk.84, jedną torpedę i dopiero druga torpeda przesądziła los okrętu. Tonął chyba jakieś 12h. Co by się działo jak OHP byłyby obsadzony i walczył. Pewnie pół Chińskiej floty przez tydzień by się męczyło, a Koreańce z Północy w ogóle by nie wiedzieli co się dzieje. A to technologia z końca lat 70. Co teraz potrafią współczesne okręty, lepiej żebyśmy się nie dowiedzieli.

nowynick

2017-02-02, 08:01
peniseusz napisał/a:

Up, ale Iran walczy z isis.
Więc czy jest ktoś kto wie o co k***a chodzi na bliskim wschodzie ?



a ch*j go wie o co tam dokładnie chodzi i kto się z kim napie**ala... religia pokoju już tak ma ;-)