18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Homo Socjalicus

zwierzak30 • 2018-12-07, 20:16
Punkt widzenia rozsądnie myślącego HOMO SAPIENS.
Gdzie w tym sadyzm?? Napewno wk***i każdego pracującego użytkownika tegoż portalu.
A ci po przeciwnej stronie nazwą to-wylewaniem żalów?
Zaznaczam.Beszczelnie skopiowane Z JM.Autor artykułu @Charakterek.

O tym, jak 500 plus doprowadziło do powstania nowego gatunku - Homo Socjalicus

Charakterek · 7 grudnia 2018 05:48 56 586 879 244
Na wstępie od razu uprzedzam. Są to tylko i wyłącznie moje osobiste spostrzeżenia. Nie jest to w żadnym wypadku zdanie redakcji Joe Monstera, więc proszę się pastwić nade mną. A wiem, że temat jest drażliwy i budzi emocje od zawsze.

Niechorze, wakacje, rok 2018


Moje dzieciaki chcą zwiedzić wszystkie polskie latarnie. Niewiele im brakuje, dlatego pojechaliśmy do tej miejscowości. Zwiedzanie latarni i parku miniatur minęło zupełnie przyjemnie. Ciekawie zaczęło się robić przed wystawą Lego. Dzieciaki chciały na nią pójść, więc nie widziałem przeszkód. Ja nie wejdę, bo na piętrze, a ja wózkowicz, więc zakupiłem im bilety (po 12 złotych były albo coś koło tego), żona kupiła dla siebie i poszli. Jak im bilety kupowaliśmy, z busa wysypała się rodzina. Ale jaka... Weszli do środka i już od drzwi zaczyna się wrzask głowy rodziny - jakie zniżki mają dla nich. Jeszcze dobrze biletów nie odebraliśmy i od razu słyszymy, czy na kartę dużej rodziny (jak się okazało, mieli 10 dzieci) to zniżki są? Były. Bilety po 9 zł. OK, wolno im. Ale jeszcze za dużą grupę to też chyba, bo biletów 12 biorą. Tak się gość wykłócał, że powinny się zniżki łączyć, bo z pieniędzmi krucho, że pani mu te bilety po 8 zł pchnęła. Poszła gromadka na górę, ja zostałem z panią na dole, a głowa rodziny jeszcze podeszła do mnie i mówi:

- A czemuś pan zniżek nie brał? Widzę, żeś pan na wózku, zniżki się należą. Ja to dzieciaków mam, jak to 500 plus wprowadzili, to jeszcze dorobiłem, to się trojaczki urodziły i wszędzie korzystam. Miasto mi tego busa dało, jeszcze prawo jazdy na D zasponsorowali, mieszkanie mam z socjala, zniżki na dużą rodzinę wszędzie, z pińcet plus mam 5 tysięcy, zapomogi z rodziną i socjala biorę prawie 4 tysiące. Nie pracujemy, bo się nie opłaca. Kasy mamy jak lodu za nic. I mówię panu jak jest, bo pan też pewnie na rencie siedzisz i nic nie robisz. Kombinować to trza umić. Potem idziemy do figur, bo dzieciakom obiecałem i jeszcze zniżki z biletów dołożę.

No tu troszkę nie wytrzymałem i odrzekłem panu:

- Tak, zgadza się, na rencie jestem i tak, mam 500 złotych na dziecko. Ale prócz tego jeszcze pracuję i żona też pracuje po to, by nas było stać choćby na bilety za pełną kwotę. I pojadę do figur woskowych obok i też się nie będę jak przychlast o bilety kłócił. I mogę spojrzeć na siebie w lustro co rano, bo to, co w podatkach odprowadzam co miesiąc, starczy i na moją rentę, i na 500 plus, i na pana jeszcze robię. Właśnie po to, by pan miał te 5000 złotych na dzieciaki.

Gość się zaśmiał, powiedział, że głupi jestem i polazł. Gabinet figur woskowych należał do tej samej firmy. Po zwiedzeniu jednej wystawy miało się 10% zniżki na drugą. Po tym, jak głowa rodziny znikła na piętrze, pani wykonała telefon. Na drugą wystawę płacili pełną kwotę (dzieciaki mu jęczały). Nas chcieli wpuścić za darmo. Jak to koleś usłyszał zaczął robić awanturę. Pani odrzekła mu ze spokojem:
- Choć raz pan coś ludziom zasponsorował. Ja takich jak pan sponsoruję co miesiąc.
Koleś wszedł, a my na moją prośbę zapłaciliśmy za bilety normalnie minus 10%. Za to dali nam w gratisie pamiątki.



Trasa E77, jeden z sieciowych fast foodów z USA
Zgłodnieliśmy, zajechaliśmy na jedzenie. Jak zawsze do sieciówki. Nauczyłem się tego po tym, jak zjadłem żurek w jednej z karczm, a potem miałem przymusowy postój na każdej stacji paliw. Może i niezdrowo, ale bezpiecznie. Włażę, chcę zamawiać, a tu jakiś koleś podlatuje i awanturę robi. Leci to mniej więcej tak:

- Czemu tu są 3 bekony? Zawsze były 4. To skandal!
- Proszę pana, są 3 większe, wagowo się zgadza.
- Jakie wagowo? Na sztuki powinniście kłaść, z kierownikiem zmiany poproszę.
- Rozmawia pan z kierownikiem.
- To skandal! Okradacie mnie. Państwo daje dziecku pieniądze, ja za te pieniądze dziecku jedzenie kupuję, na wódkę nie przeznaczam. I nie po to kupuję, by go jakiś Amerykanin okradał.

I dalej w tym tonie.

Ustąpili, zrobili mu burgera nowego. Pieniacz usiadł, po czym... zabrał się do jedzenia tego burgera. Dziecku dał tego wybrakowanego z 3 bekonami. Już mu ilość nie przeszkadzała. Siedziałem obok, więc słyszałem jaki dumny był, że oszukał Amerykanów i że od tego nie zbiednieją, złodzieje i imperialiści.

Ja w tym czasie zamawiałem jedzenie dla siebie i syna. A syn w tym wieku jest, że je co widzi, a chude toto jak patyk. Ponieważ nie było kanapki XXL z 3 kawałami mięsa, kupiłem z dwoma, ale XXL. Przynieśli jakiegoś małego burgerka.

Zerknąłem na zamówienie - no jest XXL. Podjechałem do pani wyjaśniać.

Powiedziałem grzecznie, że prawdopodobnie pomylili zamówienia i mi juniora dali zamiast XXL, ale to nie szkodzi, młody sobie poradzi z dwoma i (by nie robić festiwalu sp***olenia) ja zaraz dopłacę za tę małą kanapkę, a oni niech zrobią jeszcze tę z zamówienia, a pomyłka prawdopodobnie wynikła z tej zadymy i ja to rozumiem, cóż, zdarza się.

Pani powiedziała, że absolutnie ich wina i żebym nie wygłupiał się z zapłatą. Młody pochłonął małego burgera w czasie jak robili właściwego, dużego wziął do samochodu na drogę, nalaliśmy do kubków coli na podróż i wychodzimy. W tym czasie pan pieniacz robił sobie chyba 8 dolewkę. Do jednego kubka na spółkę z synem. Jak ich mijaliśmy, dogoniła nas pani i wręczyła kupon ze zniżką 50% na następne zamówienie i z przeprosinami. Pieniaczowi burger stanął w przełyku. Pierwszy raz widziałem taką minę.

Socjal na 100%
Państwo da. Otóż nie - nie da. Państwo nie ma. Ja dam z własnych podatków. Ty, który pracujesz, dasz z własnych podatków. Ja jestem tego świadomy, więc pracuję po to, by inni nie musieli na mnie dokładać. Bo tak mnie wychowano. Nauczono szacunku do pracy i takie wartości wpajam swoim dzieciom. A jakie wartości wpoi ojciec z gatunku Homo Socjalicus swoim dzieciakom? "Kombinujcie, bo tak będzie najlepiej"? "Państwo da"? To kto będzie pracował na to, by państwo dało? Albo "synek - dają kasę, to walcz o więcej darmochy i kombinuj". Nieważne jak, ale kombinuj. Byle jak najwięcej darmochy. I rodzi się taki pretensjonalny styl życia. Cel 500 plus może i był szczytny, za to jego skutki powoli zaczęły przerastać tych, którzy zaplanowali ten dodatek. Każde rozdawnictwo rodzi patologię. Dochodzi już i do takich ewenementów:



Tak, beneficjenci tego programu już planują jak odebrać innym beneficjentom, by sobie przytulić jak najwięcej. Nie mówiąc już o odbieraniu najbogatszym, bo im nie potrzeba. Ludzie - oni PRACOWALI na to, co teraz mają. Właśnie taka patologia się rodzi i w takiej patologii będą wychowywane dzieci.

Idea programu była szczytna, tyle że trendu nie odwróciła. Rodzi się nadal za mało dzieci, a jeszcze doszło do tego, że sporo z tych dzieci może nie pracować, bo rodzice nie pracowali i jakoś to było. Takie wartości wynieśli z domu i według takich będą żyć. I garstka ludzi będzie pracować na nierobów, socjal dla nich i na emerytury dla osób starszych. Bo że Ty pracujesz na swoją emeryturę, to można sobie między bajki włożyć. Ty pracujesz na wysokość emerytury, a pieniądze na nie państwo będzie miało z podatków, jakie ściągnie od osób obecnie pracujących. Podobnie jak Twoje pieniądze idą między innymi na emerytury dla Twoich rodziców. Trzeba to zrozumieć i jak najszybciej naprawić ten program, który co do założenia nie jest zły, ale co do samego sposobu wykonania już tak. Bo niby czemu ja mam płacić większe podatki, wyższe akcyzy, by sponsorować takiemu dzieciorobowi i leniowi rodzinę? Bo to już za daleko zabrnęło. I w głowach beneficjentów rodzi się takie coś:



No właśnie.

A wystarczyło podnieść kwotę wolną od podatku. Albo ustalić, że taki program przysługuje rodzinom, które mają roczny dochód brutto na poziomie 25 000 złotych. I to dochód z pracy, a nie z socjalu. Od razu by było inaczej. Samotni rodzice - dochód 12 500 zł. Rodzice z niepełnosprawnością posiadający zaświadczenie o niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji, a posiadający dzieci, mieliby tak jak dotychczas to 500 plus. Bo na serio, nasze dzieci się zbuntują, jak będą musiały pracować na 20 nierobów liczących na socjal. I ani się obejrzymy, a na nasz rynek pracy wejdą inni, tacy, którym będzie się chciało pracować. Co powoli już się dzieje. A ci inni będą pracować za mniejsze pieniądze. I zamiast gonić zachód pod względem zarobków, nadal pozostaniemy na wschodzie. Bo pracodawca zatrudni tego, kto będzie tańszy. I będzie narzekanie, że ceny mamy zachodnie, a zarobki wschodnie. Sami na własne życzenie to sobie robimy. Zachodowi zarobki i obecny poziom życia (w tym socjal) się z nieba nie wzięły. Sami sobie na to ciężko zapracowali. My jesteśmy na etapie dorabiania się i w połowie drogi na własne życzenie zaczynamy rezygnować z wyższych zarobków.



Drodzy niepracujący beneficjenci programu 500 plus i innych zapomóg socjalnych. Sami ciężko pracujecie (o ironio, nie pracując) na to, by te zarobki były tak niskie. O tym pisałem powyżej.

Tak więc moje zdanie jest takie. Pomoc dla rodzin - tak. Ale nie w tej formie.

Gdyby zamiast rozdawnictwa państwo wprowadziło ulgi podatkowe, wybudowało więcej państwowych żłobków i przedszkoli, dawało darmowe obiady w nich oraz szkołach, dawało rodzicom pracującym większe dodatki na wczasy, nie lepiej by było? Czy wtedy nie dopingowałoby to do pracowania i uczciwego zarabiania? Na pewno zmniejszyłaby się liczba wiecznie roszczeniowych ludzi, którzy uważają, że czy się stoi, czy się leży, 500 plus się należy. Nie przypomina Wam to czegoś? Czegoś z niedalekiej przeszłości? Owszem. Komuna upadła, a socjalizm w naszym kraju zaczyna się mieć dobrze. Bardzo dobrze.
Autor: Charakterek
Tagi: 500 plus pretensje zarobki rozdawactwo
879
Podoba mi się!
37
« nowszylosujstarszy »
Masz uwagi do artykułu - znalazłeś błąd, literówki, źródło? Napisz do redakcji
Oglądany: 56586x | Komentarzy: 244 | Okejek: 879 osób

TB303

2018-12-07, 20:18
Piwo w ciemno.

Zaraz PiS-owscy poborcy 500+ Cie zjadą :amused:

Gymnorhinus

2018-12-07, 20:35
Znajomy pracuje w lombardzie, tyle się nasłuchałem na temat 500 + i ich inkasentów, że już nawet nie muszę tego czytać :samoboj:

Ale nie ma tego złego, przynajmniej motywacja do nauki języka większa...

wu...........py

2018-12-07, 21:08
mozna jakos dodac do ulubionych? chcialbym komus pokazac...

TB303

2018-12-07, 21:09
wujekslepy napisał/a:

mozna jakos dodac do ulubionych? chcialbym komus pokazac...


Prawy, górny róg, pod przyciskiem "Ignoruj".

Tur

2018-12-07, 21:24
Niby 500+ takie złe a rząd taki rozrzutny i taka patologia.
To pomyślcie sobie tak: PO wygrywa wybory sprowadza imigrantów do Polski. Jak wiadomo asfaltowi nie chcą pracować więc dają im mieszkania i socjal. Napływa ich coraz więcej, rozmnażają się jak króliki i państwo zadłuża się tak samo jak teraz, a do tego mamy drugą Francję na ulicach.
Już wolę niech dają te pieniądze Polakom niż gdyby mieli je dać brudasom. Nie każdy który bierze 500+ to patus.
Nie mam dzieci więc jakby co nie sieję tu jakiejś propagandy.
Pewnie zaraz zlecą się i zjadą mnie ultra pro PO wyborcy.

TB303

2018-12-07, 21:25
Tur napisał/a:

Już wolę niech dają te pieniądze Polakom niż gdyby mieli je dać brudasom. Nie każdy który bierze 500+ to patus.


W takim razie dawaj, ale prywatnie i z własnej kieszeni, ale nie zmuszaj do tego, którzy po prostu nie uznają pomocy socjalnych. Ja nie mam nic przeciwko pomocom socjalnym, o ile są one dawane poprzez wymieniony wyżej przeze mnie sposób - prywatnie, z własnej kieszeni ludzi, którzy CHCĄ tą pomoc ofiarować.

Ronoaro

2018-12-07, 21:27
A słyszeliście, że nad Grenlandią znowu powiększyła się dziura ozonowa, podobno to przez 500+ i pisowskie rodziny wielodzietne!

Na dłuższa metę to smętne pie**olenie o 500+ i historie wyciągnięte z dupy Abrauxa(który zaraz tu przyleci i oznajmi, że ktoś jest pedałem- on na tych rzeczach się zna) staje się męczące.

Tur

2018-12-07, 21:30
TB303 napisał/a:


W takim razie dawaj, ale prywatnie i z własnej kieszeni, ale nie zmuszaj do tego, którzy po prostu nie uznają pomocy socjalnych. Ja sobie nie życzę, by moje pieniądze szły na obcych mi ludzi, nawet nie mając świadomości, do jakiś grup społecznych trafiają.



Nikogo nie zmuszam. Tak czy siak rząd zmusiłby ludzi do wydawania na socjal dla brudasów tak samo jak teraz zmusza na wydawanie na socjal na 500+. Mówię tylko że lepiej dać swoim niż obcym.

TB303

2018-12-07, 21:35
Tur napisał/a:

Nikogo nie zmuszam.


Ty nie, ale tacy socjaliści jak np. PiS - już tak.
Tur napisał/a:

Tak czy siak rząd zmusiłby ludzi do wydawania na socjal dla brudasów tak samo jak teraz zmusza na wydawanie na socjal na 500+. Mówię tylko że lepiej dać swoim niż obcym.


Ja też uważam, że to lepsze - co nie zmienia faktu, że jestem temu i tak przeciwny. Od takich rzeczy powinny być prywatne fundacje.

shredderr

2018-12-07, 21:42
Do autora tych wypocin :
Dochód 25 tysięcy w skali roku powiadasz ?
Jedna osoba pracująca za NAJNIŻSZĄ krajową osiąga dochód roczny 25200. Brawo debilu, no k***a brawo !!!
Próbowałeś utrzymać rodzinę 3 osobową za tą kwotę ?

Tur

2018-12-07, 21:44
TB303 napisał/a:


Ty nie, ale tacy socjaliści jak np. PiS - już tak.

Ja też uważam, że to lepsze - co nie zmienia faktu, że jestem temu i tak przeciwny. Od takich rzeczy powinny być prywatne fundacje.



Wcześniej działały prywatne fundacje a jakoś przyrost naturalny w Polsce był ujemny. Każdy głowił się co tu zrobić, jak to naprawić. Teraz przyrost naturalny wzrósł dzięki właśnie 500+. Więc może aż tak tragicznie nie jest jak co niektórzy to widzą.
Powiem Ci kolego więcej. W większości krajów Europy są właśnie takie zasiłki na dzieci i dodatki i tam to jest norma.
No ale u nas przecież będą narzekać bo PiS taki zły.

Wiewór

2018-12-07, 21:45
Tur napisał/a:

Niby 500+ takie złe a rząd taki rozrzutny i taka patologia.
To pomyślcie sobie tak: PO wygrywa wybory sprowadza imigrantów do Polski. Jak wiadomo asfaltowi nie chcą pracować więc dają im mieszkania i socjal. Napływa ich coraz więcej, rozmnażają się jak króliki i państwo zadłuża się tak samo jak teraz, a do tego mamy drugą Francję na ulicach.
Już wolę niech dają te pieniądze Polakom niż gdyby mieli je dać brudasom. Nie każdy który bierze 500+ to patus.
Nie mam dzieci więc jakby co nie sieję tu jakiejś propagandy.
Pewnie zaraz zlecą się i zjadą mnie ultra pro PO wyborcy.


Ty debilu pisowski idiotko ile razy mam k***a powtarzać że wasz pie**olony socjalistyczny rząd sprowadził 2mln Ukraińców za rok będzie ich 3mln.
Czy wy do tego stopnia jesteście takimi debilami czy poprostu k***a udajecie że nie ma Ukraińców?
Jak chcesz komuś dawać pieniążki to dawaj k***a ze swoich a nie wyciągaj z mojej kieszeni nierobie.
Niech każdy sam zarabia na własne potrzeby a nie k***a patrzy tylko żeby innym zabrać.

Temat jest rewelacyjny i wspaniale opisuje do jakiej patologii pis doprowadził.
Co to k***a za kraj poierdolony jest gdzie karze się ludzi pracujących a pie**olonym nierobom pieniądze daje za darmo.
Nienawidzę korwina-mikke ale jak dalej w tym kraju będzie się komukolwiek dawać pieniądze za leżenie to k***a na niego zagłosuję Zagłosuję na każdego kto wreszcie skończy politykę socjalną.
Co ty mi tu będziesz pie**olił o asfaltach którzy nie chcą pracować jak PiS doprowadził do takiej patologii że dzisiaj na niektóre stanowiska fizyczne nie da się Polaka do roboty na siłę zaciągnąć bo się nierobom pie**olonym nie chce pracować bo więcej socjalu dostaną. Polskiej patologii również mieszkania rozdają za darmo. k***a za prąd i wodę im płacą bo j***ne nieroby nawet na to nie potrafią zarobić są bardziej bezużyteczni niż czarny na polu bawełny.
I ch*j mnie to obchodzi jak jest we Francji i w innych krajach.
5 lat Studiowałem studia podyplomowe kursy dokształcające dziesiątki książek przeczyta wszystko k***a po to żeby być specjalistą w swojej dziedzinie i ja teraz za tą ciężką pracę Mam płacić podatki na jakieś k***y bezzebne którym się do szkoły nie chciało chodzić. Nie chciało się uczyć nie chce się pracować to niech zdychają z głodu pod mostem.
Udowodniono że 500 plus nie ma żadnego związku z przyrostem naturalnym kolejne pisowskie pie**olenie w TVP.
j***ć wszystkich socjalistów na świecie żebyście k***y czerwone wyzdychali. ch*j.

Tur

2018-12-07, 21:56
Abraxus napisał/a:


Ty debilu pisowski idiotko ile razy mam k***a powtarzać że wasz pie**olony socjalistyczny rząd sprowadził 2mln Ukraińców za rok będzie ich 3mln.
Czy wy do tego stopnia jesteście takimi debilami czy poprostu k***a udajecie że nie ma Ukraińców?
Jak chcesz komuś dawać pieniążki to dawaj k***a ze swoich a nie wyciągaj z mojej kieszeni nierobie.
Niech każdy sam zarabia na własne potrzeby a nie k***a patrzy tylko żeby innym zabrać.

Temat jest rewelacyjny i wspaniale opisuje do jakiej patologii pis doprowadził.
Co to k***a za kraj poierdolony jest gdzie karze się ludzi pracujących a pie**olonym nierobom pieniądze daje za darmo.
Nienawidzę korwina-mikke ale jak dalej w tym kraju będzie się komukolwiek dawać pieniądze za leżenie to k***a na niego zagłosuję Zagłosuję na każdego kto wreszcie skończy politykę socjalną.
Co ty mi tu będziesz pie**olił asfaltach którzy nie chcą pracować jak PiS doprowadził do takiej patologii że dzisiaj na niektóre stanowiska fizyczne nie da się Polaka do roboty na siłę zaciągnąć bo się nierobom pie**olonym nie chce racować bo więcej socjalu dostaną.
I ch*j mnie to obchodzi jak jest we Francji i w innych krajach.
5 lat Studiowałem studia podyplomowe kursy dokształcające dziesiątki książek przeczyta wszystko k***a po to żeby być specjalistą w swojej dziedzinie i ja teraz za tą ciężką pracę Mam płacić podatki na jakieś k***y bezzebne którym się do szkoły nie chciało chodzić. Nie chciało się uczyć nie chce się pracować to niech zdychają z głodu pod mostem.



No tak jest i on. Jakże by mogło zabraknąć naczelnego zwolennika murzynów i ciapatych e Polsce, który nie wie co to kulturalna dyskusja i umie tylko obrażać.
Jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem powiem ci cwaniaczku jeszcze raz. Słuchaj uważnie.
Twój Donald wygrywa wybory sprowadza ciapatych tak samo jak kaczor ukraińców, daje im socjal i mieszkania. Wydaje z twojej pie**olonej kieszeni.
Więc zrozum baranie że tak czy siak rząd by te pieniądze od ciebie wyciągnął i rozdał.
Lepiej niech daje je Polakom niż ciapatym. Proste czy dalej nie rozumiesz?