18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Speszony

2015-10-15, 19:52
Fajny kanal, dzieki

g6...........66

2015-10-15, 21:58
@up Sam jestem miło zaskoczony. ;-)

jormungand

2015-10-15, 22:11
dzięki za materiał, niezła odmiana od krzykacza

ka...........xi

2015-10-19, 23:06
Lubię ziomeczka, śledzę jego kanał od kilku miesięcy. Ciekawa dykcja, sposób prowadzenia filmików, gameplaye również niezgorsze.

Ma...........ke

2015-10-23, 01:26
Nie jakoś nie mogę tego słuchać kłuci się to ze wszystkim co wiem albo przynajmniej przeczytałem. Germania to był powiedzmy że obszar na którym zamieszkiwali germanie ludy o różnych językach i kulturach. Umiejscowienie słowian tam gdzie są także jest kontrowersyjne ponieważ według historiografów starożytnych zamieszkiwali te regiony sarmaci i scytowie jeżeli sarmaci= słowianie to także scytowie jako ludy koczownicze byli powiązani ze słowianami z tego wynika że słowianie walczyli z Dariuszem albo że słowianie wlali się do azji przez dobre kilka lat ją terroryzując nie wnikam czy tak rzeczywiście nie było jednak nikt wtedy tych ludów nie nazywał słowianami. Poza tym bałtowie skąd od ich tam wziął w żadnej kronice na żadnej mapie przed VIw. tak samo jak ze słowianami nie było ani bałtów ani ugro finów spotkałem się z teorią że goci to bałtowie ale to nie znaczy że tak jest. Germanie z tego co również wiem to nie tylko ludy napływowe ze skandynawii ale również mieszanie się celtów i autochtonów kultura łużycka którą również łączy się z kulturą słowiańską były pewne badania przeprowadzone na mitochonrialnym dna ludności zamieszkującą tereny słowian w średniowieczu i ludów ze starożytności z tych samych terenów i wyniki wskazywały na podobieństwo genetyczne tych ludzi(kobiet)... i to nie tak że nie wierzę w starożytność słowian po prostu inaczej się wtedy nazywaliśmy i tworzyliśmy inne plemiona federacje i kraje. Polecam zerknąć na nazwy plemion słowiańskich geografa bawarskiego może 10% skojarzycie reszta to nazwy nie wiadomo skąd wzięte jakieś zgermanizowane mimo że zamieszkiwali je właśnie słowianie. w VIw. n.e słowianie zasiedlali tereny na wschód od łaby obodryci wchodzili na półwysep jutlandzki Bazyleus rzymski zaprosił chorwatów na bałkany słowianie z awarami i turkami oblegali konstantynopol słowianie tworzyli nieoficjalne kondominium z cesarstwem wschodnim teoretycznie zapewniając bezpieczeństwo na północy kraju w rzeczywistości będący bardzo roszczeniowi. Jordanes pisze że słowianie wywodzą się od venedów którzy podzielili się na sklavinów antów i venedów venedzi zachód sklavini południe i wschód antowie. Przodkowie słowieńców napłynęli na wschód alp w drugiej połowie VIw. byli zależni od korony franków ale byli znani. Dzisiejsza panonia była także opanowana przez słowian kres im położyli ugro finowie którzy zresztą byli nazywani hunami i to nie koniecznie z podobieństwa fizycznego bo takiego nie było ale tak się przyjęło w europie do dzisiaj w j. ang. węgry to HUNgary długosz pisał o madziarach hunowie. Po przeprowadzanych badaniach genetycznych wyszło że zachodnie ośrodki r1a1(największe skupiska występują w Polsce i na Węgrzech. Mimo to ich język i kultura dalekie są od finów ale ludność przyjęła całkie inny i obcy język. Rusowie urządzali wyprawy na azję mniejszą i bizancjum oraz na chazarów do dziś trwają spory czy to bardziej nordowie czy słowianie.
Zmierzam w tym wszystkim do tego że słowianie to nie jacyś troglodyci którzy wyszli z jaskiń i podbili 1/3 europy i nie koniecznie z terenów morza czarnego według mnie a przejąłem fakty z książek i pasjonatów nauczycieli itd. historii że słowianie zamieszkiwali tereny na wschód od wisły albo odry cieżko mi to ocenić do conajmniej dniestru być może mieszkali też nad dunajem.
A zmierzam w tym wszystkim do tego w miarę dobrze jest opisana historia słowian od Xw. przed wiadomo tyle co o sarmatach i wenedach że byli czasem udało im się zrobić jakiś podbój albo musieli się wycofać i w zasadzie tyle. od VI do IXw. są to niemal wieki ciemne europy wschodniej jednak do czynienia mieli rzeczywiście już ze słowianami a sarmaci scytowie i wenedowie magicznie zniknęli zniknęli też wandalowie gepidzi goci.