18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Historia Pana Jerzego Wawszczaka

Kominek1993 • 2019-05-17, 14:37
Witajcie!

Bardzo chciałbym przedstawić Wam historię Pana Jerzego Wawszczaka. Nie ma sensu pisać więcej, niech on sam opowie o wszystkim :)


TB303

2019-05-17, 14:50
Takich wywiadów to ja mogę słuchać godzinami, a nie żałosnego, populistycznego pie**olenia jakiś durnych celebrytów. Piwko leci.

Su...........wn

2019-05-17, 15:45
Gdybym miał niebios wy­szy­wa­ną szatę,
Z nici zło­te­go i srebr­ne­go świa­tła,
Ciem­ną i bla­dą, i błękitną szatę
Ze świa­tła, mro­ku, pół­mro­ku, półświatła,
Roz­po­starł­bym ci tę sza­tę pod sto­py,
Lecz bied­ny je­stem: me skar­by - w ma­rze­niach;
Więc ci rzu­ci­łem ma­rze­nia pod sto­py;
Stą­paj ostroż­nie, stą­pasz po ma­rze­niach.

William Butler Yeats.

hfbnmiuytp

2019-05-17, 16:57
Rozumiem rekonstrukcje historyczne itd. ale po kiego wuja paradować w koszulce z logiem/emblematem zbrodniczej formacji?
73 pułk piechoty był odpowiedzialny za wymordowanie dwóch wsi, łącznie ponad 100 ofiar.

Kominek1993

2019-05-17, 17:04
hfbnmiuytp napisał/a:

Rozumiem rekonstrukcje historyczne itd. ale po kiego wuja paradować w koszulce z logiem/emblematem zbrodniczej formacji?
73 pułk piechoty był odpowiedzialny za wymordowanie dwóch wsi, łącznie ponad 100 ofiar.



Nasze logo nie ma żadnego związku z żadnym symbolem 73 PP. Poza tym trochę się, Kolego, spóźniłeś, bo o tej makabrycznej zbrodni informowaliśmy w 2014 roku. Dowód poniżej:
http://regiment73.pun.pl/viewtopic.php?id=250

Taki jest już zwyczaj w Polsce, że Grupy mają swoje loga, żeby być rozpoznawalnymi. Rekomenduję zerknąć na inne Grupy, które potrafią mieć w swoich logotypach symbole żywcem zerżnięte z symboliki zbrodniczych formacji, a nie fantazyjnego układu, który w emblemacie żadnej jednostki nigdy nie występował i jest tylko wariacją na temat.

Pozdrówki :)

hfbnmiuytp

2019-05-17, 22:28
Kominek1993 napisał/a:

Nasze logo nie ma żadnego związku z żadnym symbolem 73 PP. Poza tym trochę się, Kolego, spóźniłeś, bo o tej makabrycznej zbrodni informowaliśmy w 2014 roku. Dowód poniżej:
Taki jest już zwyczaj w Polsce, że Grupy mają swoje loga, żeby być rozpoznawalnymi. Rekomenduję zerknąć na inne Grupy, które potrafią mieć w swoich logotypach symbole żywcem zerżnięte z symboliki zbrodniczych formacji, a nie fantazyjnego układu, który w emblemacie żadnej jednostki nigdy nie występował i jest tylko wariacją na temat.
Pozdrówki



No dobra, popełniłem błąd z tym logiem. Ale jednak jego układ i barwy nawet jeżeli zmyślone, kojarzą się bardzo jednoznacznie. Więc i tak nie zmieniam swojego zdania, że o ile paradowanie z takimi "znaczkami" na rekonstrukcji jest zrozumiałe, to poza imprezami historycznymi wydaje mi się trochę postrzelonym pomysłem.

Kominek1993

2019-05-17, 22:51
Dlaczego postrzelonym? Jak wspomniałem, jest to znak graficzny, który pozwala na identyfikację, Pomijając fakt, że nie widzę osobiście niczego złego w naszym logo, ale zakładając, że coś może być nie tak, to czy ja paraduję w tej koszulce po mieście? Nie. Używamy jej tylko w czasie, gdy mamy inscenizacje i poruszamy się z miejsca na miejsce oraz w czasie kręcenia materiałów. Równie dobrze w ogóle zamknijmy działalność grup niemieckich i radzieckich, bo to kontrowersyjne i odtwarzają bandytów. Wiesz co? Jestem dumny z tego, co robię, bo to najprostszy sposób, żeby pokazać ludziom, jakimi zwierzętami byli żołdacy Hitlera. Mam niewyobrażalną satysfakcję, gdy jakiś neonaziol drze mi ryja, że "szkaluję pamięć żołnierza niemieckiego", albo że "jestem niegodny noszenia munduru Wehrmachtu". Cieszę się, że nie jestem tego godzien i z tym większą radością będę go nosił, chociażby po to, żeby pokazywać ludziom historię i żeby paru neonazioli miało ból dupy, a zdziwiłbyś się ilu takich śmieci jest w polskim reko.

Szanuję Twoje zdanie i tak, jak Ty masz prawo nie zgadzać się z moim, tak ja nie zgadzam się z Twoim. Skoro bowiem nie razi to weteranów (a niejeden nas widział i w koszulkach i w mundurach - spotykamy się z samymi superlatywami), to nie rozumiem dlaczego miałoby to razić ludzi, którzy nie mają nawet prawa tego pamiętać? :)

Skończmy więc wzajemnie pie**olić smutno o logotypach. Zamiast tego zapraszam Cię do przeczytania kilku słów o tym, co ludzie, których odtwarzamy, odpie**alali w 1939:
http://regiment73.pun.pl/viewtopic.php?id=251

Zapraszam do obserwowania nas, jestem w trakcie tłumaczenia jednej książki - parę ciekawych smaczków wyjdzie ;)