topic

Historia bogactwa Rockefellera

sanger • 2013-07-02, 11:34
Historia bogacza i filantropa Rockefellera

Mr.Drwalu

2013-07-02, 11:47
Toż to chyba jakiś ala "dokument" dla gimbusów, którzy nie potrafią oglądnąć czegoś co jest dłuższe niż 5 min :-/
To tak jakby opowiedzieć historie Polski w 10 słowach. :nie_znaju:

Caribou

2013-07-03, 03:40
~Mr.Hardistic
Spróbuję w tych 10 słowach, ekhem
Polska była zajebista, ale przyszły komuchy i wszystko trafił szlag.
Nie wiem czy liczyć i :amused:

A Rockefeller był zwykłym sk***isynem, który po trupach załatwił sobie monopol na wydobywanie i przerabianie ropy. Był także geniuszem, który wypromował użycie benzyny w silnikach samochodowych. Do jego czasów benzyna uważana była za produkt uboczny i zwykły odpad po destylacji ropy. Można o tym przeczytać chociażby w anglojęzycznej wikipedii.

stalowyszczur

2013-07-04, 01:03
Polecam obczaic powiazania Rockefellera z geneza II wojny swiatowej. Jakie banki mialy udzialy w firmach chemicznych, metalurgicznych, medycznych, zbrojeniowych i motoryzacyjnych (jako przyklad, Opel to byla w 100% wlasnosc General Motors).
Do tego Standard Oil (firma Rockefellera) sprzedawala Niemcom paliwo do... 1941 roku.
Ba, Luftwaffe nigdy nie wzbilaby by sie w powietrze bez patentu na specjalne paliwo lotnicze, technologii uzyskanej dzieki Standard Oil.

Polecam rowniez sprawdzic biografie Johna J. McCloya, jednego z najwazniejszych politykow US (m.in. zasiadal w Komisji Warrena, jego decyzja internowane zostaly osoby japonskiego pochodzenia na terytorium USA podczas IIWS). Pan ten byl czlowiekiem Rockefellera do cna, od mlodego pracowal w jego kancelariach prawnych, bankach, etc. etc.

Podam kolejny przyklad. To osobista decyzja McCloya wstrzymane zostaly wszelkie plany o zbombardowaniu Oswiecimia, piecow, czy torow don prowadzacych. Uzasadnil to watpliwa korzyscia dla wysilku wojennego. Wiedzieli dokladnie co sie tam znajduje dzieki drobiazgowym relacjom dwoch uciekinierow z obozu.
A to ze Rockefeller mial pieniadze w IG Farben? Przypadek.

Po wojnie McCloy spowrotem znalazl wysoki stolek w jednym z bankow Rockefellera, by w 1954 zostac mianowanym na tzw. High Commissioner of Germany, czyli szefa amerykanskiej strefy w Niemczech. Jego decyzja zostali bezprawnie uwolnieni wszyscy potentanci finansowi skazani w procesach Norymberskich. Wszyscy. Co wiecej zostaly im zwrocone majatki z okresu KONCA WOJNY. Brzmi to jak teoria spiskowa, ale nie jest, polecam poszukac.

Dzis istnieje Fundacja McCloya, finansowana oczywiscie przez Rockefeller Group.