18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Historia bez cenzury. Upadek Polski

BorgBorg • 2015-03-28, 15:38
Odcinek poświęcony przyczynom rozbiorów i ostatecznemu zniknięciu Polski z mapy europy.







Nie było bo byłem najszybszy. huehuehuehu. :evil:

artimal

2015-03-28, 15:52
Demokracja zniszczyła nas wtedy, zniszczy nas i dzisiaj.

Brindisi

2015-03-28, 16:05
artimal napisał/a:

Demokracja zniszczyła nas wtedy, zniszczy nas i dzisiaj.



Widzę, że film i to co Wojtek mówił w ogóle do Ciebie nie trafił. Wracaj do ch*jowych spraw, a wieczorkiem to pewnie będziesz oglądać gwiazdki thn'u tańczą w rolkach na piasku, bo przecież nie da się nic zrobić. Nie zapomnij 10 maja Bronka odhaczyć

artimal

2015-03-28, 16:09
Chłopcze, rozśmieszyłeś mnie tym jak wiele o mnie potrafisz powiedzieć. Niestety same pudła, strzelaj dalej ;)

Urynoterapeuta

2015-03-28, 16:13
Złamać kręgosłup moralny Polaków, skłócić ich ze sobą, patriotów zubożyć, kusić elitę wielkimi korzyściami, gdyby ta podjęła współpracę z zaborcą, a jeśli odmawiała, nasyłać prowokatorów, niszczyć procesami - takimi metodami próbowano utrzymać Polskę pod kontrolą.
Dawniej i teraz w sumie bez zmian.

Brindisi

2015-03-28, 16:21
artimal napisał/a:

Chłopcze (...)


Mówi to osoba 3 lata młodsza :homer:
co to za pokolenia

artimal

2015-03-28, 17:09
Brindisi napisał/a:


Mówi to osoba 3 lata młodsza :homer:
co to za pokolenia


Co to za pokolenie które najpierw patrzy na cyferki przy napisie "wiek" a potem na wypowiedź. Swoją drogą pisałem tak nie odnosząc się w ogóle do wieku.

pi...........ja

2015-03-28, 17:20
Brindisi napisał/a:



Widzę, że film i to co Wojtek mówił w ogóle do Ciebie nie trafił. Wracaj do ch*jowych spraw, a wieczorkiem to pewnie będziesz oglądać gwiazdki thn'u tańczą w rolkach na piasku, bo przecież nie da się nic zrobić. Nie zapomnij 10 maja Bronka odhaczyć

Skończ mierzyć go swoją miarką i sięgnij po inne źródła niż kolejne youtubowe guru. Była jedna praprzyczyna upadku I RP. Doprowadzenie do wybierania władzy centralnej i lokalnych urzędników przez głosy motłochu ekonomicznego(gołota) i mentalnego(nie rządem kraj stoi a pan szlachcic równy wojewodzie). Od tego już droga prosta do chaosu wewnętrznego i sterowania przez kraje sąsiednie. Czyli tego co mamy dziś.

voidinfinity

2015-03-28, 17:27
artimal napisał/a:

Demokracja zniszczyła nas wtedy, zniszczy nas i dzisiaj.



ch*ja zrozumiałeś, albo próbujesz na siłę dopasować do mądrości krula.

Polecam hasło "kapitalizm kompradorski".

CichaWoda

2015-03-28, 17:40
pie**olicie a oni dalej sprzedają nasz kraj

więc zacytuje: ".Złamać kręgosłup moralny Polaków, skłócić ich ze sobą... "

gaijin

2015-03-28, 18:52
Praprzyczyną wszystkich upadków jest zawsze ekonomia, słaba gospodarka. Polskę dotknęła choroba holenderska - bogactwo jednej gałęzi gospodarki (rolnictwo) zabija inne, ściąga ludzi, kapitał itd., w dodatku łatwa kasa powoduje, że nawet ta gałąź się rozleniwia, nie rozwija. Gdy to jedno źródło wysycha, nie zostaje nic. Korupcja, zdrada itd. to już tylko konsekwencje. To samo było w PRLu z węglem. Bogactwo klimatyczne i turystyczne rozleniwia południową Europę, surowcowe Rosję i Bliski Wschód. A bogate są kraje i regiony "na skałach" i w surowym klimacie - Austria, Bawaria, Skandynawia (Norwegia ma teraz ropę, ale najwyraźniej wieki biedy i ciężkiej pracy nauczyły ich szacunku do bogactwa).

Wiem, że na tym portalu z uznaniem spotyka się głównie plucie na swój kraj i wieszczenie upadku, ale swoje zdanie wyrażę. Obecnie bliżej nam do zmuszonej do kombinowania północy, poza miedzią nie ma u nas źródeł łatwej kasy. Dlatego rozwijamy się w różnych dziedzinach - gry komputerowe, pociągi, ciuchy, a powinno być coraz lepiej, bo nasi przedsiębiorcy są coraz bogatsi i coraz więcej kasy mogą inwestować w rozwój. A nasz scenariusz sprzed ponad dwustu lat przerabia obecnie Ukraina. Wiele musimy jeszcze poprawić, ale jesteśmy na dobrej drodze, co powinno cieszyć każdego, kto kocha ten kraj.

QuaPL

2015-03-28, 20:20
@up

Zależy co nazywasz "dobrą drogą". Jeżeli wyborcy naprawdę decydują o tym kto siedzi w sejmie, to za kilka lat będzie lepiej, ponieważ duża część społeczeństwa ma dosyć tego co się dzieje. A jeżeli jest tak jak podejrzewam, że demokracja to tylko hasło, to gówno się zmieni. Chyba że tłum podpali sejm (najlepiej z posłami w środku).

U nas trzeba wydobywać wszystko co się da: węgiel, gaz, ropę, miedź itd. nie patrząc na opinię niedojrzałych czerwonych (czyt. zielonych). Poza tym trzeba wprowadzić wolność gospodarczą, by firm produkujących dobre polskie pociągi było kilka, a nie jedna. Gdybym ja decydował, nie szedłbym drogą północy. "Oszczędnością i pracą, ludy się bogacą", a nie zasiłkami dla bezrobotnych.

Co do filmiku, goście robią naprawdę dobrą robotę. A ten odcinek to chyba najlepszy ze wszystkich.

voidinfinity

2015-03-28, 20:41
gaijin napisał/a:

Praprzyczyną wszystkich upadków jest zawsze ekonomia, słaba gospodarka. Polskę dotknęła choroba holenderska - bogactwo jednej gałęzi gospodarki (rolnictwo) zabija inne, ściąga ludzi, kapitał itd., w dodatku łatwa kasa powoduje, że nawet ta gałąź się rozleniwia, nie rozwija. Gdy to jedno źródło wysycha, nie zostaje nic. Korupcja, zdrada itd. to już tylko konsekwencje. To samo było w PRLu z węglem. Bogactwo klimatyczne i turystyczne rozleniwia południową Europę, surowcowe Rosję i Bliski Wschód. A bogate są kraje i regiony "na skałach" i w surowym klimacie - Austria, Bawaria, Skandynawia (Norwegia ma teraz ropę, ale najwyraźniej wieki biedy i ciężkiej pracy nauczyły ich szacunku do bogactwa).



Oczywiście - pełna zgoda.

gaijin napisał/a:


Wiem, że na tym portalu z uznaniem spotyka się głównie plucie na swój kraj i wieszczenie upadku, ale swoje zdanie wyrażę. Obecnie bliżej nam do zmuszonej do kombinowania północy, poza miedzią nie ma u nas źródeł łatwej kasy. Dlatego rozwijamy się w różnych dziedzinach - gry komputerowe, pociągi, ciuchy, a powinno być coraz lepiej, bo nasi przedsiębiorcy są coraz bogatsi i coraz więcej kasy mogą inwestować w rozwój. A nasz scenariusz sprzed ponad dwustu lat przerabia obecnie Ukraina. Wiele musimy jeszcze poprawić, ale jesteśmy na dobrej drodze, co powinno cieszyć każdego, kto kocha ten kraj.



Znaczy się mamy optymistę w tym burdelu :krejzi:

Rozumiem punkt widzenia i pewnie bym go podzielał - ale niestety widzę jak wygląda choćby kwestia zapaści demograficznej, miałkość przywódców - którzy są gotowi sprzedać naród za czapkę gruszek, oraz niedojrzałe społeczeństwo, które dopiero uczy się co to racja stanu.

gaijin

2015-03-28, 20:46
@up

Posłowie są tylko odbiciem narodu, jeśli ktoś kłamie, zmienia partie jak rękawiczki, jest umoczony w kilku aferach, a potem dostaje się po raz n-ty do Sejmu, to znaczy, że ludzie nie zasługują na nic lepszego i powinni zacząć od podpalenia swoich durnych łepetyn. Ale to jest właśnie siła demokracji - jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz.

Północ właśnie jak nikt inny wzbogaca się oszczędnością i pracą, własny kapitał, własne firmy, Szwecja produkuje wszystko od mebli do myśliwców. Bezrobocie mają bardzo niskie, więc mówienie o ich socjalu jest trochę nie na miejscu. To co jest ich siłą to też jawność zarobków - trudniej tam w majestacie prawa dawać kupę kasy pociotkom, dyrektor zastanowi się dwa razy zanim podwoi sobie pensję po obcięciu pracownikom premii. Dzięki temu ogranicza się kolesiostwo, złodziejstwo i korupcję.