18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hermiona K9

Gruby Brzuch • 2017-01-31, 10:52
Szkolenie psów w Izraelu.
Jak dobrze wyszkolisz psa, to smysz jest zbędna. :amused:


Murgen

2017-01-31, 10:59
Kowbojskiego kroku się nabawi od tego ciągłego chodzenia z maliniakiem między nogami :)

pazuzu

2017-01-31, 11:58
"smysz" ?? wtf ?

radomiak1989

2017-01-31, 12:39
Jaks expert sie wypowie dlatego pies już od początku skupia sie tylko i wyłącznie na jednej osobie? choćby w 5:54 stoi obok kolesia 3 innych którzy śmiało mogą go zaatakować, a pies obserwuje tylko i wyłącznie tego na którym zapewne go całe życie szkolili, chciałbym zobaczyć film w którym bezie występowało z 5 osób w tej gąbce, jak już pisałem nie jestem expertem ale domyślam sie ze pies by zgłupiał, choć może i kwestia komendy bo nie znam języka to i tez nie wiem co oni tam mówią.

ValvePlsFix

2017-01-31, 13:18
Czemu ten pies tyle piszczy? Jakiś ekspert?

Murgen

2017-01-31, 13:20
radomiak1989 napisał/a:

Jaks expert sie wypowie dlatego pies już od początku skupia sie tylko i wyłącznie na jednej osobie? choćby w 5:54 stoi obok kolesia 3 innych którzy śmiało mogą go zaatakować, a pies obserwuje tylko i wyłącznie tego na którym zapewne go całe życie szkolili, chciałbym zobaczyć film w którym bezie występowało z 5 osób w tej gąbce, jak już pisałem nie jestem expertem ale domyślam sie ze pies by zgłupiał, choć może i kwestia komendy bo nie znam języka to i tez nie wiem co oni tam mówią.



Napewno duże znaczenie ma tu komenda, ale też chodzi nie tyle o strój co np. gwałtowne ruchy w pobliżu właściciela psa.

Poniżej ciekawostka - kilka nagrań z wiadomości gdzie psy policyjne są wykorzystywane do obezwładniania osób i potem kilka filmików treningowych.


~Velture

2017-01-31, 13:43
Cytat:

Jaks expert sie wypowie dlatego pies już od początku skupia sie tylko i wyłącznie na jednej osobie?


Kilka czynników ma na to wpływ. Po pierwsze pies był szkolony na tak ubranych ludziach więc pamięta i zakłada z góry, że interakcja może być z nim.
W największym uproszczeniu dam ci to na przykładzie człowieka który był wielokrotnie stawiany w sytuacji stresu u ludzi ubranych w powiedzmy kolor czerwony i przez całe życie ci na czerwono tworzyli u niego stres. Logiczne, że jakby wyszedł taki człowiek z izolacji gdzie tylko kolor czerwony mu się kojarzy z określonym zachowaniem to na ulicy by zwracał uwagę przede wszystkim na ludzi ubranych na czerwono.
Po drugie pies nie jest głupi i ocenia sytuację. Widzi jednoznacznie, że osoby postronne są w bezpiecznej odległości i nie stwarzają żadnego zagrożenia.
Po trzecie pies potrafi ocenić z mowy ciała intencje człowieka. Oczywiście przeszkolony pies bo psy z natury komunikują się mową ciała więc łatwo oceniają mowę ciała człowieka.
Dlatego tak wiele psów zachowuje się agresywnie do psów z kopiowanymi ogonami. Zwyczajnie nie rozumieją ich mowy ciała bo tamte nie mają ogona. Wtedy pies który przebywał wśród innych psów i przyzwyczaił się do danego zachowania nie wie czy ten z uciętym ogonem pies ma luźny ogon, czy merda, czy do góry czy w ch*j na baczność.

domat1

2017-01-31, 17:07
po komendach słychać, że pies szkolony w Niemczech

Gruby Brzuch

2017-01-31, 17:09
pazuzu Mój błąd, mea culpa. :amused:

domat1 Skucha. Herbrajski + angielski.
Koleś woła shalom, shalom. Jako Polakowi wstyd nie znać. :amused:

tranzystor

2017-01-31, 17:48
Gość pozorujący napastnika ma idealne ciuchy dla naszych napinaczy. Bez wdechu byliby wielcy.

decode21

2017-01-31, 18:06
Ciekawe czy psa też obrzezali, może jakiś ekspert się wypowie?

bowmanek

2017-01-31, 18:19
Pies po żydowsku.

Loaloa

2017-01-31, 18:31
Cytat:

pies obserwuje tylko i wyłącznie tego na którym zapewne go całe życie szkolili



Instruktor przez cały czas mówi po hebrajsku, a w 00:58 zwraca się do typa po angielsku i mu mówi, co ma robić.

PatrolZG

2017-01-31, 19:47
Bo w przypadku tego kundla pochodzenie to nie wszystko bo to bydle jest mohoseksalistą...

htp

2017-01-31, 19:57
decode21 napisał/a:

Ciekawe czy psa też obrzezali, może jakiś ekspert się wypowie?


Chyba nie. U nas też psów nie chrzczą, nawet policyjnych. Najwyżej poświęcą radiowóz.