18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Helikopter w wodzie

iI...........Ii • 2016-02-19, 00:57
Helikopter postanowił się ochłodzić:




Źródło

uszatok

2016-02-19, 01:13
Co za debil. Ja w GTA to nawet na sterowcu w locie potrafię wylądować, a ten nie umie do wody się nie wpie**olić

id...........an

2016-02-19, 01:34
o k***a. co on odj***ł. stracił moc na rotorze na tej wysokości nie ma mowy o glebieniu na autorotacji. a ch*j i wylądował w p*zdu

HeMan123

2016-02-19, 02:40
rekin go wciągną

ogarniety_ogier

2016-02-19, 04:05
nie slychac by stracil moc. raczej za bardzo zmniejszyl moc :D

Shadok

2016-02-19, 05:55
Właśnie tak kończy się niedopuszczanie spragnionej maszyny do wodopoju w upalne dni.

Chleb razowy

2016-02-19, 08:27
Był "Helikopter w ogniu", dla równowagi musi być i w wodzie :amused:

support3

2016-02-19, 08:28
Wydaje mi się, że swobodne spadanie helikoptera jest wolniejsze (Autorotacja). Helikopter z wyłączonym silnikiem ląduje łagodniej niż to co widać więc stawiam, że to jakiś prąd powietrzny. Wierzcie mi jestem ekspertem macierewicza. :amused:

WalkingStephen

2016-02-19, 08:35
Śmigłowiec k***a śmigłowiec a nie helikopter.

iI...........Ii

2016-02-19, 08:54
WalkingStephen napisał/a:

Śmigłowiec k***a śmigłowiec a nie helikopter.


Tak naprawdę, to jest latadełko

gelynder1

2016-02-19, 09:17
a może to ,,, fliger

the_p

2016-02-19, 09:46
Panowie, jest coś takiego jak efekt bliskości ziemii i vortex ring. Oba występują na małych wysokościach i o ile w tym pierwszym tworzy się piękna poduszka która ułatwia przyziemienie (czasem wręcz uniemożliwia), o tyle w tym drugim tworzy się paskudny pierścień w którym łopaty gwałtownie tracą siłę nośną. Stawiam na to drugie, gdyż ewidentnie słychać zwiększenie obrotów silnika, co jest już objawem desperacji (i/lub właśnie napędzanego pierścienia, w którym łopaty mogą się szybicej poruszać, wytwarzając dużo mniejszą siłę nośną), gdyż pułap w śmigłowcach zmienia się zmieniając kąt natarcia łopat a silnik pracuje na stałych obrotach. Tak czy inaczej - na takiej wysokości miał naprawdę mało opcji i praktycznie jedynie matematyczne szanse na uratowanie maszyny. Plus taki, ze trochę impetu wytracił schodząc, ale i tak nie chciałbym siedzieć w tej puszce :)

Gen

2016-02-19, 10:44
Przej***ne. Widać, że za płytko, aby woda zamortyzowała uderzenie, ale wystarczająco głęboko, żeby się utopić. Po takim grzmotnięciu łatwo stracić orientacje, a i odpinanie pasów w panice po wpadnięciu w lodowatą wodę nie jest łatwe. Nie jeden już nurkował za miast wypływać na powierzchnię.

support3

2016-02-19, 11:07
WalkingStephen napisał/a:

Śmigłowiec k***a śmigłowiec a nie helikopter.



Że co k***a ????

Proszę dokształć się troszkę bo widzę, że na siłę próbujesz być "móndry" ale ci nie wychodzi.

Cytat:

Helikopter i śmigłowiec to jedno i to samo. - To dwie nazwy tego samego rodzaju statku powietrznego - wyjaśnia pilot pułkownik Kazimierz Pogorzelski, prezes Stowarzyszenia Lotników Polskich. - Pierwszy był helikopter. Gdy udało się zbudować wirnikową maszynę sięgnięto do słownictwa greckiego "helix, helios" oznacza "zakręcony, spiralny, wirujący", a "petron, petr" to "skrzydło, pióro". Więc "wirujące skrzydło" pasowało do tej konstrukcji - dodaje.
Polacy musieli stworzyć swój polski odpowiednik i tak powstało słowo "śmigłowiec", ale nie jest ono najbardziej trafnym określeniem dla helikoptera.
W fachowym słownictwie funkcjonują także wiropłaty, wiatrakowce, wieloszybowce...