18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Hala się zmęczyła, i położyła spać

Przyczajonykangur • 2018-05-08, 21:59
Film przedstawiający jak może złożyć się hala stalowa jeżeli popełni się błędy w montażu bądź na etapie projektowania.

~Velture

2018-05-08, 22:06
Zmęczyło się biedactwo i chciało sobie poleżeć :mom_please:

zomos

2018-05-08, 23:05
Trust me I am an engineer :)

Ha...........ll

2018-05-09, 01:43
Łooo panie, kto to panu tak sp***olił :D

Bombeluna

2018-05-09, 03:31
Za nic nie potrafię zrozumieć dlaczego środkowy słup został nagle zwężony... zamiast dać po całości słup o takim samym przekroju. :|

oleyu

2018-05-09, 09:53
Heh, i pomyślcie że oni nie mają obciążeń śniegiem, które sa najbardziej niebezpieczne dla konstrukcji.
Widać, że spieprzone na etapie projektowania. Śruby strzelają aż miło :D

weryfikator4

2018-05-09, 10:57
Bombeluna napisał/a:

Za nic nie potrafię zrozumieć dlaczego środkowy słup został nagle zwężony... zamiast dać po całości słup o takim samym przekroju. :|


Ponieważ słupy o właściwym przekroju pojechały na szkielet hali do Pana Eryka, któego szwagier, nota bene przewodniczacy Rady Miasta buduje dla swojej córki halę produkcyjną. Córka ma środki z UE na które musi mieć fakturki a fakturek nie ma. Przecież to takie proste że aż banalne.

Lizodup

2018-05-09, 11:47
idealnie rowno, nie sa to błedy tylko fachowo przeprowadzone składanie konstrukcji

bezimienny2110

2018-05-09, 17:04
To nie miało prawa wyjść z fazy rysunku technicznego, byle spawacz bez wyobraźni uznałby to za pomyłkę na etapie projektowania, monterzy na miejscu nie powinni tego składać nawet, przęsła dachowe nie powinny tak wyglądać, do takiej konstrukcji powinny być trójkątne, w takim przypadku ciężar opiera się bezpośrednio na słupach, nie działa żadna siła na boki. Te elementy, które się tak ładnie pogięły mogłyby raczej iść wzdłuż konstrukcji dachu jako podpora pod płyty warstwowe, chociaż wtedy pewnie byłyby tej samej szerokości na całej długości. No i kwestia spoin, słup przygotowany pod suwnicę, w 3/4 wysokości słupa jest przygotowane miejsce na belkę z szyną, wyżej jest cieńszy heb dospawny chyba glutami z nosa, widać jak pękają spoiny, żaden odbiorowiec by tego w Polsce nie puścił. Jestem tylko ww. spawaczem, więc jak jest na sali inżynier, to niech mnie poprawi

Sulimczyk

2018-05-09, 18:41
Ale żeby tak stawiać całą konstrukcję tylko po to żeby pokazać jak może się zawalić - szacun :-D

Lingula

2018-05-09, 18:56
trytytki puściły i spadło

Przyczajonykangur

2018-05-10, 03:55
Cytat:

To nie miało prawa wyjść z fazy rysunku technicznego, byle spawacz bez wyobraźni uznałby to za pomyłkę na etapie projektowania, monterzy na miejscu nie powinni tego składać nawet, przęsła dachowe nie powinny tak wyglądać, do takiej konstrukcji powinny być trójkątne, w takim przypadku ciężar opiera się bezpośrednio na słupach, nie działa żadna siła na boki. Te elementy, które się tak ładnie pogięły mogłyby raczej iść wzdłuż konstrukcji dachu jako podpora pod płyty warstwowe, chociaż wtedy pewnie byłyby tej samej szerokości na całej długości. No i kwestia spoin, słup przygotowany pod suwnicę, w 3/4 wysokości słupa jest przygotowane miejsce na belkę z szyną, wyżej jest cieńszy heb dospawny chyba glutami z nosa, widać jak pękają spoiny, żaden odbiorowiec by tego w Polsce nie puścił. Jestem tylko ww. spawaczem, więc jak jest na sali inżynier, to niech mnie poprawi



Przęsła jak widać są pod kątem, ciężar z dachu bezpośrednio i tak jest przekazywany na słupy chyba że byś machnął odciągi poza lub w budynku. Ogólnie rzecz biorąc to najprawdopodobniej albo nie zamontowali stężeń, albo projektant uznał że te poziome płaskowniki na dachu zapewnią wystarczającą sztywność co jest dość powszechnym błędem.