18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hakiem przez mordę...

Halman • 2022-05-19, 03:10

mogę się założyć że to bolało...


Quassar

2022-05-19, 07:23
haha pięknie bardzo pięknie... szkoda że to nie było jak na statku kiedy napięta lina puszcza i przepoławia na pół mu np nogę albo jego całego :D

luckyluuke

2022-05-19, 08:10
A tu jeszcze dwie godziny do Fajrantu

to...........10

2022-05-19, 12:21
Wygląda jak innowacyjna metoda biczowania :D

BonsaiFikus

2022-05-19, 12:37
Bardzo dobrze. Idioci sami się wyeliminują ze społeczeństwa;) 8-)

Rutik

2022-05-19, 14:14
BonsaiFikus napisał/a:

Bardzo dobrze. Idioci sami się wyeliminują ze społeczeństwa;)



Tylko takie sp***oliny umysłowe jak ty mogą twierdzić, że wypadek przy pracy to samoeliminowanie się idiotów. Nie masz pojecia co się stało, ale ekspert mode ci się włączył i prawisz sp***olone morały.

Szakhal

2022-05-19, 15:02
Rutik napisał/a:

Tylko takie sp***oliny umysłowe jak ty mogą twierdzić, że wypadek przy pracy to samoeliminowanie się idiotów. Nie masz pojecia co się stało, ale ekspert mode ci się włączył i prawisz sp***olone morały.



Niby masz rację, że wypadek i że nie jego wina... ale w takim razie czemu on tam był w ogóle? Z punktu widzenia BHP, to że on tam stał, (u nas przynajmniej )byłoby podstawą o nie wypłacenie świadczeń z ubezpieczenia.

lysymisio6969

2022-05-19, 16:12
jestę ekspertę, kąty były złe w zawiesiu i liny zawiesia były złe i mocowanie lin zawiesia było złe, hak był dobry bo idiocie przypie**olił.

Rutik

2022-05-19, 19:29
lysymisio6969 napisał/a:

jestę ekspertę, kąty były złe w zawiesiu i liny zawiesia były złe i mocowanie lin zawiesia było złe, hak był dobry bo idiocie przypie**olił.



Jestę ekspertę, gdyby kąty były złe ( w tym przypadku jest ok, bo nie przekracza 120⁰ rozwarcia ) w zawiesiu, to najzwyczajniej w świecie łańcuch by sie zerwał czego nie widać na załączonym obrazku. Hak też się nie zerwie bo ma wytrzymałość większą niż sam łańcuch. Wygląda raczej na zerwanie się mocowań do tej szopy. Zazwyczaj są przyspawane na stałe ale uja widac przy tej jakości.


Szakhal napisał/a:

Niby masz rację, że wypadek i że nie jego wina... ale w takim razie czemu on tam był w ogóle? Z punktu widzenia BHP, to że on tam stał, (u nas przynajmniej )byłoby podstawą o nie wypłacenie świadczeń z ubezpieczenia.


Gość musiał tam być, żeby podczepić tą szopę. Zawsze może powiedzieć, że nie kazał podnosić póki nie zejdzie z tej budy. Mało tego, w ostatniej sekundzie przed tym jak dostał w twarz wygląda jakby pokazywal operatorowy żeby opuszczał a nie podnosił, więc tym bardziej nie jego wina.

slipspln

2022-05-19, 19:53
ogólnie operator umysłowy imbecyl... nigdy się nie napręża zawiesi gdy ludzie są w pobliżu... zwłaszcza przy próbach wyrwania przymocowanych elementów.

lysymisio6969

2022-05-19, 23:47
zwiększenie kąta rozwarcia w zawiesiu powoduje zwiększenie siły w linie zawiesia (wynika z rozkładu siły na kierunek normalny i styczny czyli zwiększa się o tangens kąta) a co za tym idzie zwiększa się siła działająca na uchwyty do których zaczepiono zawiesie, dodatkowo hak prawdopodobnie nie był centralnie nad ładunkiem co też zwiększyło siłę w prawym cięgnie zawiesia i jeszcze prawy skrajny róg ładunku tak niechętnie się podnosił (albo np zassany po deszczach albo przymarznięty albo po prostu śrubki nie odkręcili) siły się skumulowały i od prawego narożnika strzela mocowanie, w 7 s widać jak coś odpada od zawiesia po pierwszym "bujnięciu" prawdopodobnie to przyspawany do budy uchwyt na zawiesie.

swoją drogą gość ma szczęście, że urwało się w chwili gdy na haku była stosunkowo niewielka siła bo widać, że żuraw do małych nie należy i na takim wysięgu na haku mogło by być nawet z 8-10t i pewnie na drutach i sztucznej szczęce w gębie się skończyło plus parę szwów.

Igorek95

2022-05-20, 00:10
Ja pie**ole co to za zlot dźwigowych tutaj :lol:

S.Cat

2022-05-20, 07:09
Rutik napisał/a:

Tylko takie sp***oliny umysłowe jak ty mogą twierdzić, że wypadek przy pracy to samoeliminowanie się idiotów. Nie masz pojecia co się stało, ale ekspert mode ci się włączył i prawisz sp***olone morały.



No bo ja wiem, ja zawsze podczepiałem kontener, czekałem na lekkie napięcie, upewniałem się, że haki są dobrze podpięte i jak najdalej. Cały czas miałem w glowie, że może się stać to co się stało na filmiku.