18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gra XXI wieku

RapujacyToster • 2017-11-14, 05:46
Jak w dzisiejszych czasach robi się gry 8-)




PS. oczywiście uszanowanko dla Rockstar za darmowe DLC i niech im się wiedzie a rzodkiew płodzi :amused:

Misiek_KRK

2017-11-14, 08:10
Chyba Ci sie poj***ły portale.
Nie każdy na sadisticu wiec co to jest ign masterpiece games
tym bardziej wersja 10.
Kupiłeś sobie to graj i nie zawracaj nam dupy gierkami.

Wiewór

2017-11-14, 11:49
Cała prawda o Ubisoft i EA :D

parolpl

2017-11-14, 14:17
@Abraxus
To wszędzie już jest (z kilkoma wyjątkami).

Osobiście ubolewam nad paradoxem, który kiedyś nie napie**alał ileśdziesiąt dlc i innych gówień. :idzwch*j:

~Velture

2017-11-14, 14:59
Stawiam piwo pierwszej osobie która mi wytłumaczy co to gówno tutaj robi.

nowynick

2017-11-14, 15:16
stawiam piwo pierwszej osobie która mi wytłumaczy o co w ogóle kaman...

gabriel0

2017-11-14, 15:21
Velture napisał/a:

Stawiam piwo pierwszej osobie która mi wytłumaczy co to gówno tutaj robi.



Już pędzę z tłumaczeniem.
To coś próbuje przebić się przez poczekalnię.

Lecha bezalkoholowego proszę.

Maxi96

2017-11-14, 18:03
gabriel0 napisał/a:



Już pędzę z tłumaczeniem.
To coś próbuje przebić się przez poczekalnię.

Lecha bezalkoholowego proszę.




Jak chcesz się napić czegoś z 0 procentem trzeba było zamówić wodę..
:idzwch*j:

SirMajkel

2017-11-14, 18:21
nowynick napisał/a:

stawiam piwo pierwszej osobie która mi wytłumaczy o co w ogóle kaman...



Sprawa jest następująca. Duże molochy robiące gry stwierdziły, że do tej pory barany rzucały się na DLC nawet jeśli to był tylko jakiś gówniany skin, więc pomyśleli, że to wykorzystają i zrobią wszystko płatne. I tak kupujesz teraz gierkę za 300 zł, ale to tak naprawdę jest kawałek gry bo za resztę trzeba dopłacić a i dorzucili teraz bonusy, że jak jesteś jednym z tych idiotów co przepłacają to będziesz miał pay2win i nawet jak jesteś totalnym n00bkiem to będziesz niepokonany. Takie legalne haki. Ludzie mówili idiotom od dawna, żeby przestali kupować te zasrane skrzynki, skórki itd, ale nie wszyscy się rzucali i teraz płaczą, że korpo dobrało się im do portfeli poprzez odbyt i trochę boli.

Ja tam od dawna mam to w dupie i czekam sobie rok na wersję GOTY a potem jeszcze czekam aż to goty stanieje o 50% conajmniej. Wcześniej moim zdaniem nie opłaca się kupować gier bo raz, że robisz za beta testera, dwa że wk***iasz się bo nic nie działa jak należy i trzy jak nie płacisz dodatkowo to cię rozjadą jakieś leszcze i masz tak naprawdę połowę gry bo dodatki fabularne też kosztują... noooooo chyba że kupisz edycję gold na start, ale w tym roku to już polecieli po bandzie i przebili barierę 300 zł.
Nawet nie żal mi idiotów, którzy rzucają się na pre-ordery a potem płaczą w necie, że ich oszukano. WASZA WINA DEBILE!

Za piwko podziękuję, ale flaszką nie pogardzę :)

pi...........ja

2017-11-14, 18:26
Gry robi się pod ludzi je kupujących. W starych czasach nikt by nawet nie pomyślał o płatnościach realnymi pieniędzmi w grach i "dodatkach" niezmieniających prawie nic i będącymi naprawdę specjalnie wyciętymi wcześniej fragmentami. Do tego niemożliwość grania bez podłączenia do sieci i nieposiadanie płyty i w ogóle pików gry na nośniku. Niesamowite jak gruby żyd i jego koledzy od "platform" wypaczyli gry i czeszą kasę od naiwnych "graczy" nowej ery a raczej ich rodziców.

Res0r

2017-11-14, 19:32
Kiedyś nie było DLC. Tamto coś nazywało się patch i było za darmo niejednokrotnie poprawiając źle działające rzeczy, a nawet nieraz wnosząc coś kompletnie nowego za co dzisiaj w większości produkcji trzeba płacić bo "nowość!".

Ale to działa w obie strony - mamy teraz masę produkcji "darmowych", w które możemy sobie grać ile chcemy, ale jak dojdziemy do pewnego etapu to i tak coś 'raczej trzeba' kupić. Ale chociaż daje to opcję oswojenia się z produktem i podjęcia decyzji CZY NAPRAWDĘ CHCĘ ZA TO PŁACIĆ.

A geneza tego wszystkiego zaczyna się od programów wymieniających pliki p2p - nierzadko bezpośrednio kojarzonych z torrentami (zresztą celnie).
Oficjalnie świat różnego rodzaju multimediów przegrał z kretesem z piractwem. Małe bitewki wygrane z KaZaa z 20 lat temu i ThePirateBay jakoś kilka lat temu nic nie dały. Było coś tam jeszcze w międzyczasie co generalnie zacementowało rynek nielegalnego przepływu danych. Internet i jego przepustowość rozwinął się od tamtego czasu nie do poznania. Świadomość i umiejętności informatyczne małolatów też.

Dlatego mamy VEVO na youtube - muzyka za free. Steam i Origin oferuje gry za 'darmo'. Jedni ciągną z reklam (już nie ze sprzedaży płyt CD), a drudzy z DLC i ze skinów (tu też sprzedaż samej gry jest traktowana niszowo).

Tafariel

2017-11-14, 19:34
Dodajcie jeszcze do tego fakt, że teraz robią może kilka dobrych gier w ciągu roku (a i to zbyt optymistyczne stwierdzenie). No ale bachory niech płacą za kolorowe czapeczki :homer:

sirapacz

2017-11-14, 19:43
A ja mam prostą receptę na tanie granie bez dymania: Kupuj gierki na gog.com (na przecenach), na steamie (na przecenach), na humble bundle (paczki po $1 albo po max$10 za kilka kilkanaście gier), na bundle stars (1-4 euraski za kilka gier).
Nie kupuję gier droższych niż 10-20pln zwykle...i bardziej je kolekcjonuję niż gram... tyram więc na granie za bardzo czasu nie mam.

Za grosze mam w cholerę gier (kilkaset), nie muszę być piratem, gog ma super uczciwe zasady (kupujesz grę i mozesz instalować na ilu chcesz komputerach, mieć trzy miliardy kopii aż zaczniesz nimi rzygać, żadnych durnych kluczy - instalujesz i działa) i jest polską firmą.

Tak więc mam gdzieś to jojczenie o cenach nowych gier klasy AAAA+++ - taki jest teraz rynek. Lubisz jak dymają? Płać. Ja wolę uczciwie płacić, za dobry towar(usługę) wyceniony uczciwie. Zgadzam się też, że pay2win to syf ALE niektórzy (np. Wargaming) potrafili z tego zrobić dobry interes który nie koliduje z darmową rozgrywką.