topic

Gorliwi wyznawcy smartfona...

aaaaaaaaaaaaaa • 2019-05-21, 21:24
Do zdarzenia doszło w podwrocławskim Smolcu. Kierujący samochodem osobowym poruszał się w kierunku ul. Spółdzielców. W pewnej chwili idąca chodnikiem piesza weszła na przejście, tuż przed nadjeżdżający pojazd. Na filmie widać, że kierujący próbował jeszcze w ostatniej chwili ominąć kobietę. Niestety, 17-latka została potrącona i ze złamaną ręką przewieziono ją do szpitala. Uszkodzony został również samochód.

Na filmie widać również, że młoda kobieta wpatrzona jest mocno w ekran telefonu, nawet podczas wchodzenia na jezdnię, za to w ogóle nie spojrzała do tyłu i bez zatrzymywania weszła na przejście.

Szkoda, że jebnięcie zamazane. Ale k***a jak można tak k***a nie myśleć??
Kierownik też się nie popisał (albo pisał).

Misiek_KRK

2019-05-21, 21:28
I teraz żeby taka k***a zapłaciła za naprawę samochodu trzeba iść do sądu.

_P...........me

2019-05-21, 21:40
"Uszkodzony został również samochód". Wielka szkoda, że nie telefon.

r061071

2019-05-21, 21:55
kierownik do piachu

banerr

2019-05-21, 22:32
Czas zombi.

Br...........ę

2019-05-21, 22:41
tak średnio go chciał ominąć bym powiedział :D

bodzionek

2019-05-21, 22:44
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Szkoda, że jebnięcie zamazane. Ale k***a jak można tak k***a nie myśleć??
Kierownik też się nie popisał (albo pisał).Może to i dobrze. Jak widzę te filmy, na których tak ktoś włazi .. albo na czteropasmówce zatrzyma się jeden samochód to idzie dalej i już w ogóle nie patrzy . Nie ma na to wytłumaczenia.

Ve...........ek

2019-05-21, 23:36
Znając ten popie**olony system finalnie będzie tak:
Eskpertyza wykazała, że kierujący pojazdem poruszał się z prędkością 53km/h przy ograniczeniu do 50km/h przekraczając tym samym maksymalną dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Nie zachował również szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na pasach powodując tym samym uszczerbek na zdrowiu na okres powyżej 7 dni.

Zamiast k***a edukować tych debili z telefonikami, rowerkami czy innymi hulajnogami co mają w dupie pojazdy mechaniczne to ciągle się dopie**ala do kierowców, że "nie zachowali szczególnej ostrożności".
Przez te zjeby myślą, że wszystko im wolno.

W takich przypadkach sądy powinny chociaż uznać współwinę a nie ciągle wina kierowcy.

katrzyk3

2019-05-22, 00:34
dupa skrecala z prawego pasa w lewo, bez kieronkow i bez swiatel stopu. to czyja to wina?? kierowcy?

kulawiec

2019-05-22, 01:07
Kierowca p*zda. Zapie**alał I nawet nie hamował. Pewnie sobie jaja oglądał zamiast patrzeć przed siebie. Każdy pieszy przed naszym autem to tępa dzida. Pisze SMS, grzebie sobie w dupie ma raka prostaty i milion innych powodów, aby wj***ć się pod koła naszego auta i sp***olić życie sobie i nam.

No ale zawsze trzeba wiedzieć pozytywy. Ta pani już pewnie nikomu dnia nie sp***oli.

Kveldulf

2019-05-22, 01:25
Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym
Art. 14. Zabrania się:
1) wchodzenia na jezdnię:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
Dziękuję, do widzenia.
Dla mnie osobiście "zabrania się" jest nadrzędne nad "zachowaj ostrożność"
Co więcej, pieszy przecina pas ruchu pojazdu (przy okazji ma mniejszą masę :mrgreen: ).
Sama różnica w drodze hamowania nie pozostawia złudzeń.
Dla mnie to próba samobójcza / wyłudzenie odszkodowania / czysta głupota.

twentyfree

2019-05-22, 02:02
bodzionek napisał/a:

Może to i dobrze. Jak widzę te filmy, na których tak ktoś włazi .. albo na czteropasmówce zatrzyma się jeden samochód to idzie dalej i już w ogóle nie patrzy . Nie ma na to wytłumaczenia.zgadzam sie

vulkodlak

2019-05-22, 07:01
Lata temu była informacja że ma wejść zakaz korzystania z telefonu na przejściu dla pieszych. Sejmowe debile nie zdecydowały jeszcze który z dwóch guziczków do głosowania nacisnąć.

froze_man

2019-05-22, 07:02
sporo osób idzie z rozpędu na pasy - niech dodadzą zapis że pieszy musi zawsze zatrzymać się przed pasami tak samo jak samochody przed znakiem stop. jeżeli tego nie robi to sypać mandaty - posypalo by się..... oczywiście połączone z edukacja w szkole i mocno naglosnione że jest ustawowy obowiązek się zatrzymać. może za 10lat razem z nowym pokoleniem by się coś zmieniło..... ale wiemy że się nic nie zmieni bo by było hurr durr cośtam

nowynick

2019-05-22, 08:06
~Velture napisał/a:

Znając ten popie**olony system finalnie będzie tak:
Eskpertyza wykazała, że kierujący pojazdem poruszał się z prędkością 53km/h przy ograniczeniu do 50km/h przekraczając tym samym maksymalną dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Nie zachował również szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na pasach powodując tym samym uszczerbek na zdrowiu na okres powyżej 7 dni..Znam aż za dobrze, brak "szczególnej ostrożności", prokurator, adwokat, dwukrotnie biegły, sędziowie (jeden wykitował przez te lata co się to ciągnęło) i napalona na odszkodowanie rodzina denatki. Do zdarzenia doszło ok. 6:30 w GRUDNIU w trakcie deszczu, baba ubrana klasycznie na czarno z naciągniętą czapą i wlazła tak na czerwonym świetle, brak przekroczenia prędkości pojazdu, sprawa się ciągnęła 8 j***nych lat.. Z przyczyn zgoła oczywistych uniewinnieniem, ale ilość nerwów i kasy podatników jaka na to poszła powala...